10:48, 06 Бер 2012

Підсумки 21-го туру

Перший весняний тур вийшов неповним через відміну матчу у Сімферополі, а також запам’ятався впертими матчами за участі лідерів.

Господарі-гості. Рік розпочався вдало для команд, які приймали матчі. На рахунку господарів 5 перемоги, одна нічия і лише одна поразка. Загальна статистика у цьому відношенні з боку господарів виглядає наступним чином: +72 =38 -57.

Великі перемоги. Єдина перемога з різницею у 3 або більше м’ячів зафіксована у Луганську, де місцева "Зоря" легко впоралась із "Карпатами" - 5:1. З початку змагань це була 26-та подібна перемога загалом і 17-та для господарів. Ще 9 аналогічних успіхів мають гості.

Вольові перемоги. Жодна з команд у турі не змогла виграти, якщо програвала за ходом зустрічі. Кількість випадків виявлення командами такої волі за 21 тур − 19.

Голи. Спільними зусиллями у звітному турі було забито 15 голів (11 − господарями і 4 − гостями). Таким чином, з початку Епіцентр Чемпіонату України м’яч до сітки влітав понад 400 разів − 413 (224-189). Середня результативність туру − 2,14, сезону − 2,47.

Автоголи. Єдиний гол туру у власні ворота у пасиві Ігоря Чайковського ("Іллічівець"). Цей випадок допоміг здобути 3 очки "Чорноморцю". Загалом у змаганнях 17 разів гравці засмучували голкіперів власних команд голами на користь суперника.

Дублі та хет-трики. Черговий тур приніс лише другий хет-трик сезону. Ним відзначився півзахисник "Зорі" Микита Каменюка у поєдинку проти "Карпат". Також у Чемпіонаті зафіксовано 35 гольових "дублів".

Попередження. Арбітри у 7-ми проведених зустрічах витягали з кишені жовті картки 48 разів: 18 для покарання господарів і 30 − гостей. Загальне число "гірчичників" у змаганнях зросло до 902-х (413-489). У середньому за матч гравці попереджались по 6,86 разів у 21-му турі і за весь період від старту − по 5,4. За середньою кількістю карток жовтого кольору нинішній тур − найбільш брутальний у сезоні.

Вилучення. 3 футболісти побачили перед собою "червоне світло", і кожен з них за 2 попередження. З боку господарів подібною нестриманістю відзначився Віталій Балашов ("Чорноморець"), у гостей − Руслан Фомін ("Іллічівець") і Віталій Мандзюк ("Дніпро"). Тепер загальна кількість вилучень − 61 (25-36).

Пенальті. Обидва 11-метрові у турі виконувались у бік воріт гостей. Якщо Ахмед Янузі ("Ворскла") допоміг виграшу своєї команди у "Кривбаса", то Лучіан Бурдужан ("Чорноморець") влучив у стійку воріт Рустама Худжамова ("Іллічівець"), що не завадило перемозі одеситів. Загальне число пенальті за поточний сезон − 42 (23-19). Реалізовано з них 31 (16-15), що складає 73,8% ефективності.

Глядачі. За час існування Прем’єр-ліги (четвертий сезон) навіть неповний 21-й тур Епіцентр Чемпіонату України приніс багато глядацьких рекордів. Це і загальна кількість вболівальників на матчах туру (147 196), і середня (21 028). Рекорд відвідуваності чинних змагань встановив матч "Динамо" - "Арсенал" і стадіон НСК "Олімпійський" (51 284). Загалом 167 матчів вже зібрали на трибунах 1 748 884 прихильника футболу (пересічний показник − 10 472).

Серії:
− "Динамо" виграє поспіль 6 турів, не програє − 21, не пропускає голів 464 хвилини.
− "Шахтар" перервав виграшну серію з 6-ти матчів і "суху" серію голкіперів, яка налічувала до голу Матеуса ("Дніпро") 532 хвилини.
− "Металіст" виграв 5-у зустріч до ряду, але вперше за 8 ігор забив менше 2-х м’ячів.
− "Дніпро" перервав 13-матчеву безнічийну серію.
− "Кривбас" припинив серію з 3-х зустрічей на виїзді без поразок.
− "Арсенал" у гостях не може вразити ворота опонентів 466 хвилин.
− Безвиграшна серія "Ворскли" налічувала до зустрічі з "Кривбасом" 6 матчів, але полтавчани продовжують пропускати хоча б один гол у 8-му турі поспіль.
− "Чорноморець" забиває гостям останні 7 поєдинків.
− До матчу в Олександрії "Волинь" не вигравала останні 5 зустрічей.
− "Карпати" не знають смаку перемог 5 турів.
− "Зоря" до перемоги над львів’янами не могла нікого здолати 11 матчів, а попередні 6 тільки поступалась суперникам. Луганчани не забивали одразу 5 м’ячів 42 зустрічі − після 29 серпня 2010 року ("Зоря" - "Таврія" - 5:3).

Ювілеї:
− "Карпати" зазнали 200-у поразку за час виступів у Чемпіонатах України.
− "Чорноморець" забив 600-й гол в іграх проти найсильніших вітчизняних команд. Але його автором став представник "Іллічівця" Ігор Чайковський. Він вразив власні ворота і увійшов до історії одеського клуба.
− Ахмед Янузі ("Ворскла") забив 20-й гол у Прем’єр-лізі.

15 Металіст 1925 Металіст 1925 21 16
    16 Минай Минай 20 13