12:44, 05 Лист 2012

"Дніпро" та "Динамо" тікають від "Металіста". Підсумки 14 туру УПЛ

Чергові матчі збільшили відставання "Металіста" та "Говерли" від своїх конкурентів, а також загострили боротьбу за місця у середині турнірної таблиці.

Господарі-гості. Надзвичайною перевагою команд, що грали вдома, запам’ятається черговий ігровий день. Вони виграли 7 разів, один поєдинок завершився внічию і не було жодної перемоги гостей. Загальна статистика у цьому питанні з боку господарів виглядає так: +58 =24 -30.

Великі перемоги. Двічі власники полів вигравали у приїжджих команд з перевагою у 3 або більше м’ячів. Так тріумфували "Чорноморець" та "Карпати", приймаючи донецький "Металург" та "Кривбас" відповідно. З урахуванням цих результатів кількість "великих" перемог становить 21, які розподіляються між господарями та гостями як 13 до 8-ми.

Вольові перемоги. Нагода здобути виграш, програючи по ходу зустрічі, мала хіба що "Зоря", однак цього не трапилось. Число "вольових" перемог сезону не змінилось − 6.

Голи. З 23-х результативних ударів туру 20 припадає на частку господарів, а 3 провели гості. Загальне число голів поточного турніру збільшилось до 290-та (176-114). Середня результативність останніх 8-ми ігор − 2,88, а зведене за пройдений шлях − 2,59.

Перший тайм − другий тайм. Голи розподілись між двома половинами зустрічей майже порівну. У господарів у кожному з таймів їх було по 10, а у гостей 2 до перерви і 1 − після відпочинку. За перше коло без останнього туру співвідношення результативності двох таймів виглядає наступним чином: 127 (75:52) − 163 (101:62).

Автоголи. Зафіксовано другий гол у власні ворота у нинішніх змаганнях. Це півзахисник донецького "Металурга" Джордже Лазіч відкрив рахунок в Одесі на користь "Чорноморця".

Дублі та хет-трики. По одному випадку у турі було, коли один гравець забивав 2 або 3 голи. 24-й "дуплет" сезону на рахунку гравця "Іллічівця" Костянтина Ярошенка, а третій хет-трик в активі Лукаса ("Карпати").

Попередження. Встановлено рекорд сезону за кількістю карток в одному матчі. Його встановили "Дніпро", "Металіст" та арбітр Анатолій Жабченко. Він застосував 14 жовтих та одну червону картку. Загалом з 46-ти "гірчичників" 24 адресувались господарям, гостям − 22. Статистика сезону − 573 (280-293). Середня кількість попереджень за матч у турі − 5,75, зведена − 5,12.

Вилучення. Двічі вилучались господарі: Нікола Ігнатєвіч ("Зоря") та Ерік Бікфалві ("Волинь"). Стільки ж гості: Крістіан Вільягра ("Металіст") та Дмитро Льопа ("Кривбас"). Нинішній турнір зібрав вже 34 червоних картки (17-17).

Пенальті. Всі 4 удари з 11-метрової позначки пробивали господарі. Але не всі успішно. Дуглас Коста ("Шахтар") та Сантана ("Чорноморець") вражали ворота запорізького та донецького "Металурга" відповідно. А от Євген Селезньов влучив у стійку воріт "Металіста". Душан Савич ("Волинь") програв дуель Дмитру Бабенку ("Говерла"). Число пенальті турніру становить 36 (22-14). Забито з них 24 (14-10). Відсоток ефективності − 66,7.

Глядачі. 126 120 вболівальників подивились з трибун стадіонів за останніми 8-ма іграми. Рекорд туру належить матчу у Донецьку на "Донбас Арені" "Шахтар" - "Металург" З. (36 275). Загальне число активних прихильників футболу в Епіцентр Чемпіонаті України досягло 1 568 748. Середня відвідуваність ігрового дня − 15 765, турніру − 14 007.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):

− "Шахтар" виграв 23-й матч поспіль (вдома − 12-й), не програв − 30-й, забив у ворота суперника − 33-й.

− "Дніпро" не втрачає очок на своєму полі останні 9 ігор.

− "Металіст" перервав серію з 19-ти ігор на виїзді, коли господарі від харків’ян обов’язково пропускали.

− "Волинь" не програє в останніх 4-х турах, але пропускає вдома вшосте поспіль.

− "Чорноморець" має 3-матчеву виграшну серію і "суху", яка налічує 294 хвилини.

− "Арсенал" програв вперше після 4-х матчів з набраними очками.

− Донецький "Металург" не пропускав у гостях 3 м’ячі до зустрічі в Одесі 19 поєдинків. Востаннє донеччани програвали на чужому полі з великим рахунком ще 9 серпня 2009 р. ("Шахтар" - "Металург" Д. − 4:1).

− "Ворскла" не програє 5 ігор і не пропускає 450 хвилин.

− "Іллічівець" вперше у сезоні (за 8 зустрічей) зіграв на виїзді внічию.

− "Таврія" має 4-матчеву безвиграшну серію і 445 хвилин без забитих м’ячів.

− "Кривбас" не програвав з різницею у 6 м’ячів з сезону 2003/2004 рр. ("Динамо" - "Кривбас" - 6:0).

− "Карпати" вперше у Чемпіонатах України забили 6 голів за матч. Також львів’яни перервали серії з 7-ми поєдинків без перемог і з 9-ти − з пропущеними м’ячами.

− "Говерла" не виграє 4 зустрічі і пропускає 22. Відповідні показники запорізького "Металурга" - 14 та 14.

Ювілеї:

− "Іллічівець" 50-й раз звів внічию матч у гостях за весь час виступів у Чемпіонатах України.

− У минулому турі "Волинь" пропустила 500-й гол за час виступів у класі найсильніших. Автор ювілейного м'яча − Домінік Адійя ("Арсенал").

− Володимир Аржанов ("Волинь") та Желько Любеновіч ("Зоря") забили по 20 голів у Чемпіонатах України.

− Фініньо ("Металіст") та Сергій Рудика ("Металург" З.) зіграли по 50 матчів у Прем’єр-лізі.

15 Металіст 1925 Металіст 1925 24 18
    16 Минай Минай 24 15