09:44, 21 Кві 2012

Дарійо Срна - рекордсмен чемпіонатів України

Дарійо Срна побив черговий рекорд і продовжує набирати обертів. Капітан "Шахтаря" лідирує серед легіонерів-гвардійців чемпіонатів Україні. Звертаємо увагу, що мова йде тільки про гравців, що представляють країни далекого зарубіжжя. Він провів 210 матчів.

У наступного за ним Едмара, після прийняття українського громадянства повністю іменованого Галовскій Де Ласерда Едмар, 209 ігор. Тут необхідно маленьке уточнення. У залік українцеві бразильського походження пішли виключно зустрічі, які він зіграв, як громадянин тільки Бразилії, тобто до березня 2011 року. Третім простує екс-футболіст "Шахтаря" Маріуш Левандовські, який зараз захищає кольори "Севастополя". Польський легіонер поки зупинився на прикордонній межі - 199 матчів. Сподіваємося, що, одужавши після травми, Маріуш благополучно подолає 200-й рубіж.

А тепер розкладемо 210 матчів Дарійо Срни на складові.

Дебют відбувся 12 липня 2003 року. У Запоріжжі "Шахтар" розгромив "Металург" - 3:0. Дарійо на 77-й хвилині замінив Брандау. Сотим для нашого капітана став матч на РСК "Олімпійський", в якому 15 березня 2008 господарі перемогли "Металіст" 4:1. Наступний ювілейний, 200-й поєдинок Срна зіграв 23 жовтня 2011 року. І знову в суперниках харківська команда, і знову зустріч проходила в Донецьку. От тільки результат невтішний. Донеччани програли 1:2.

Хорватський легіонер "Шахтаря" вперше забив у матчах чемпіонатів України 5 березня 2005 року. "Гірники" вдома обіграли "Волинь" 3:1. На 53-й хвилині Дарійо реалізував 11-метровий, зробив рахунок 2:1 і забив переможний м'яч господарів. Це був єдиний гол Срни з пенальті. Сумарно 18 зарахованих арбітрами м'ячів влетіло у ворота суперників після ударів "гірники".

З 210 зустрічей 188 Срна починав з перших хвилин. 19 разів його замінювали. У 22 матчах він виходив на заміну. Ігрових хвилин набігло 17 074. А значить, усереднено на кожну проведену гру у Дарійо припадає більше 80 хвилин. Спресувавши загальний ігровий час отримаємо майже 190 повноформатних поєдинків. Якщо говорити про кількість реальних зустрічей "від дзвінка до дзвінка", то їх капітан "Шахтаря" зіграв 169. Вперше - проти "Волині" в серпні 2003 року. Рекордсмен по матчах - чемпіонат сезону - 2010/11. Срна виходив на поле в 27 іграх.

15 Металіст 1925 Металіст 1925 24 18
    16 Минай Минай 24 15