16:36, 08 Жов 2012

Рекорди "Шахтаря". Підсумки 11 туру УПЛ

"Шахтар" продовжує збільшувати відрив від конкурентів, встановлюючи при цьому нові рекорди.

Господарі-гості. Знову перевага власних стін суттєво далась взнаки. Вони допомогли виграти у 5-х зустрічах, двічі виграли гості і одного разу сильнішого не було виявлено. З початку турніру дане співвідношення з боку господарів виглядає наступним чином: +45 =16 -27.

Великі перемоги. Двічі сила однієї з команд у порівнянні з опонентом вимірювалась 3-ма м’ячами або більше. Так, донецький "Металург" здолав вдома "Кривбас" - 6:2, а "Волинь" у гостях не залишила шансів запорізькому "Металургу" - 3:0. Всього розгромів зафіксовано 18 (10-8).

Вольові перемоги. Жодного випадку, коли команда програвала по ходу зустрічі, а зрештою виявилась сильнішою, не зафіксовано. Кількість вольових виграшів не змінилась − 5.

Голи. Повторено рекорд результативності туру у нинішньому сезоні − 24 голи, з яких господарі провели 14, а гості − 10. Причому третина результативних ударів відбулась у Донецьку, де "Металург" з "Кривбасом" провели найбільш багатий на голи матч поточного Епіцентр Чемпіонату України − 6:2. Загалом за 11 турів арбітри вказували на центр 233 рази (135-98). Середня результативність звітного ігрового дня − рівно 3 голи за поєдинок, сукупна − 2,65.

Перший тайм − другий тайм. До перерви команди забивали знову менше: 10 голів (6 − господарі, 4 − гості) проти 14-ти у других таймах (8-6). З початку сезону дане співвідношення набуло такого вигляду: 105 (61:44) − 128 (74:54).

Автоголи. Гравці продовжують забивати лише у ворота суперників. Виняток у нинішніх змаганнях був лише один, коли футболіст засмутив партнерів по команді.

Дублі та хет-трики. Драман Траоре з донецького "Металурга" став другим, хто у поточному сезоні відзначився хет-триком. Натомість кількість гольових "дублів" не зазнала змін після чергового туру − 21.

Попередження. 40 жовтих карток було поділено навпіл між господарями та гостями − по 20. З їхнім урахуванням загальна кількість "гірчичників" зросла до 451-го (222-229). Середня кількість попереджень у турі − рівно 5 за матч, загальна − 5,13.

Вилучення. Єдина червона картка за звітні 8 матчів була показана представнику гостей − голкіперу "Карпат" Мартіну Богатінову. Тепер "найвища міра покарання" застосовувалась до гравців вже 28 разів (14-14).

Пенальті. Даний тур став найбагатшим у сезоні на 11-метрові штрафні удари − 5 призначень. 2 на користь господарів, які реалізували Ілля Галюза ("Зоря") та Олександр Воловик ("Металург" Д.) А от з 3-х пенальті на користь гостей забив лише Олексій Антонов з "Кривбаса", тоді як Олександр Косирін ("Говерла") та Вілліан ("Шахтар") програли дуелі голкіперам "Арсенала" та "Металіста" - відповідно Юрію Паньківу та Олександру Горяінову.

Глядачі. На ігри чергового туру на трибуни стадіонів команд Прем’єр-ліги завітало 96 724 глядача. Найбільша аудиторія (40 003) дивилась у Харкові поєдинок "Металіста" та "Шахтаря". Загалом тепер кількість свідків матчів Епіцентр Чемпіонату України сягнула цифри в 1 228 266. Середня відвідуваність туру − 12 091, сезонна − 13 958.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):

− "Шахтар" одержав 20-у перемогу поспіль, виграв 15-й раз до ряду у гостях і забиває своїм суперникам у 30-ти останніх зустрічах у рамках Чемпіонату.

− "Дніпро" продовжує 7-матчеву виграшну серію на своєму полі.

− "Динамо" програє у 3-му гостьовому поєдинку поспіль − це найгірший результат киян за 22 сезони.

− "Металіст" перервав серію з 5-ти ігор із забитими м’ячами.

− "Арсенал" виграв останні 3 домашні матчі. Також на своєму полі "каноніри" не пропускають 243 хвилини.

− Донецький "Металург" святкував другу поспіль "велику" перемога вдома, забиваючи щоразу не менше 5-ти м’ячів.

− "Іллічівець" на своєму полі не пропускає більше одного м’яча в останніх 7-ми іграх.

− "Суха" серія "Таврії" продовжується 324 хвилини.

− Попередній раз "Волинь" вигравала з "великим" рахунком на виїзді навесні нинішнього року: "Металург" Д. − "Волинь" - 0:3. Також лучани вийшли у поточні лідери за кількістю хвилин без пропущених голів − 323.

− "Зоря" поклала край 6-матчевій безвиграшній серії.

− "Кривбас" не пропускав 6 м’ячів після 29 травня 2004 року ("Динамо" - "Кривбас" - 6:0).

− Гостьова безвиграшна серія "Ворскли" триває 5 зустрічей.

− "Карпати" у гостях не знають смаку перемог вже 14 останніх візитів.

− Запорізький "Металург" не виграє вже 11 турів, а з 9-ти поразок за цей час 5 були з "великими" рахунками.

Ювілеї:

− Матеус ("Дніпро") та Драман Траоре ("Металург" Д.) забили свої 10-і голи у Прем’єр-лізі. Для малійського форварда ювілейним був його другий м’яч у ворота "Кривбаса".

− Володимир Чеснаков ("Ворскла") та Ігор Ощипко ("Карпати") зіграли по 100 матчів у Чемпіонатах України.

15 Металіст 1925 Металіст 1925 25 19
    16 Минай Минай 25 16