01:00, 25 Вер 2014

Прем'єр-ліга, підсумки 7-го туру: лідер змінився, глядачі припинили приходити

Перша поразка «Шахтаря» дозволила «Дніпру» очолити змагання і максимально ущільнити лідируючу трійку.

Господарі-гості. Знову тотальної переваги рідні стіни командам не надали: вони забезпечили 3 перемоги при 2-х поразках і 2-х нічиїх. Приблизно така ж ситуація і у загальній суперечці, яка з боку господарів зараз виглядає наступним чином: +19 =12 -18.

Великі перемоги. З 5-ти переможців чергового туру 4 досягли значної переваги над опонентами, тобто з різницею у 3 або більше м’ячів. Так тричі перемагали господарі у наступних матчах: «Металург» Д. – «Іллічівець» - 3:0, «Динамо» - «Волинь» - 4:1 та «Дніпро» - «Олімпік» - 5:0. Одного разу не мали проблем із суперником гості: «Металург» З. – «Ворскла» - 0:3. Загалом у турнірі відбулось 11 «великих» перемог (7-4).

Вольові перемоги. Жодна команда, яка програвала по ходу зустрічі, у підсумку 3 очки не здобула. Подібних виявів волі до перемоги з початку змагань зафіксовано 5.

Голи. Господарі поля відзначались майже вдвічі частіше за суперників: 15 з 23-х голів в їхньому активі, 8 – у гостей. Всього у сезоні проведено 129 результативних атак (69-60). Середня результативність туру – 3,29, зведена – 2,63.

Перший тайм – другий тайм. Вкотре більш вдалими були зусилля гравців біля чужих воріт після перерви: 14 голів, з яких 10 на рахунку господарів і 4 у гостей, тоді як у перших 45-хвилинках «маленьке диво» сталось 9 разів (5-4). На сьогодні співвідношення результативності двох таймів має такий вигляд: 49 (24-25) – 80 (45-35).

Автоголи. Лише втретє у нинішньому Чемпіонаті ПЛ один з футболістів відправив м’яч у ворота власної команди. Це Олександр Ситнік з «Олімпіка» взяв участь у перемозі «Дніпра».

Дублі та хет-трики. Двоє гравців не обмежились одним забитим м’ячем. «Дуплетами» «стріляли» Андрій Ярмоленко («Динамо», гра проти «Волині») та Нікола Калініч («Дніпро», поєдинок з «Олімпіком»). Тепер турнір містить 9 гольових «дублів» та 2 хет-трики.

Попередження. У другому турі поспіль рефері діставали з кишень 28 жовтих карток. Зараз вони розподілились як 13 до 15-ти «на користь» гостей. Кількість «гірчичників» у сезоні зросла до 195-ти (89-106). Середні показники стабільні: по 4 попередження за гру у звітний ігровий день, загальний – не набагато нижчий: 3,98.

Вилучення. Вперше у змаганнях за 7 матчів туру не застосовано жодної червоної картки. Тому вилучень, як і раніше, 13: 7 у господарів і 6 – у гостей.

Пенальті. Двічі було призначено 11-метрові штрафні удари. За господарів у воротах «Іллічівця» відзначився Джордже Лазіч («Металург» Д.). У гостей так само влучний був у грі проти «Карпат» Хавьєр з «Металіста». На сьогодні у сезоні пробивалось вже 13 пенальті (8-5), з яких реалізовано 10 (6-4). Відсоток ефективності подібних покарань – 76,9.

Глядачі. З початку турніру останній тур став найменш популярним серед вболівальників – їх зібралось 35 622. Найбільша аудиторія (11 180) стала свідками київського поєдинку на НСК «Олімпійський» між «Динамо» та «Волинню». Загалом 49 зіграних матчів з трибун стадіонів подивились вже 371 194 глядача. Середні показники – 5 089 у звітний ігровий день та 7 575 у Чемпіонаті ПЛ.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):
− «Дніпро» має 9-матчеву безпрограшну серію, з яких 8 перемог. Востаннє до цього туру дніпропетровці вигравали з різницею не менше ніж у 5 м’ячів в останньому турі сезону 2012/2013 рр. («Дніпро» - «Іллічівець» - 7:0).
− Загальна переможна та забивна серії «Шахтаря» до поразки від «Зорі» складали 12 матчів. В якості господаря «гірники» перервали аналогічні серії, які тривали 8 поєдинків. Донеччани при цьому не грають внічию протягом 25-ти турів.
− «Динамо», як і конкуренти з «Дніпра», не програє 9 зустрічей. При цьому столичний колектив перервав домашню серію без пропущених голів, яка тривала до удару Івіци Жуніча («Волинь») 350 хвилин.
− Серія «Ворскли» без поразок складає 5 ігор. Два сезони прихильники полтавчан чекали від своїх улюбленців «великої» перемоги. До речі, попередній такий успіх також був здобутий у Запоріжжі у змаганнях 2012/2013 рр. – 4:0.
− Третя поспіль поразка «Олімпіка» - з «великим» рахунком.
− «Чорноморець» не виграє 4 зустрічі і не забиває м’ячі 380 хвилин.
− «Волинь» уникає «мирових угод» у 16-ти останніх поєдинках.
− Забивна серія донецького «Металурга» - 6 матчів.
− «Зоря» перервала 22-матчеву серію поразок у протистоянні із «Шахтарем».
− «Металіст» не може зіграти «на нуль» у захисті під час останніх 5-ти виїздів до інших міст.
− Для запорізького «Металурга» попередні 5 домашніх поразок обходились без забитих м’ячів.
− Безвиграшна серія «Говерли» - 8 поєдинків. Ужгородці вдома не забивають вже 282 хвилини.
− «Карпати» вдома не виграють і пропускають 7 матчів до ряду.
− «Іллічівець» не знає смаку перемог 7 зустрічей. У гостьових матчах маріупольці не забивають голи з минулого сезону – 273 хвилини.

Ювілеї:
− «Волинь» забила 150-й гостьовий гол за час виступів у Чемпіонатах України. Його автор – Івіца Жуніч.
− В’ячеслав Шарпар («Металург» Д.), Сергій Яворський («Іллічівець») та Сергій Сімінін («Волинь») провели по 100 матчів проти найсильніших вітчизняних колективів.

14 Верес Верес 26 20
    15 Минай Минай 26 19