НОВИНИ
16:04, 28 Бер 2012

Палкін про Вукіча, Федецького, Матузалема, Рибку та Агахову


  
118621-max-news.jpg

В конференц-залі «Донбас Арени» пройшла зустріч генерального директора ФК «Шахтар» з уболівальниками. Спілкування стартувало зі вступної промови Сергія Палкіна.

- Перш за все, дозвольте привітати всіх. Минулого разу ми бачилися, коли проводжали Жадсона, - та зустріч пройшла дуже добре і тепло. Сьогодні ми, можна сказати, зустрічаємо Ілсіньо. Тому, я сподіваюся, ця зустріч пройде в такий же теплій обстановці.

- Сергію Анатолійовичу, що з Рибкою? Чи подана апеляція?
- Давайте почнемо з ситуації, яка склалася з Рибкою. Ви прекрасно знаєте, що ми зверталися до апеляційного комітету УЄФА з тим, щоб зменшити дворічний термін його дискваліфікації. Нам відповіли, що скоротити цей термін не можна, і залишили його в силі. Є така всесвітня організація з боротьби з допінгом - ВАДА. УЄФА побоюється, що на них в Арбітражний суд Лозанни буде подана скарга щодо того, що вони не борються з допінгом відповідним чином. Така була неофіційна інформація з приводу того, чому не зменшено термін у два роки. Наш наступний крок - це суд Лозанни. Ми вже подали апеляцію. Знову ж за неофіційними даними: ми говорили з УЄФА, і вони погодилися на те, щоб це питання було розглянуто за прискореною процедурою. Тобто замість шести місяців очікування рішення, як це зазвичай буває, - два! Ми віримо в те, що вони офіційно підтвердять готовність йти за прискореною процедурою, і вже в лозаннському суді ми сподіваємося зменшити термін дискваліфікації.

- Можете конкретно сказати, наскільки команда готова до чемпіонату, і особливо до матчу з «Ворсклою»? Чи всі здорові?
- Ви повинні розуміти, що сьогодні нам потрібно перемагати в кожній грі, щоб стати чемпіонами. Більш того, наступний матч з «Ворсклою», я вважаю, один з найбільш складних поєдинків, які нам залишилося провести. Чому? Тому що п'ять футболістів травмовані, у деяких дискваліфікації, але нам необхідно кров з носу перемагати. Для нас дуже важливо, щоб ми виграли саме цей матч - як з точки зору морально-психологічних факторів, так і турнірного становища. Команда і тренерський штаб це прекрасно знають, тому всі налаштовані дати дуже серйозний бій у матчі з «Ворсклою».

- Показався дивним від’їзд нашого головного забійника, який вирішив долю Кубка УЄФА, - Жадсона. Чому не дозволили йому дограти цей сезон до кінця?
- Ви знаєте, ми дозволяли йому робити все, а особливо - грати і забивати. (Посміхається). Якщо ви були на прощальній зустрічі, то в курсі, що у нього склалася певна ситуація. За сімейних причин він змушений був виїхати до Бразилії. Вони з дружиною чекають другу дитину. А перша йде до школи. Це комплекс обставин, при якому ми вирішили все ж підтримати футболіста. Тим більше що він віддав багато років «Шахтарю», забивав вирішальні голи, і ніколи у нас за всі роки з ним не виникало ніяких проблем. Жадсон завжди викладався на полі, як міг. Ми пішли йому назустріч і оформили такий трансфер.

- Здається, вам варто заради вболівальників внести такий пункт: щоб футболісти догравали до кінця...
- Внести можна все що завгодно. Але розумієте, є така річ - життя. На жаль, в реальності такий пункт у контракти не внесеш.

- Що робить в команді Агахова? На питання про «Сарагосу» і Матузалема ви відповідали, що все погано. Як йдуть справи з Вукічем?
- У вас хороша пам'ять! (Посміхається). Почнемо з Вукіча. Він грав у ФК «Москва», який зник, як то кажуть, з усіх карт і зі всіх турнірних таблиць. Тому сьогодні апелювати до когось складно. Чесно кажучи, я навіть не знаю, де в даний момент взагалі Вукіч. Природно, всі документи про розгляд даного питання подані в УЄФА. На жаль, поки звідти відповіді не було. Підганяти цю організацію не в наших силах, так що вплинути на це ми не можемо. Як, власне, і на ситуацію з Матузалемом. Сумно те, що на сьогоднішній день ФІФА прийняла, як мені здається, бік «Сарагоси». Більш того, ви прекрасно знаєте, що цей клуб знаходиться в стадії банкрутства, а ця процедура вимагає того, щоб були витримані певні критерії. Вони полягають в наступному: всі борги клубу діляться навпіл і виплачуються протягом п'яти, шести або семи років. В залежності від кредиторів. Це рішення було винесено місцевим іспанським судом, а ФІФА, на жаль, його рішення підтримала, і ніяких санкцій на «Сарагосу» накладати не хоче. Чому, з моєї точки зору, це неправильно? Тому що ФІФА завжди вважала: цивільні, нефутбольні суди не мають права впливати на, скажімо так, нашу футбольну сім'ю. Сьогодні ж вони кардинально змінили свою позицію, підтримали рішення іспанського суду і, за великим рахунком, сказали: «Вирішуйте тепер проблему з іспанськими судами самі. Що хочете, те й робіть». Природно, вирішити питання з іспанськими судами нереально. Вони винесли вердикт, і його не змінять. Адже крім нас там ще боргів на 90 з гаком мільйонів євро, і їх «Сарагоса» повинна повернути. Виходячи з турнірної таблиці, де вони знаходяться на останньому місці, шансів залишитися в Примері в них дуже-дуже мало. Якщо вони потрапляють в нижній дивізіон - природно, вони не отримують грошей від телевізійних прав. І виникає велике питання: яким чином вони збираються повертати борги? Що взагалі буде з цими боргами? Природно, якщо протягом декількох років «Сарагоса» не витримає програми повернення половини боргів, які має повернути, - клуб буде ліквідовано. Така ситуація на сьогодні. Плачевна. На жаль, вигравши всі суди, ми сидимо без копійки грошей в кишені і без футболіста. Ось так ФІФА підтримує в даній ситуації ФК «Шахтар». А що стосується Агахови - у нього в цьому сезоні закінчується контракт, після чого ми подякуємо йому. Він, на жаль, поки не готовий і навряд чи буде готовий.

- Наскільки українські гравці «Шахтаря» готові до матчів Євро-2012? На тлі всього Донецька ведеться активна підготовка - всі бачать будівництво та інше. А як будується гра наших українців?
- Я думаю, питання з приводу збірної - не зовсім до мене. Його потрібно задати Блохіну або Суркісу - дізнатися, яка взагалі ситуація з нашою збірною. Особисто я сподіваюся, що все добре. (Посміхається).

- Напередодні матчу «Шахтар» - «Динамо» до вас таке запитання: а чи можливий трансфер якогось гравця з «Динамо» в «Шахтар»? Підкреслю, саме в цьому напрямку. Євген Хачеріді, наприклад, в інтерв'ю заявив, що йому дуже подобається «Донбас Арена». Про що це говорить?
- Знаєте, є такий вислів: ніколи не говори ніколи. У цьому житті все можливо, бувають різні ситуації. Часом для вболівальників це незрозуміло, але, знаєте, все ж результат - важлива штука в розвитку клубу. Від цього нікуди не дінешся. Якщо такий трансфер насправді призведе нас до високих результатів і серйозних досягненням, то чому б і ні?

- Чи будуть якісь санкції з боку клубу по відношенню до Рибки? Дуже не хотілося б, щоб його суворо карали...
- З точки зору професіоналізму Рибка повів себе неправильно. На розгляд цієї справи в апеляційний комітет УЄФА ми запросили експерта, який дуже глибоко розуміє це питання. Він сказав, що технології пішли настільки далеко, що зараз можна навіть чітко визначити, чи приймав Рибка будь-які допінги крім фуросеміду. Головна суть в тому, що, коли ви вживаєте фуросемід, «під нього» можна завести допінг, який не буде помітний. Тому термін дискваліфікації Рибки - це невірно, неправильно і нечесно. Навіть якщо він би прийняв якийсь спеціальний допінг, навіть при тому, що він воротар і для нього якихось особливих препаратів навіть не вигадаєш, тоді ще можна подумати. Але, з нашої точки зору, це невірний термін, і ми зобов'язані зробити все, щоб його зменшити.

- У зв'язку з такою ситуацією, чи можна перевіряти всіх футболістів команди на допінг перед матчем?
- Технічно це неможливо. Це дуже серйозні і глибокі аналізи. Неможливо перевірити всіх 28 гравців перед грою. Вони всі професіонали і, перед тим як прийняти будь-які ліки, обговорюють цей момент з доктором. Якщо лікар дає добро, вони його приймають.

- Перш за все, хочу від імені вболівальників подякувати клубу за все, що ви робите для нас. За інфрачервоний обігрів, можливість самостійно роздрукувати квитки, за те, що є зворотний зв'язок. Такого діалогу, напевно, немає в жодному клубі. У мене незручне запитання: скоро УЄФА введе принцип фінансового Fair Play для клубів. Чи не втратить у зв'язку з цим «Шахтар» можливість здійснювати трансфери?
- Справа в тому, що УЄФА і ФІФА бояться, що клуби накопичать велику кількість боргів і в кінцевому підсумку стануть банкрутами і зникнуть з лиця землі. У той же час в УЄФА і ФІФА є певна програма, розрахована на п'ять років, яка допускає деякі збитки у клубів. Питання в тому, що ці збитки безпосередньо зациклені на боргах клубів. У нас проблем з цим не буде, тому що ми ці питання нівелюємо. Фінансова звітність дозволяє нам грати, не думаючи про кредиторську заборгованість, яку ми нібито не можемо виплатити. Тобто питання фінансового Fair Play для нас не є проблемою.

- Чи не вважаєте ви, що в ситуації з Рибкою є провина медичної служби клубу? Після уходу Пако Біоски був прецедент із Гаєм, тепер із Рибкою.
- З Гаєм ситуація була трохи іншою. Олексій приніс ліки, які було необхідно вжити. Доктор схвалив. Але в лікарні гравцеві ввели більшу кількість крапель, ніж треба було. І виявилося, що в ліках якийсь міліграм мав відношення до нового, останнього допінгу категорії Б, який ФІФА недавно прийняла. Ситуація з Рибкою - це зовсім інше питання. У нього категорія А, це більш серйозно. Але знову ж всі футболісти мають повний перелік препаратів, які їм не можна приймати. Тому загальне правило таке: з будь-якими ліками гравець приходить до лікаря. Він його вивчає і каже, пити чи не пити.

- Чи можна було ситуацію з Ілсіньо вирішити так, як «Металіст» із Девічем, тобто без судів і розглядів?
- Звичайно. Але, на жаль, так проблема не вирішувалась, тому що був довгий раунд переговорів, був агент, який відстоював свою точку зору, і були юристи, які думали, що вони на сто відсотків праві. На щастя, зараз у Ілсіньо вже немає ні того агента, ні юриста. У нього чисті мізки, і він розуміє, що далі робити, а головне - як далі жити. Багато що залежить від агента футболіста. І часом агенти намагаються гнути свою лінію, щоб заробити на черговому трансфері, отримати якісь бонуси. Це їх хліб. Тому часом вони кажуть футболістові те, що не зовсім відповідає дійсності. І іноді гравці їм вірять.

- Рінат Леонідович сказав, що в найближчі п'ять років «Шахтар» виграє Лігу чемпіонів. Особисто я йому вірю. Скажіть, що для цього робить клуб?
- Так, президент поставив таке завдання, але він не говорив, що це буде через п'ять років. У даній ситуації неможливо говорити про якісь терміни. Але вектор нашого клубу націлений на найбільшу вершину, яка є в європейському футболі. Коли президент оголосив цю мету, природно, всі напрямки діяльності клубу - і Академія, і скаути, і відділ по роботі з уболівальниками, і комерція, і інфраструктура - виробили таку позицію: у нас вся робота повинна бути вибудувана на рівні клубу - учасника фіналу Ліги чемпіонів. Якщо хтось не готовий йти в такому напрямку, значить нам з цією людиною не по дорозі. І зараз ми намагаємося переконвертувати всю нашу роботу під стандарти рівня фіналу Ліги чемпіонів.

- Чи можна буде власникам абонементів потрапити на матчі Євро-2012, які проходитимуть на «Донбас Арені»?
- УЄФА нам надав для реалізації квитки VIP-категорії. На жаль, їх вартість - від 1500 євро і більше. Я не думаю, що серед власників абонементів буде багато охочих купити ці «віпівські» пакети. Їх ціна контролюється УЄФА, і вплинути на це ми не можемо. Ми виступаємо лише як агент по реалізації. Зараз йде продаж «звичайних» квитків. Він здійснюється поетапно. Спочатку квитки продаються для вболівальників країн, які будуть грати на цьому стадіоні. Потім, якщо щось залишається в наявності, «спускаються» в федерацію тієї країни, де проводиться гра, і так далі. Якщо у нас з'явиться доступ до непроданих квитків, природно, пріоритетне право на їх придбання ми віддамо нашим абонементникам. Думаю, якийсь шанс на це є.

- Як ви ставитеся до ідеї поділу нашого чемпіонату на дві групи по вісім команд і об'єднання розіграшів Кубків України і Росії?
- Якщо ми хочемо показувати серйозні результати в Європі, нам потрібно якомога частіше грати з сильними командами. Тому у нас є ідея зробити об'єднаний Кубок з Росією. Ми розробили проект, який зараз обговорюється на досить високих рівнях. Ми вважаємо, що він реалізований, бо не підв'язується ні під які регламенти. Тобто цей турнір - справа лише двох країн. Раніше ми говорили про об'єднання чемпіонату. Але сьогодні технічно це дуже складно зробити. Але при цьому в Англії, Іспанії команди грають набагато більше ігор в чемпіонаті, плюс у них є ще по два Кубка. Тому з точки зору часу і ми другий Кубок повинні без проблем «проковтнути». Тому ми свою фінальну концепцію обговоримо і після цього представимо громадськості. Сподіваюся, що належні люди в Росії підтримають нашу ідею зробити такий об'єднаний Кубок, який дасть можливість нам проводити якомога більше матчів з сильними командами і тим самим конкурувати в Європі. Думаю, інтерес до цього турніру буде дуже великий.

- Мені дуже подобається стадіон «Шахтар» і те, як там все гарно і чисто. Але якщо відійти рівно на п'ять метрів від нього в парк, який веде до залізниці, - починається таке звалище... Чи може клуб виділити пару тисяч і привести цю територію до ладу?
- Чесно кажучи, я не розумію, де там взагалі знаходиться парк. Парк тільки навколо стадіону, а далі тільки кинуті зарості, які нікому не потрібні. Природно, це не наша земля. А працювати на землі, яка тобі не належить, складно. Є межі чогось, за що ми відповідаємо. Інакше можна продовжувати до нескінченності й у підсумку нам доведеться прибирати все місто. Що стосується об'єднаного чемпіонату, то там ні в якому разі не ставилося питання, що ми не потрапимо в Лігу чемпіонів за квотами, які дає УЄФА. Потрібно розуміти, що, якщо це питання буде розглядатися коли-небудь, УЄФА перегляне й квоти. Тому що це окремий чемпіонат - не той формат, коли Україна окремо, Росія - окремо. Це тема окремої зустрічі й дуже дискусійне питання, двома словами на нього неможливо відповісти. З приводу бюджетів: «Манчестер Юнайтед» також зараз не грає в Лізі чемпіонів, але це не означає, що Фергюсона намагаються звільнити. Хоча, я вас запевняю, бюджет у них біля півмільярда євро. АПОЕЛу сьогодні пощастило, вони показали результат. Сьогодні тільки читав, що на річну зарплату Кріштіану Роналду може придбати весь АПОЕЛ з усіма його футболістами. Ви повинні зрозуміти одну річ: у футбол гроші не грають, у футбол грають люди. І є дуже багато чинників, збігів обставин, які так чи інакше впливають на результат. Не варто рубати з плеча, говорити, що комусь переплатили, недоплатили. Ми контролюємо цю ситуацію, скільки ми платимо, кому й за що. Напевно, був не наш день, не наш сезон в Лізі чемпіонів. Будемо йти далі. Президент поставив завдання, ми рухаємося до його виконання, його ніхто не скасовував.

- Нещодавно Рінат Ахметов і Мірча Луческу відвідали матч «Іллічівця» проти «Динамо». У стартовому складі маріупольців вийшло 9 футболістів, які належать «Шахтарю». Може хто-небудь із них уже з літа опинитися в нашій команді та наскільки школа «Іллічівця» допомагає гравцям нашого клубу?
- Коли футболіст виростає до певного рівня в Академії «Шахтаря», то, природно, йому потрібно йти далі, підвищувати свою професійну майстерність, грати на дуже серйозному рівні. Тільки так він може показати, ким він є насправді, заявити про себе, щоб тренерський штаб «Шахтаря» його помітив, прийняв рішення запросити до своєї команди, на збори. Природно, факт того, що вони вже грають у Прем'єр-лізі - сам по собі є мотивацією. Більше того, вони розуміють, що за ними стежить «Шахтар», контролює кожного футболіста. Думаю, що все в їх руках, вони повинні самі прагнути до того, щоб повернутися в «Шахтар».

- Минулий сезон був для «Шахтаря» феєричним, склад практично не змінився, пройшло посилення. Але результати погіршилися: в Лізі чемпіонів невдало виступили, в чемпіонаті відстаємо від «Динамо». Як ви вважаєте, мотивація зникла або варто когось запросити з виконавців?
- Ще рано про це судити, ми дочекаємося кінця чемпіонату і тоді будемо приймати рішення з приводу того, запрошувати нам когось або не запрошувати. Що стосується мотивації, то вона є. Ми чудово розуміємо, що повинні грати в Лізі чемпіонів, чемпіонат для нас - міст, щоб виступати там, причому починати одразу з групового турніру. Всі футболісти усвідомлюють, що залишилися ігри - доленосні, від них багато в чому залежить, як і де ми будемо наступного сезону. Природно, якщо ми добре виступаємо в Лізі чемпіонів, то рівень всіх гравців, їх вартість, інтерес з боку європейських клубів буде високий. Іншої мотивації я не можу вигадати, її ніхто не вигадає. Я сподіваюся, що всі поєдинки в чемпіонаті ми проведемо достойно, станемо чемпіонами - ми іншого виходу не маємо!

- Коли повернуться ультрас на стадіон?
- Вони присутні на матчах, приходять на футбол, але не вболівають так, як робили це раніше. Я зустрічався особисто кілька разів із лідерами ультрас-руху. І якщо підсумувати все, що було сказано, ситуація така: люди, які раніше займалися рухом, хочуть відсторонитись, але ніхто не може все це підібрати і вести далі. Тому вони нібито шукають людину, яка може всю цю справу підхопити. Це одна версія. Інша: вони хочуть, щоб пройшло Євро, на них нібито з боку міліції були гоніння. Які саме, я не знаю і не розумію. Я зустрічався з правоохоронцями, ми обговорювали ці питання, ніхто не знає, про що йдеться. Тому відповіді, в чому причина і як ми можемо поліпшити ситуацію, я так і не домігся, хоча багато разів зустрічався з ультрас. Більше того, до клубу в них жодних претензій немає, вони заявили чітко, що клуб робить все, що може.

- Треба на шкільний сектор перенести, там найкраще вболівають!
- У шкільному й самі по собі вболівають.

- Кілька років тому «Шахтар» міцно увійшов до європейської еліти. Гадаю, що він по праву займає місце в другій десятці. Але для того, щоб вважатися клубом топ-рівня, до чого ми всі прагнемо, чого чекають від команди вболівальники, на мій погляд, не вистачає деякої стабільності. Чергуються феєричні сезони з тими, в яких можна було б зіграти краще. Крім нестачі матчів із сильними суперниками, трансферної політики, є якесь пояснення цьому, можливо, психологічне?
- Це футбол, це нормальний процес, коли ти злітаєш, а потім падаєш. Неможливо завжди йти вгору. Коли ти впав, відбувається деяка переоцінка, наступного разу ти стрибнеш іще вище. Я сподіваюся на це і в наступному сезоні.

- Чи планує клуб наступного сезону організовувати виїзди вболівальників на матчі єврокубків?
- Цим питанням займаються туристичні агентства. У них усе просто: якщо вони набирають певну кількість людей, то організовують чартер. Якщо вболівальників, умовно кажучи, 50, то ніхто не відправить літак місткістю в 200 місць. Ми даємо інформацію про поїздки на нашому сайті, але все одно вони не набирають необхідної кількості людей. Вони б і 5 чартерів відсилали, були б охочі. Звичайно, ціна є ціна, але ми її не вигадуємо. Більше того, ми обговорюємо її і бачимо всю калькуляцію. Робимо все можливе, щоб вони не накручували вартість, але якщо ми граємо у Європі, то ціни там не низькі. І часом багатьом це недоступно.

- Чи будуть трансфери, коли? Яких гравців плануєте купувати і на які позиції? Якщо не секрет, то прізвища.
- Фактично я вам не дам жодної відповіді. Тому що, по-перше, рано про це говорити, по-друге, ви прекрасно розумієте, що є склад, на кожну позицію по 2-3 людини. І сьогодні не можна заявляти про те, що ми когось придбаємо, - нам потрібна нормальна обстановка в колективі без всяких думок про те, що «я граю, а на моє місце когось купують». Відкриється літнє трансферне вікно, коли й буде прийматися рішення, купувати або продавати когось. Усьому свій час. Давайте закінчимо чемпіонат, а потім будемо говорити про це.

- Влітку «Шахтар» купив Алана Патріка. Зараз він грає за дубль, забиває голи. Коли Мірча Луческу буде підпускати його до матчів за основний склад?
- Це питання до Мірчі Луческу. Можу сказати, що Алан Патрік дуже серйозно набирає зараз в ігровому плані, але він молодий, і ви повинні розуміти, що бразильський футбол і наш - трохи різні речі. Різні колективи, відстань в океан, відмінність у культурі - це вимагає адаптації. У когось це триває швидше, у когось повільніше. Нам хотілося, щоб це було якомога швидше. Поки ми чекаємо, але з кожним місяцем він виглядає все краще.

- Нещодавно з'явилася інформація про реконструкцію стадіону «Шахтар». Ви можете прояснити ситуацію?
- Таке питання задається на кожній зустрічі, але це тривалий проект. Не можу пообіцяти, що ми зробимо це за рік-два, але в планах у нас таке є: відтворити стадіон таким, як він був, з «башточками». Ми питання розглядаємо, буквально сьогодні обговорювали цю тему. Природно, на це потрібні певні кошти. Коли ми все це виконаємо, то я оголошу, що перед нами стоїть таке завдання, яке потрібно виконати в такі-то терміни, обійдеться воне нам у таку-то суму і буде виглядати ось так. Але поки це обговорення, рано про це говорити.

- Враховуючи ситуацію з Артемом Федецьким, чи планується його повернення, щоб у Дарійо була хоч якась конкуренція?
- Ми плануємо його повернення в кінці сезону. Тобто він дограє оренду і повертається до нас.

- Чому на табло не відображають додатковий час?
- Цього не можна робити за регламентом. Тому що інколи, навіть показавши доданий час, рефері може його трохи збільшити, якщо бачить, що йдуть якісь затримки. Природно, це може спричинити тиск уболівальників, з'ясування стосунків на стадіонах. Тому додатковий час ніколи не показують, у трансляціях ви можете бачити його. Та ж ситуація з повтором на табло суперечливих моментів.

- Свого часу Луческу прийшов і підняв «Шахтар» до дуже високого рівня. Напрошується питання: що далі? Ми хочемо рухатися вперед, а для цього потрібна нова сходинка, і тренерська в тому числі.
- Футбол - такий вид спорту, де скільки вболівальників - стільки думок. Але є люди, які відповідають за результат, тренують команду. Природно, часом є невдоволення, розпач, емоції, те ж саме є і в них. Футбол, знову ж таки, емоційний вид спорту. І варто почати вигравати, як картина змінюється на протилежну. Головне - не приймати поспішних емоційних рішень. Перш за все, чемпіонат не закінчений. Я вас запевняю: тренерський штаб все бачить і зробить максимум можливого, щоб досягти результату, якого від команди чекають вболівальники. Як раз із приходом Луческу в нас з'явилася гарна гра, він був законодавцем мод - гарної гри «Шахтаря».

- Які нововведення ввів ФК «Шахтар» для абонементників? Може, якісь переваги?
- Буквально нещодавно ми озвучили на офіційному сайті час початку продажу абонементів на наступний рік, нагадую: це 9 квітня. Природно, що пріоритетне право покупки залишається за власниками абонементів минулого сезону, і, звичайно ж, на ті місця, на яких вони сиділи до цього. Як і раніше, наступними, хто зможе придбати пропуски на «Донбас Арену», будуть власники карток FanID. Якщо клуб буде здійснювати якісь активності, то пріоритетне право будуть мати знову ж власники абонементів. Що стосується нововведень, то в сезоні - 2013/14 на кріслах п'ятирічних абонементників ми напишемо їх ім'я і прізвище. Це буде символічний подарунок і подяка за те, що ці вболівальники були з командою протягом п'яти років.

- Матчі Ліги чемпіонів показують на каналі «1+1», і у багатьох уболівальників склалося враження, що коментатори відверто недолюблюють «Шахтар». Скажіть, в наступному році нас чекає те ж саме - слухати ці ворожі голоси?
- Це запитання трохи не за адресою, тому що клуб не займається правами на показ матчів Ліги чемпіонів. Є телевізійні компанії, які їх і продають, і купують. На цей раз тендер в УЄФА виграв канал «2+2», наступного разу, може, буде хтось інший. Ми жодного впливу тут не маємо.

- Крім цього, зараз безліч футбольних передач, у яких нашу команду просто-напросто обливають брудом, у чому тільки не звинувачують. І хто це робить? Кілька представників київського «Динамо», а відбиватися доводиться тільки одному вашому заступнику Анатолію Попову. Але він дуже інтелігентно поводиться і часто не може протистояти тим хуліганам. Невже в клубі немає більш агресивної людини, яка змогла б нас усіх захистити?
- Ви повинні розуміти таку річ, що чим ближче ми будемо знаходитися до закінчення чемпіонату, тим сильніше буде тиск з боку, так би мовити, недоброзичливців. Так склалося, що видання «Спорт-експрес», «Футбол» і так далі підтримують «Динамо» (Київ). Наприклад, в «Спорт-експресі» на першій сторінці завжди кияни, в той час як інформація про «Шахтар» розміщується на четвертій чи п'ятій. Журнал «Футбол» - це взагалі продинамівське видання, яке фактично налаштоване проти нас. Природно, велика концентрація ЗМІ знаходиться в Києві, а там, як ви розумієте, є вплив певних кіл. Вони звикли боротися не тільки на футбольному полі, а й на медійному просторі. З нашого боку, ми що можемо, те робимо. Ви згадали Попова, але, я вас запевняю, він прекрасний фахівець, а ви повинні зрозуміти, що він приходить на чужу програму, яку можна змоделювати таким чином, що в нього навіть не буде можливості щось сказати. Складно в щось грати на чужому полі, а говорити про те, що він недостатньо агресивно висловлювався... ФК «Шахтар» - це солідна організація, чого ж ми будемо ганьбитися?

- У Донецьку в багатьох вимкнули канал «Футбол», і ми не можемо дивитися виїзні гри «Шахтаря»...
- Я розумію проблему, але це питання трохи не за адресою.

- Але є ж ще ТРК «Україна»...
- Давайте я спробую пояснити. ТРК «Україна» - це компанія, яка бореться за рейтинги трансляцій. На жаль, часом матчі «Шахтаря» з деякими командами великої аудиторії нецікаво дивитися. Каналу вигідніше увімкнути якусь мильну оперу, де мільйонна рекламна аудиторія, гроші тощо. Ми не можемо їм диктувати умови - що ставити на канал, а що не ставити. Є ТК «Футбол», який займається футбольними темами. Єдине, може бути, вони домовилися не з усіма кабельними операторами. Це не наш бізнес і рід діяльності, тому я не володію повною інформацією. При цьому ми намагаємося донести цю проблему до них, але, на жаль, часом «віз донині там».

- У цьому сезоні проходить молодіжний аналог Ліги чемпіонів, чи планує «Шахтар» участь у подібних турнірах?
- Цей турнір з'явився нещодавно, ми б хотіли в ньому брати участь у наступному сезоні, тільки нам поки не зовсім зрозумілими є критерії прийому в це змагання. На жаль, це не є дзеркальне відображення класичної Ліги чемпіонів. Організація якимось своїм вибором запрошує команди, заявку ми підготували, але мені складно зараз судити, візьмуть її чи ні. Але ми докладемо максимум зусиль, щоб там взяти участь.

- Наскільки готовий Пятов, адже скоро матч із «Динамо»!
- До матчу з «Динамо» він буде готовий.

- Чи не забагато необов'язкових жовтих карток у наших гравців?
- Ви знаєте, Містер уже висловив свою думку: він незадоволений такою поведінкою футболістів і зі свого боку буде приймати штрафні санкції, щоб надалі такого не було.

- Сергію Анатолійовичу, нещодавно ви всією командою ходили на хокей. Це якась додаткова мотивація для гравців або ви просто прийшли хокей подивитися?
- Ми прийшли просто подивитися хокей. (Сміх у залі). «Донбас» - це наша хокейна команда, яка показує непогані результати, і я дуже сподіваюся, що вони завжди будуть першими в усіх турнірах, в яких беруть участь. А ми прийшли підтримати наших хлопців.

- Чи може «Шахтар» якимись ниточками впливати на арбітраж в Україні?
- Усі ці ниточки перебувають у Колліни, він їх смикає, а ми на них впливати ніяк не можемо, це не в нашій компетенції.

- Сергію Анатолійовичу, чи не планується в подальшому якоїсь ліги для вболівальників, на зразок тієї, що клуб організував для студентів?
- А хто в ній братиме участь?

- Прості смертні, не тільки студенти!
- Ви розумієте, студенти також уболівальники. Нам просто легше в організаційному плані контактувати з вузами, а якщо захоче брати участь кожен бажаючий, то цим уже мають займатися якісь інші організації, як, наприклад, Федерація футболу.

Прес-служба ФК «Шахтар»


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Знайшов помилку? Виділи її та натисни CTRL+Enter. Система Orphus


Мітки: Шахтар

Подiлитись посиланням:
Новини по темі:
 • 25.05.20 Легіонер "Шахтаря" обирає між "Баварією" та ПСЖ
 • 25.05.20 Капітан "Динамо": Що робити, коли якийсь футболіст захворіє?
 • 25.05.20 Чигринському дають новий контракт в Греції, "Чорноморець" позбувся двох гравців
 • 25.05.20 "Шахтар" отримає солідне підсилення перед матчем з "Динамо"
 • НОВИНИ

  НОВИНИ КЛУБІВ

  РЕКЛАМА


  КАДР ДНЯ


  РЕКЛАМА
  Партнери

  РЕЗУЛЬТАТИ
  Кубок України. 1/4 фіналу
  Час
  Канал
  Господарі Рах. Гості
  11.03
  Минай
  7:6
  Інгулець
  11.03
  Альянс
  2:4
  Маріуполь
  11.03
  Динамо
  1:0
  Олександрія
  12.03
  Десна
  0:1
  Ворскла

  УПЛ , Матчі 23 туру      
  Час
  Канал
  Господарі Рах. Гості
  14.03
  Львів
  1:1
  Карпати
  14.03
  Дніпро-1
  2:0
  Маріуполь
  14.03
  Олександрія
  4:2
  Колос
  15.03
  Зоря
  1:0
  Шахтар
  15.03
  Динамо
  1:1
  Десна
  15.03
  Олімпік
  1:1
  Ворскла

  ТРИБУНА

  Екс-народний депутат України від "Свободи" Ірина Фаріон провела ганському нападнику "Руху" Ернесту урок української. Повідомляє сайт Футбол Україна.  ТАБЛИЦЯ
  УПЛ
  Команда І О
  1 Шахтар Шахтар 23 59
  2 Динамо Динамо 23 46
  3 Зоря Зоря 23 46
  4 Десна Десна 23 43
  5 Олександрія Олександрія 23 40
  6 Дніпро-1 Дніпро-1 23 28
  7 Колос Колос 23 26
  8 Маріуполь Маріуполь 23 25
  9 Львів Львів 23 21
  10 Ворскла Ворскла 23 21
  11 Олімпік Олімпік 23 19
  12 Карпати Карпати 23 14

  Перша ліга
  Команда І О
  1 Рух Рух 19 39
  2 Волинь Волинь 19 38
  3 Інгулець Інгулець 19 37
  4 Агробізнес Агробізнес 19 37
  5 Минай Минай 19 37
  6 Оболонь-Бровар Оболонь-Бровар 19 37
  7 Металіст 1925 Металіст 1925 19 35
  8 Авангард Авангард 19 33
  9 Гірник-Спорт Гірник-Спорт 19 27
  10 Чорноморець Чорноморець 19 22
  11 Прикарпаття Прикарпаття 19 20
  12 Миколаїв Миколаїв 19 18
  13 Кремінь Кремінь 19 16
  14 Балкани Балкани 19 14
  15 Металург З Металург З 19 11
  16 Черкащина Черкащина 19 6

  ІНШІ НОВИНИ
  ВХІД
  Зареєструватися
  Вхід


  bigmir)net TOP 100