НОВИНИ
01:10, 12 Лист 2014

Прем'єр-ліга, підсумки 12-го туру: "трійка" лідерів перетвориться на "четвірку"

Один з ключових матчів першого кола не змінив місця розташування у першій трійці, до якої стрімко наближається «Зоря».

Господарі-гості. Рідні стіни стали відчутною допомогою у звітному турі. Вдома команди досягли 4-х перемог, програвши лише раз. Ще 2 зустрічі принесли мирний підсумок. Загальна суперечка сезону з цього питання складається на користь господарів: +30 =23 -23.

Великі перемоги. З перевагою у 3 або більше м’ячів завершилось 2 гри. В обох випадках вигравали господарі: «Зоря» здолала запорізький «Металург» (3:0), а «Волинь» не залишила шансів «Олімпіку» (4:0). Загалом у турнірі зафіксовано 16 розгромів (10-6).

Вольові перемоги. Жодна з команд, програючи по ходу поєдинку, у підсумку не здобула 3-х очок. Таких спортивних подвигів з початку змагань відбулось 8.

Голи. Вдруге поспіль команди виявились скупими на взяття воріт. Цього разу їх відбулось 13 (10 з них – здобуток господарів і 3 – гостей). Загалом у поточному Чемпіонаті ПЛ забито вже 188 м’ячів (103-85). Середня результативність ігрового дня – 1,86, усіх зіграних 77-ми матчів – 2,44.

Перший тайм – другий тайм. Вперше за кілька турів краща реалізація була у перших 45-хвилинках, коли було забито 8 голів (6 провели господарі та 2 – гості), тоді як після відпочинку атаки завершились таким чином лише у 5-ти випадках (4-1). Загальне співвідношення результативності двох таймів зараз набуло такого вигляду: 73 (36-37) – 115 (67-48).

Автоголи. Знову ворота власної команди не вразив жоден з футболістів. Подібних прикрих випадків з початку сезону відбулось лише 3.

Дублі та хет-трики. Попри низьку загальну результативність, індивідуальні досягнення зайняли помітне місце. Третій хет-трик сезону – заслуга Хавьєра з «Металіста» у грі проти «Іллічівця». Ще два гравці забивали по 2 м’ячі. Так відзначились Пилип Будківський («Зоря») у воротах запорізького «Металурга», а також Ерік Бікфалві («Волинь»), зустрічаючись з «Олімпіком». Тепер гольових «дублів» стало 14.

Попередження. Новий антирекорд нинішніх змагань – аж 38 жовтих карток у турі (22 у пасиві господарів та 16 – гостей). Число «гірчичників» тепер зросло до 338-ми (158-180). Середня кількість попереджень за матч у звітних 7-ми іграх – 5,43, загальна – 4,39.

Вилучення. З 4-х червоних карток одного разу подібним чином був покараний представник команди-господарки – Сергій Сидорчук («Динамо», зустріч проти «Карпат»), а ще 3 побачили гості, а саме Саша Баліч («Металург» З., гра із «Зорею»), Денис Дедечко («Ворскла», в Одесі), а також Младен Бартуловіч («Дніпро», поєдинок проти «Шахтаря»). Тепер у сезоні здійснено 23 вилучення (11-12).

Пенальті. Єдиний 11-метровий туру пробивався гостями: Хав’єр з «Металіста» переграв голкіпера «Іллічівця». Це був 19-й пенальті змагань (11-8), з яких голами завершились 15 (9-6). Відсоток ефективності подібних ударів на разі складає 78,9.

Глядачі. За черговими зустрічами подивитись з трибун стадіонів виявили бажання 54 393 вболівальника. Найбільше з них спостерігали у Львові за протистоянням «Шахтаря» та «Дніпра» - 22 417. Число тих любителів футболу, які стали свідками чергового Чемпіонату ПЛ, становить 610 861. Середні показники – 7 770 у турі та 7 933 у змаганнях загалом.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):
− Безпрограшна серія «Динамо» збільшилась до 13-ти матчів. При цьому кияни зберігають на замку ворота протягом 375 хвилин.
− «Дніпро» у гостях не грав внічию трохи більше року (після 3 листопада 2013 р.: «Металург» Д. – «Дніпро» - 1:1), або 12 матчів. Дніпропетровці не можуть забити гол вже 204 хвилини.
− «Шахтар» поклав край 28-матчевій безкомпромісній серії. Одночасно «гірники» перервали і низку з 4-х ігор з пропущеними м’ячами.
− «Зоря» не програє у 6-ти останніх турах, і це друга за тривалістю серед чинних подібна серія у ПЛ.
− «Металіст» не поступається у 5-ти іграх. А серед перемог харків’ян нинішня – перша більш впевнена після 4-х мінімальних.
− «Олімпік» перервав рекордну для себе 3-матчеву безпрограшну серію 4-ю на рівні ПЛ поразкою, всі з яких «великі» та «сухі» із загальним рахунком 0:18.
− «Ворскла» припинила 8-матчеву безпрограшну серію. При цьому полтавчани не можуть забити суперникам жодного м’яча 273 хвилини.
− «Чорноморець» у тій же зустрічі вперше виграв після 7-ми турів, за які набрав нічиїми 4 очки.
− «Волинь» поклала край серії без перемог з 4-х зустрічей. Лучани вперше у Чемпіонатах України виграли з різницею у 4 м’ячі.
− Донецький «Металург» не зміг продовжити 4-матчеву безпрограшну серію.
− Запорізький «Металург» не відчуває смаку перемоги протягом 6-ти турів.
− «Говерла» не вигравала до минулої неділі 11 поєдинків і не забивала до голу Сергія Мякушка у рідних стінах 467 хвилин.
– Безвиграшна серія «Іллічівця» триває 11 ігор і стала найдовшою серед чинних у лізі.
– «Карпати» у гостях проти «Динамо» вперше не пропустили після сезону 1998/1999 рр. (тоді рахунок також був 0:0).

Ювілеї:
− «Шахтар» зіграв 50-й раз внічию на власному полі за роки виступів у Чемпіонатах України.
− «Карпати» на тому ж рівні 100 разів поділили очки у гостьових зустрічах.
− «Зоря» в еліті вітчизняного футболу у ранзі господарів зіграла 200 зустрічей.
− Віталій Вернидуб («Зоря») відзначився 10-м голом у Чемпіонатах України.
− Тарас Степаненко («Шахтар») зіграв 150 матчів проти найсильніших команд країни.

КАДР ДНЯ

Вчора збірна України дала бій нідерландцям, але поступилась. Повідомляє сайт Футбол Україна.

15 Металіст 1925 Металіст 1925 27 22
    16 Минай Минай 27 19