09:00, 18 Бер 2014

Прем'єр-ліга, підсумки 21-го туру: рідні стіни не допомогли

Перші матчі 2014 року містили у собі все – запеклі поєдинки, переконливі перемоги, успіхи вдома та у гостях.

Господарі-гості. У чергових 7-ми поєдинках господарі виграли лише одного разу, тоді як приїжджі команди – 3. Ще 3 зустрічі сильнішого так і не виявили. Загальне становище у даному протистоянні сезону після 146-ти зіграних зустрічей набуло такого вигляду: +68 =37 -41.

Великі перемоги. По разу перевага однієї зі сторін вимірювалось 3-ма (або більше) м’ячами на користь як господарів, так і гостей. Загалом подібних перемог з початку змагань – 22 (16-6).

Вольові перемоги. Не зафіксовано подібних випадків, коли у підсумку виграє та команда, яка поступалась по ходу зустрічі. Таких матчів у Чемпіонаті ПЛ трапилось лише 10.

Голи. Чергові ігри подарували глядачам 16 забитих м’ячів, з яких 7 припало на частку господарів, 9 – гостей. Загальне число голів у поточному сезоні – 385 (229-156). Середня результативність ігрового дня – 2,29, зведена – 2,64.

Перший тайм – другий тайм. Результативність до та після перерви була однаковою: по 8 (3-5 та 4-4 відповідно). Співвідношення забитих м’ячів між двома таймами у нинішньому турнірі виглядає наступним чином: 185 (108:77) – 200 (121:79).

Автоголи. У звітному турі обійшлось без прикрих моментів, коли гравці відправляють м’ячі у власні ворота. Кількість автоголів за проведену частину змагань не змінилась – 12.

Дублі та хет-трики. Двічі гравці атаки «стріляли дуплетами». Так відзначився Євген Селезньов («Дніпро») у зустрічі з «Севастополем» та Алекс Тейшейра («Шахтар»), який забивав у ворота запорізького «Металурга». Це були 38-й та 39-й гольові «дублі» сезону, окрім яких варто також згадати 5 хет-триків.

Попередження. Не надто велика кількість жовтих карток пояснюється, зокрема, і тим, що зустріч «Металург» З. – «Шахтар» арбітр Костянтин Труханов їх не застосував. А з 29-ти «гірчичників» 13 отримали гравці господарів і 16 – гості. За всі зіграні матчі змагань винесено 639 попереджень (299-340). Середнє число подібних покарань за гру у турі – 4,14, загальне – 4,38.

Вилучення. Єдина червона картка туру дісталась Крістіану Оросу («Говерла»), чия команда виступала у гостях. Це 34-е вилучення за реально проведені 19 турів.

Пенальті. Рефері жодного разу не вказали на 11-метрову позначку. Нагадаємо, що у літньо-осінній частині Чемпіонату ПЛ кількість «ударів без захисту» становила 33 (21-12). Реалізовано з них 24 спроби (17-7), що складає 72,7% ефективності.

Глядачі. Дебютний тур року зібрав на трибунах 53 928 вболівальників. Найбільше з них прийшли подивитись на матч «Таврія» - «Динамо» на київському НСК «Олімпійський» (11 535). І зовсім трохи до нього не дотягнули у Харкові «Металіст» з «Говерлою» (11 484). Спільно за 146 ігор свідками турніру стали вже 1 717 243 глядача. Середня відвідуваність ігрового дня – 7 704, турніру – 11 762.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):
− «Шахтар» виграв останні 4 зустрічі, не пропускаючи ще довше – 381 хвилину.
− «Динамо» також перемагає 4 рази поспіль. Стільки ж часу на виїзді кияни не можуть відіграти «на нуль» у захисті.
− «Дніпро» на своєму полі не програє 8 останніх матчів. Водночас підопічні Хуанде Рамоса перервали серію з 5-ти ігор з пропущеними м’ячами.
− «Металіст» не виграє 5 поєдинків, пропускає хоча б один гол – 6. Харків’яни вперше не перемогли «Говерлу» в елітному дивізіоні на своєму полі.
− «Ворскла» продовжила до 6-ти зустрічей безвиграшну серію і до 7-ми – «пропускну».
− Загалом «Зоря» не програє у 4-х іграх, але не виграє в останніх 8-ми, які луганці провели у гостях.
− Донецький «Металург» не знає на рідному стадіоні поразок протягом 18-ти поєдинків.
− «Волинь» припинила безвиграшну гостьову серію, яка тривала 15 матчів.
− «Карпати» не виграють 6 турів поспіль, пропускають – 11.
− «Севастополь» програв 4 гри до ряду. Кримчани не грають внічию 10 разів поспіль.
− «Іллічівець» пропускає останні 7 матчів, «Говерла» – 6. Окрім того, маріупольці вперше у гостях досягли нічиєї після 11-ти безкомпромісних протистоянь.
− Запорізький «Металург» має 15-матчеву безвиграшну серію. Запоріжці вперше у сезоні програли з «великим» рахунком. Попередня подібна невдача була зафіксована в останньому турі минулого Чемпіонату ПЛ («Динамо» - «Металург» З. – 3:0).

Ювілеї:
− Запорізький «Металург» у домашніх матчах Чемпіонатів України пропустив 350-й м’яч. Це був перший гол Алекса Тейшейри («Шахтар») минулої неділі.
− Руслан Ротань («Дніпро») досяг гросмейстерської позначки у 300 проведених поєдинків проти найкращих вітчизняних команд.
− Алекс Тейшерйра («Шахтар») провів 100 матчів в елітній лізі України.
− Геворг Казарян («Металург» Д.) зіграв у 50-ти зустрічах Прем’єр-ліги.

• 27.04.24 ЛНЗ - Шахтар - 0:3 (ВІДЕО)
  • 27.04.24 Минай - Чорноморець - 2:0 (ВІДЕО)

15 Металіст 1925 Металіст 1925 25 19
    16 Минай Минай 26 19