06:10, 23 Кві 2012

Шевченко дарує інтригу чемпіонату

Мінімально перемігши "Волинь" завдяки голу Андрія Шевченка, київське "Динамо" знову зрівнялося з "Шахтарем" у суперечці за золото національної першості.

Гол Андрія Шевченка в компенсований час першого тайму виявився єдиним у виїзному матчі київського "Динамо" з "Волинню", дозволивши столичним футболістам перемогти й наздогнати "Шахтар" на вершині турнірної таблиці. В обох претендентів на українське футбольне золото - по 73 очки.

Підопічні Юрія Сьоміна могли вийти вперед і раніше, але Олександр Алієв з 11-метрової позначки не зміг переграти голкіпера лучан Дениса Шелихова. Буквально ж перед тим, як Шевченко відкрив рахунок, скориставшись тим, що воротар відбив м'яч перед собою після прострілу Андрія Ярмоленка, динамівці ледве не пропустили. Але Олександр Шовковський у карколомному стрибку витягнув з правого верхнього кута воріт удар головою Майкона. В цьому моменті голкіпер збірної України пошкодив плече й у перерві був замінений.

Недільна програма українського туру виявилася результативною. "Чорноморець" і "Металіст" зіграли внічию - 3:3, "Арсенал", поступаючись удома "Карпатам", вирвав перемогу (3:2), а "Ворскла" в рідних стінах уклала мирну угоду із "Зорею" (2:2).

Львів'яни таким чином втратили нагоду відірватися від "Оболоні" та "Олександрії", з якими мають порівну очок (по 20) і ділять останню сходинку, відчайдушно сперечаючись за право залишитись у Прем'єр-лізі. Галичани відкрили рахунок на восьмій хвилині (Данило Авелар), а на 51-й Олександр Гладкий подвоїв перевагу. Однак невдовзі зі штрафного забив Максим Шацьких, за три хвилини він же поновив рівновагу з пенальті, а на 82-й хвилині Олександр Кобахідзе приніс перемогу "канонірам", які тепер усього на очко відстають від "Дніпра", що посідає четверту сходинку.

"Бронзовий" харківський "Металіст" урятував гру в Одесі зусиллями Едмара, котрий провів третій гол на 79-й хвилині. До того обидва суперники встигли побути в ролі перемагаючих. На гол "моряка" Івана Бобка відповіли гості Хав'єр Клейтон і Жонатан Крістальдо. По перерві той-таки Бобко та Віталій Балашов вивели господарів уперед, але останнє слово все ж було за командою Мирона Маркевича.

"Зоря", що на чотири пункти відірвалася від зони вильоту, здобула цінне очко в Полтаві. Причому луганчани можуть бути незадоволеними таким підсумком гри, адже двічі по ходу зустрічі вели в рахунку. Обидва голи в гостей провів Джаба Ліпартія. Але влучні удари Арменда Даллку та Євгена Селіна (з пенальті) звели нанівець сподівання луганчан на перемогу.

15 Металіст 1925 Металіст 1925 25 19
    16 Минай Минай 25 16