23:56, 29 Лип 2013

Знову Мбокані. Підсумки 3 туру УПЛ

Після сенсаційної поразки «Дніпра» без втрат йдуть двоє − «Шахтар» та «Металіст», без здобутків − лише «Таврія».

Господарі-гості. Звітний тур не знав компромісів: по 4 перемоги від команд, що грали вдома та на виїзді і жодної нічиєї. Загальний показник у цій суперечці, який подаємо з боку господарів все ще не на їхню користь: +8 =5 -11.

Великі перемоги. Єдину перемогу з розривом у 3 (або більше) м’ячів вдома здобув запорізький «Металург», обігравши «Волинь» - 3:0. З початку змагань подібних результатів 2: обидва на користь господарів.

Вольові перемоги. У чергових поєдинках не зафіксовано виграшів, коли 3 очки здобувала команда, яка програвала по ходу матчу. Вольова перемога за 3 тури відбулась поки що одна.

Голи. Черговий ігровий день виявився поки що найщедрішим на взяття воріт від старту сезону. 21 гол розподілився так: 11 провели господарі і 10 − гості. Рахуючи їх, загальне число голів Чемпіонату ПЛ досягло 53 (25-28). Середня результативність туру − 2,63, 3-х турів − 2,21.

Перший тайм − другий тайм. Трохи влучнішими були команди після відпочинку. У перших 45-хвилинках завершено голами 9 атак (6 з боку господарів, 3 − гостей), у других − 12 (5-7). На сьогодні співвідношення результативності двох таймів має такий вигляд: 25 (13:12) − 28 (12:16).

Автоголи. Перший м’яч сезону, забитий гравцем у ворота своєї команди, проведено у Дніпропетровську, де один з господарів Євгеній Чеберячко поклав початок перемоги «Зорі».

Дублі та хет-трики. Поки 3 м’ячі за матч у нинішніх змаганнях ніхто не забивав, а от число тих, хто «вистрілив дуплетами», збільшилось удвічі і досягло 4-х. Цього разу подібним чином відзначились Марко Девіч («Металіст», у домашній зустрічі проти «Іллічівця») та Дмитро Трухін («Говерла», у гостях у ворота «Таврії»).

Попередження. З кожним новим туром число жовтих карток зростає, однак на разі цей показник значно нижчий у порівнянні з попереднім турніром. З 34-х «гірчичників» господарі були покарані 13 разів, гості − 21. З початку сезону такі рішення судді приймали у 93-х випадках (40-53). Середня кількість попереджень за матч у турі − 4,25, загалом − 3,88.

Вилучення. Не змінюється «квота» туру на червоні картки. Тепер єдиним, хто не дограв через дисципліну зустріч, став Сергій Сімінін, чия «Волинь» грала на виїзді. Всього вилучень було 3 (1-2).

Пенальті. По одному 11-метровому використали господарі (Олексій Годін, Металург» З., у ворота «Волині) та гостей Максим Шацьких («Арсенал», у грі проти «Карпат»). З початку сезону призначено 4 «удари без захисту» (2-2), і всі вони принесли голи.

Глядачі. На останніх 8-ми іграх побувало 136 218 уболівальників. Це рекорд сезону, який тільки-но розпочався. А рекорд туру належить «Донбас Арені» і «Шахтарю» з «Чорноморцем», які там грали (41 704). Поточний Чемпіонат ПЛ подивились з трибун вже 322 120 відвідувачів. Середній показник туру − 17 027, турніру − 13 422.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):
− «Шахтар» продовжив домашні серії. Безпрограшна тепер складає 24 поєдинки, забивна − 32, «суха» - 411 хвилин.
− «Металіст» не програє 19 матчів поспіль, а вдома тільки виграє − 11.
− «Зоря» не програє 5 зустрічей, а у гостях має 3-матчеву виграшну серію. Луганці востаннє на виїзді забивали 3 м’ячі за гру наприкінці позаминулого сезону («Чорноморець» - «Зоря» - 2:3).
− «Динамо» 26 ігор до ряду на своєму полі забиває суперникам.
− «Дніпро» вдома не пропускав 3 м’ячі після 28 серпня 2011 р. («Дніпро» - «Динамо» - 0:4), або 27 матчів.
− Запорізький «Металург» не вигравав з «великим» рахунком, починаючи з сезону 2009/2010 р. («Металург» З. − «Закарпаття» - 3:0). Окрім того, команда перервала 7-матчеву безвиграшну серію.
− «Волинь» у гостях не виграє останні 8 зустрічей.
− «Говерла» виграє у «Таврії» третю гру поспіль (2 з них гостьові).
− «Арсенал» перервав безгольову серію на чужих полях − вона тривала 252 хвилини.
− «Іллічівець» не виграє у «Металіста» більше 10-ти років − з сезону 2002/2003 рр., коли харків’яни востаннє понизились у класі.
− Безвиграшна серія «Чорноморця» - 6 матчів, «Севастополя» - 5.
− «Карпати» не виграють і не зберігають ворота на замку останніх 7 поєдинків.
− «Таврія» продовжила до 4-х ігор серію з самих поразок.

Ювілеї:
− «Ворскла» пропустила 600-й м’яч за час виступів у Чемпіонатах України. Це був другий пропущений гол від донецького «Металурга», автором якого став ірландець Даррен О’Ді.
− Євген Пісоцький («Металург» З.) має послужний список зі 100 матчів проти найсильніших українських команд.
− Хосе Соса («Металіст»), Торніке Окріашвілі («Іллічівець») та Марін Любічіч («Таврія») провели 50-і матчі у Прем’єр-лізі.

15 Металіст 1925 Металіст 1925 21 16
    16 Минай Минай 20 13