16:15, 22 Жов 2012

Ганьба "Динамо", рекорд "Шахтаря". Підсумки 12 туру УПЛ

Відрив "Шахтаря" від другого місця в очках дорівнює кількості зіграних матчів. Також продовжує віддалятись від конкуренті і запорізький "Металург" на протилежному турнірному полюсі.

Господарі-гості. Лише одного разу власне поле призвело до поразки його власника проти 4-х перемог при 3-х нічиїх. Загальна перевага господарів поля у змаганнях продовжує збільшуватись. Дана статистика виглядає сьогодні так: +49 =19 -28.

Великі перемоги. Лише одного разу перевага однієї зі сторін була відчутною (3 або більше м’ячів). Так вдома "Ворскла" переграла запорізький "Металург". Це 19-й у сезоні випадок "великої" перемоги, які між господарям розподіляються як 11 проти 8-ми.

Вольові перемоги. Програючи по ходу зустрічі, "Шахтар" зумів перемогти "Іллічівець". Це у поточному турнірі 6-й вияв спортивного прагнення до максимального результату.

Голи. Знову команди забили максимальну для нинішнього сезону кількість голів. Поки що вона складає 24 голи. Раніше так було у 8-му та 11-му турах. Зараз частка господарів у цьому здобутку − 15 влучних ударів, у гостей − 9. Загалом з їхнім урахуванням зафіксовано вже 257 м’ячів у воротах (150-107). Середня результативність туру − рівно 3, за 96 зіграних зустрічей − 2,68.

Перший тайм − другий тайм. Втричі більше "настріляли" голів футболісти у звітному турі після перерви − 18 (13 разів це зробили господарі, 5 − гості). У перших половинах забито лише 6 м’ячів (2-4). За 12 проведених ігрових днів співвідношення результативності двох половин зустрічі виглядає наступним чином: 111 (63:48) − 146 (87:59).

Автоголи. Досі гол Євгена Єлісєєва ("Говерла"), який він забив у власні ворота ще у першому турі, залишається для всіх команд єдиним подібним випадком.

Дублі та хет-трики. Двічі футболісти стріляли "дуплетами". Так у воротах "Зорі" відзначився Нікола Калініч ("Дніпро"), а Роман Безус з "Ворскли" долучився до розгрому запорізького "Металурга". Тепер у сезоні відбулось 23 гольових "дублі" та 2 хет-трики.

Попередження. Вдруге поспіль тур зібрав 40 жовтих карток футболістам. Зараз господарям адресувались 18 "гірчичників", гостям − 22. Загальне число попереджень в Епіцентр Чемпіонаті України досягло 491-го (240-251), середнє за матч − 5,11. Це трохи більше, ніж в останньому турі (рівно по 5).

Вилучення. Лише двічі застосовувалась червона картка. Причому її використовував один арбітр. Віктор Швецов вилучив з поля з боку господарів Тараса Михалика ("Динамо"), у гостей − Джонатана Крістальдо ("Металіст"). Тепер з дисциплінарних міркувань у змаганнях гравці не дограли до кінця у 30-ти випадках (15-15).

Пенальті. Всі 3 удари з 11-метрової позначки були реалізовані. Раз це зробив представник господарів − Олексій Антонов ("Кривбас"), а двічі гості − Джуніор Мораєс ("Металург" Д.) та Хавьєр ("Металіст"). На даний момент у сезоні призначено 31 пенальті (17-14), реалізовано з них 21 (11-10). Відсоток ефективності подібних ударів − 67,7.

Глядачі. Чергові 8 матчів зібрали на трибунах стадіонів команд Прем’єр-ліги 136 543 вболівальника. Найбільше їх зібралось у столиці, де грали "Динамо" та "Металіст" - 40 547. Сумарна кількість відвідувачів ігор нинішнього сезону становить 1 364 809. Середній показник туру − 17 068, сезонний − 14 217.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):

− Для "Шахтаря" матч проти "Іллічівця" був 21-м поспіль переможним. Хоча б раз у ворота суперників "гірники" забивають вже 31 раз.

− "Дніпро" у гостях не виграє 5 останніх поєдинків, "Арсенал" - 4.

− "Динамо" вперше у Чемпіонатах України програло 2 матчі поспіль.

− "Металіст" має забивну серію з 19-ти виїзних зустрічей.

− Донецький "Металург" не йде з поля без голу після 4-го туру − вже 8 матчів.

− "Зоря" до гри з "Дніпром" не забивала 3 голи 15 разів до ряду.

− "Іллічівець" не знає нічиїх у гостях у нинішньому сезоні − 7 поєдинків.

− "Ворскла" вдома не програє 4 останні матчі. Також полтавчани вийшли у поточні лідери за кількістю хвилин без пропущених м’ячів − 270.

− "Суха" серія "Таврії" перервалась після 393 хвилин.

− "Чорноморець" перервав серію з 7-ми матчів з пропущеними голами.

− "Карпати" продовжують таку ж серію вже 8 поєдинків. У запорізького "Металурга" вона триває 12 ігор, у "Говерли" - 21.

− Львів’яни не виграють вже 6 турів, запоріжці - 12. Також "Металург" не забиває 297 хвилин і вже 3 матчі поспіль програє з "великими" рахунками.

Ювілеї:

− "Зоря" забила 300-й гол за час виступів у Чемпіонатах України. Це був третій результативний удар по воротах "Дніпра", і його автором став Лакі Ідахор.

− Олексій Антонов ("Кривбас") забив 30 голів у ворота найсильніших вітчизняних команд.

− Олег Шелаєв ("Металіст") провів 400-й поєдинок у Чемпіонатах України.

− У Джаби Канкави ("Дніпро") та Рустама Худжамова ("Іллічівець") по 100 зустрічей в елітній лізі України.

− Віталій Балашов ("Чорноморець") та Джаба Ліпартія ("Зоря") досягнули позначок у 50 матчів у Прем’єр-лізі.

• 23.04.24 Офіційно. Ванат підписав новий контракт з Динамо (+ФОТО)

15 Металіст 1925 Металіст 1925 25 19
    16 Минай Минай 25 16