15:15, 28 Кві 2015

Результативність впала, попереджень поменшало: підсумки 21 туру УПЛ

Тур ознаменувався збільшенням інтриги у боротьбі за путівки до обох єврокубків.

Господарі-гості. Рідні стіни стали помітним помічником команд у 4-х поєдинках, тоді як гості перемогли лише раз, а ще 2 гри не виявили, хто сильніший. Нинішнє становище у даній суперечці з боку господарів таке: +59 =42 -45.

Великі перемоги. Лише аутсайдер зумів переконливо перемогти: у Львові "Карпати" не пожаліли візитерів з "Олімпіка" (4:1). Це був 32-й приклад сезону, коли одна команда виграє в іншої з різницею у 3 або більше м’ячів. З них в активі господарів 21 матч, гостей – 11.

Вольові перемоги. Знову "Зорю" у грі з "Говерлою", як і у першому колі, не збив зі шляху пропущений м’яч від суперника, і зрештою луганці святкували виграш – 2:1. Тепер у змаганнях вольових перемог стало 18.

Голи. Після кількох поспіль доволі багатих на забиті м’ячі турів, тепер результативні спроби були у дефіциті – 12 (9 разів відзначались господарі, 3 – гості). Менше забивалось лише у 3-й та 11-й ігрові дні (по 9). Всього у Чемпіонаті ПЛ судді вказували на центр вже 384 рази (215-169). Середня результативність звітних зустрічей – 1,71, загальна – 2,63.

Перший тайм – другий тайм. Стартові 45-хвилинки у даному випадку були більш щедрими на голи та менш щасливими для гостей, адже усі 7 влучних ударів в активі господарів. Після відпочинку було відправлено у сітку 5 м’ячів (2-3). Актуальне співвідношення результативності двох таймів виглядає таким чином: 156 (83-73) – 228 (132-96).

Автоголи. Чергові поєдинки обійшлись без м’ячів, спрямованих у власні ворота, тому кількість автоголів залишилась тією ж – 11.

Дублі та хет-трики. Обидва випадки, коли гравець забиває двічі у ворота суперників, припали на один матч та на одну команду. Так, футболісти "Карпат" Ігор Худоб’як та Мар’ян Швед розправились з "Олімпіком". У турнірі зафіксовано на даний момент 32 гольові "дублі" та 4 хет-трики, кількість яких не змінилась.

Попередження. За всіма показниками 21-й тур став найкоректнішим з початку сезону. Зокрема, винесено лише 23 жовті картки, з яких господарів покарали 14 разів, гостей – лише 9. Сукупно тепер з липня налічується 640 попереджень (306-334). У середньому в останніх матчах «гірчичників» було по 3,29, загальний показник продовжує падати – 4,38.

Вилучення. До червоних карток справа жодного разу не дійшла. Їх за проведену частину змагань було 34 (18 у господарів, 16 – у гостей).

Пенальті. Обійшлись рефері і без 11-метрових ударів. Нагадуємо їхню статистику на поточний момент: 41 (23-18). Результативними з них були 35 ударів (20-15), відсоток ефективності – 85,3.

Глядачі. Чергові 7 матчів зібрали на трибунах 57 665 любителів футболу. Як і очікувалось, рекорд туру (32 509) належить "Арені Львів" та "Шахтарю" з "Динамо", які там грали. Сумарна кількість вболівальників за 145 ігор з відкритим доступом - 895 415. Середня відвідуваність минулого уїк-енду – 8 238, Чемпіонату ПЛ – 6 175.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):
− "Динамо" не програє 23 матчі поспіль. При цьому кияни перервали серію з 9-ти ігор із забитими м’ячами.
− "Шахтар" має низку з 11-ти зустрічей без поразок. Водночас «гірники» не змогли забити супернику після 9-ти поєдинків, в яких обов’язково вражали чужі ворота.
− "Дніпро" не знає гіркоти поразок протягом 7-ми турів. Також дніпропетровці грають "на нуль" у захисті 347 хвилин.
− "Зоря" 9 зустрічей до ряду не йде з поля без хоча б одного м’яча у воротах суперника.
− "Металіст" утворив 3-матчеву нічийну серію, граючи щоразу 0:0. Таким чином, харків’яни не пропускають 380 хвилин, але і самі не забивають 274.
− "Ворскла" залишає власні ворота на замку протягом 270-ти хвилин.
− Донецький "Металург" у статусі господаря не програє 4 гри поспіль. При цьому у такій же ролі донеччани нарешті перервали 5-матчеву серію з пропущеними м’ячами.
− "Волинь" не зуміла продовжити засмучувати суперників власними голами після 5-ти подібних поєдинків.
− "Олімпік" має 7-матчеву програшну серію (різниця забитих та пропущених м’ячів – 5:27).
− Запорізький "Металург" відіграв перший «сухий» поєдинок в обороні після 5-ти ігор з пропущеними м’ячами.
− "Чорноморець" має 9-матчеву безвиграшну серію. Також одесити у гостях не можуть забити протягом 324-х хвилин.
− "Говерла" забиває у 5-й грі поспіль, але пропускає в останніх 10-ти. Ужгородці не зуміли продовжити безпрограшну серію з 4-х зустрічей.
− "Карпати" перервали 8-матчеву безвиграшну серію. Зазначимо, що львів’яни не забивали 4 м’ячі за гру до зустрічі з "Олімпіком" майже рік ("Дніпро" - "Карпати" - 1:4, 4 травня 2014 р.) Вдома галичани не могли порадувати такою результативністю після 4 листопада 2012 р. ("Карпати" - "Кривбас" - 6:0).
− "Іллічівець" не виграє 5 турів до ряду, пропускає – 6.

Ювілеї:
− "Олімпік" пропустив у Чемпіонатах України 50-й м’яч (перший гол Ігоря Худоб’яка з "Карпат").
− Джордже Лазіч ("Металург" Д.) забив 20 голів у Прем’єр-лізі.
− Василь Сачко, головний тренер "Ворскли", провів у такому статусі 50 ігор найвищого вітчизняного рівня.
− Павло Пашаєв та Сергій Рудика (обидва – "Металург" З.) зіграли по 100 поєдинків у Чемпіонатах України.
− Олександр Ситнік ("Олімпік") має 50 проведених ігор на рівні Прем’єр-ліги.

15 Металіст 1925 Металіст 1925 25 19
    16 Минай Минай 25 16