11:31, 11 Бер 2012

Металург (Д) - Металіст. Перед матчем

36-2.jpg11 березня 2012 р. Донецьк. Стадіон "Металург". Початок гри о 13.30. Прогноз погоди: 0°C, мінлива хмарність.

Арбітр - Віталій Романов (Дніпропетровськ).

Відомості про суперника

Команда "Металург" (Донецьк) заснована 17 червня 1996 року.

- Фіналіст Кубка України (1 раз) - 2009/2010 рр.,

- Два рази гравці донецького "Металурга" ставали кращими бомбардирами чемпіонату України (2001/2002 - Сергій Шищенко - 12 голів, 2003/2004 - Георгій Деметрадзе - 18 голів),

- Учасник Кубка УЄФА чотирьох євросезонів (2002/2003, 2003/2004, 2004/2005, 2005/2006),

- Учасник розіграшу Ліги Європи - сезон 2009/2010 рр.

Статистика команди

У другій лізі України - один сезон. 38 матчів: 24 перемоги, 7 нічиїх, 7 поразок, м'ячі 53:27.

Найбільша перемога: 6:0 - ФК "Прометей" (Дніпродзержинськ).

Найбільша поразка: 1:4 - "Титан" (Армянськ).

Кращий бомбардир команди в другій лізі: В. Васильєв - 13 м'ячів.

У першій лізі України - 46 ігор: 32 перемоги, 5 нічиїх, 9 поразок, м'ячі 77:39.

Найбільша перемога: 4:0 - "Зоря" (Луганськ).

Найбільші поразки: 0:3 - "Динамо" -2 (Київ), 1:4 - "Сталь" (Алчевськ).

Кращий бомбардир команди в першій лізі: А. Севідов - 20 м'ячів.

У вищому дивізіоні - 432 гри, 168 перемог, 114 нічиїх, 150 поразок, м'ячі 528:496, різниця м'ячів +32.

Це 10-й показник серед 36-ти клубів, які виступали у вищому дивізіоні українського футболу.

Найбільші перемоги: 5:0 - "Металіст" (Харків) (15.07.2001), 5:0 - "Сталь" (Алчевськ) (12.07.2005), 5:0 - "Закарпаття" (Ужгород) (26.04.2008 ), 5:0 - "Оболонь" (Київ) (09.05.2010).

Найбільші поразки: 0:4 - "Шахтар" (Донецьк) (07.03.1999), 1:5 - "Дніпро" (Дніпропетровськ) (25.06.1999), 1:5 - "Арсенал" (Київ) (30.04.2011 ).

Трійка гвардійців донецького "Металурга" в елітному дивізіоні виглядає так:

1. В'ячеслав Чечер - 248 матчів,

2. Сергій Шищенко - 166 матчів,

3. Сергій Ткаченко - 135 матчів. "Топ-трійка" кращих бомбардирів команди в еліті:

1. Сергій Шищенко - 35 голів,

2. Георгій Деметрадзе - 34 голів,

3. Олександр Косирін - 26 голів.

У Кубку України "Металург" провів 64 гри: 36 перемог, 9 нічиїх, 19 поразок. 102 м'ячі забито, 82 пропущено, різниця м'ячів +20.

Найбільші перемоги: 5:1 - ОЛКОМ (Мелітополь) (10.08.2003), 4:0 - Кривбас (Кривий Ріг) (26.10.2011).

Найбільша поразка: 0:4 - "Чорноморець" (Одеса) (01.11.1994).

Рекордсмен клубу за кількістю "сухих матчів" в елітному дивізіоні України - Юрій Вірт - 46 ігор.

Рекордсмен клубу за тривалістю "сухий серії" в елітному дивізіоні України - Андрій Кураєв - 592 хвилини.

Найбільшу кількість матчів у якості головного тренера клубу в елітному дивізіоні провели:

1. Семен Альтман - 92 ігор,

2. Ніколай Костов - 83 ігор,

3. Олександр Севідов - 40 матчів.

В єврокубках "Металург" провів 18 ігор: 8 перемог, 5 нічиїх, 5 поразок, м'ячі 30:31.Серед суперників донецького клубу були такі імениті команди, як "Лаціо" (Італія), ПАОК (Греція), "Вердер" (Німеччина), "Парма" (Італія), "Аустрія" (Австрія).

Найвідоміші гравці команди: Ігор Петров, Олександр Севідов, Андрес Мендоса, Еммануель Окодува, Віталій Мінтенко, Микола Волошин, Юрій Вірт, Альберт Ковальов, Георгій Деметрадзе, Андрій Зав'ялов, Сергій Шищенко, В'ячеслав Чечер, Олександр Косирін, Йорді Кройфф, Сергій Ткаченко, Олександр Зотов, Сергій Ателькін, Яя Туре, Маріус Міту, Братислав Рістіч, Арсен Не, Бернард Чутанг, Венанс Зезе, Гонсалвеш Аілтон, Сергій Закарлюка, Андрій Березовчук.

Найвідоміші тренери: Євген Король, Володимир Онищенко, Семен Альтман, Олександр Севідов, Віталій Шевченко, Віллем Фреш, Славолюб Муслін, Ко Адріансе, Анхель Алонсо, Джос Дарден, Михайло Соколовський, Сергій Ященко, Ніколай Костов. У різний час кілька футболістів "Металурга" грали в складі національної збірної України - Сергій Шищенко, Олександр Зотов, Сергій Закарлюка, Сергій Ткаченко, В'ячеслав Чечер.

Статистика зустрічей

Суперники зіграли між собою в чемпіонаті України на вищому рівні 25 матчів. У "Металіста" - 13 перемог, у "Металурга" - 7, нічиїх було зафіксовано 5. М'ячі 36:30 на користь "Металіста".

Голи у "Металіста" забивали: Девіч - 6, Іваненко, Шопін, Крістальдо, Хав'єр - по 2, Бабич, Березовчук, Ганцарчик, Гольдін, Джакобія, Конюшенко, Коельо, Мізін, Олійник, Осадчий, Паляниця, Папа Гуйє, Погорєлов, Пушкуца , Пшеничних, Рібейро, Тришович, Тайсон, Селезньов, Слюсар, Школьников, Едмар - по 1.

Голи у "Металурга" забивали: Шищенко - 5, Деметрадзе, Гьюзелов, Зотов, Столиця, Мендоса, Чечер - по 2, Бабангіда, Незірі, Соарес, Туре, Танаса, Чутанг, Матвєєв, Воскобойник, Кривенцов, Селезньов, Осадчий, Пилипчук, Яксманицький - по 1.

Попередження: "Металіст" - 49, "Металург" - 51 (в середньому за матч - 4 попередження).

Вилучення: "Металіст" - 1 (Ханас, 12.06.2005 р. - матч в Донецьку, на 48-й хвилині гри), "Металург" - 2 (Рістіч, 05.03.2006 р. - матч у Харкові, на 84-й хвилині; Фернандеш, 14.05.2007 р. - матч в Донецьку, на 66-й хвилині).

Всього забито 66 м'ячів (в середньому за гру - 2,64 голи).

Середня результативність "Металіста" - 1,44.

Середня результативність "Металурга" (Д) - 1,2.

У перших таймах суперники забили 22 м'ячі (33%), у других таймах було забито 44 м'ячі (67%).

Чотири рази фіксувався великий рахунок (3:0 - 2 рази, 5:0 та 4:1 по одному разу). 1 перемога у "Металіста", 3 - у "Металурга".

"Металіст" 9 перемог здобув удома і 4 - на виїзді. "Металург" 5 раз виграв у себе вдома і два рази - в гостях.

Глядачі: 25 ігор суперників відвідало 222 095 глядачів - в середньому 8884 на одному матчі.

Відвідуваність в Харкові за 13 зіграних матчів склала 187 895, середня - 14 453.

Відвідуваність в Донецьку за 12 зіграних матчів склала 34 200, середня - 2850.

У сезоні 1996/1997 років команди два рази грали між собою в першій лізі. У Харкові була поразка "Металіста" з рахунком 0:1, а в Донецьку суперники зіграли внічию – 1:1. У нашої команди забитим голом відзначився Гурін.

15 Металіст 1925 Металіст 1925 25 19
    16 Минай Минай 25 16