13:33, 18 Сер 2013

Шахтар - Металург З: перед матчем

У матчі 6-го туру чемпіонату України «Шахтар» на своєму полі прийме запорізький «Металург». Пропонуємо ознайомитися з превью протистояння.

18 серпня, Донецьк, «Донбас Арена», 19:00.

Запорізький «Металург» підходить до матчу в Донецьку, маючи пристойний багаж нічиїх - три. При цьому підопічні Сергія Пучкова вже встигли відчути смак перемог, розгромивши на своєму полі «Волинь» з рахунком 3:0. Однак від останнього туру у запорожців залишилися не найкращі спогади. Поступаючись по ходу зустрічі 0:2 і не реалізувавши до того безліч моментів, «Металург» героїчно відігрався, але все ж розцінив даний матч як не цілком вдалий.

«Шахтар» здобув п'ять перемог у п'яти турах, але й не думає зупинятися на досягнутому. Найближчий конкурент в особі харківського «Металіста» буквально дихає в спину, відстаючи всього лише на два очки. Це означає, що допускати можливість осічки «гірники» не можуть. Після повернення ряду гравців із національних збірних «Шахтар» готувався до майбутнього поєдинку в звичному для себе режимі.

Феміда

Арбітр - Віталій Годулян (Одеса)
Асистенти - Ігор Бицкало (Одеса), Наталія Рачинська (Київ)
Додаткові помічники арбітра - Сергій Даньковський (Київ), Олександр Головков (Луганська область)
Четвертий арбітр - Едуард Карапетян (Тернопіль)
Спостерігач арбітражу - Володимир Петров (Харків)

Кадри

На відкритому тренуванні «Шахтаря» наставник команди Мірча Луческу розповів про вельми складну кадрову ситуацію. У лавах «гірників» чимало травмованих, що істотно ускладнює Містеру процес визначення складу на недільний матч. До того ж на «Донбас Арені» не зіграє дискваліфікований Тайсон. У таборі запорожців, судячи з усього, справи в цьому плані йдуть не так уже кепсько. Сергій Пучков вільний вибирати футболістів з повного набору, озираючись на вже проведені тури чемпіонату.

Дискваліфікований: Тайсон («Шахтар»)

Середня результативність команд у чемпіонаті:

«Шахтар» - 2,6 м'яча за гру;
«Металург» З - 1,2 м'яча за гру.

Цитати

Мірча Луческу, головний тренер «Шахтаря»:

- «Металург» почав цей чемпіонат набагато краще, ніж провів весь минулий. Поміняв систему гри, тренера і деяких виконавців. Команда стала більш агресивною, ніж у минулому чемпіонаті. Вони досить добре організовані. Але при цьому припускаються помилок, завдяки яким суперник може їх покарати. Хоча я очікую непростого матчу.

Сергій Пучков, головний тренер «Металурга» З:

- Ми готуємося в звичайному режимі. Розуміємо, що граємо з лідером, і будемо шукати слабкі місця, щоб скористатися ними. Я завжди футболістів налаштовую тільки на перемогу.

Остання зустріч команд у чемпіонаті України:

Чемпіонат України - 2012/13. 29-й тур
19 травня 2013. Запоріжжя. «Славутич-Арена». +29 градусів, 8 500 глядачів

«Металург» (Запоріжжя) - «Шахтар» (Донецьк) - 3:3 (1:1)
Голи: 1:0 Йокич (14), 1:1 Ісмаїлі (33), 2:1 Жуніор (62), 3:1 Пісоцький (69), 3:2 Едуардо (75), 3:3 Тайсон (90 +3 )

«Металург»: Грдлічка, Опанасенко, Нестеров, Матеус, Коротецький (Сахневич, 26), Гавриш, Йокич (Матяж, 73), Пісоцький, Штурко (Ібраїмі, 84), Жуніор, Рудика (к)
Запасні: Руденко, Лазарович, Іліч, Коробка
Головний тренер: Сергій Зайцев

«Шахтар»: Пятов, Кобін, Кривцов, Степаненко, Ісмаїлі (Тайсон, 67), Гречишкін (Ракицький, 46), Гай (к), Мхітарян, Коста, Едуардо, Майкон (Тейшейра, 58)
Запасні: Каніболоцький, Шевчук, Хюбшман, Патрік
Головний тренер: Мірча Луческу

Попередження: Едуардо (41), Кобін (50), Матяж (82)
Арбітр: Сергій Лисенчук (Київ)

Остання зустріч команд в минулому чемпіонаті припала на його закінчення - передостанній тур. На той момент всі завдання вже були вирішені, а тому склад «гірників» зазнав ряд змін. У свою чергу, «Металург», що знаходився в зоні вильоту, мав намір наостанок голосно грюкнути дверима.

І вже на 14-й хвилині господарі повели в рахунку: Пятов парирував удар Йокіча, але той першим встиг на добивання. «Шахтар» пізніше міг відігратися, але Грдлічка надійно зіграв після удару Дугласа, а Едуардо головою пробив неточно. Втім, на 33-й хвилині дебютним голом за «оранжево-чорних» відзначився Ісмаїлі, який вразив дальній кут. У самому дебюті другого тайму «Шахтар» міг вийти вперед, але воротар запоріжців виручив свою команду, перевівши м'яч на кутовий після удару Степаненка. А коли до кінця залишалося менше тридцяти хвилин ...

Тут-то голи і посипалися. Спершу Жуніор відзначився точним ударом у дев'ятку, а потім Пісоцький класним пострілом оформив рахунок 3:1. Але «гірники» не могли піти з поля переможеними. На 75-й хвилині Тайсон пройшов двох візаві і асистував Едуардо, а в компенсований час вже сам забив - після передачі Тейшейри. 3:3 - бойова нічия лідера і аутсайдера минулого чемпіонату.

Матчі у чемпіонатах України:

Усього: 42
Перемоги «Шахтаря»: 27
Нічиї: 10
Перемоги «Металурга» З: 5
Різниця м'ячів: 89-34 на користь «Шахтаря»

Прес-служба ФК «Шахтар»

• 27.04.24 Рух - Верес - 3:1 (ВІДЕО)
  • 27.04.24 Динамо дотиснуло Дніпро-1, Шахтар розбив ЛНЗ, успіх Руху
  • 27.04.24 Дніпро-1 - Динамо - 1:2 (ВІДЕО)

15 Металіст 1925 Металіст 1925 25 19
    16 Минай Минай 26 19