22:00, 02 Вер 2013

Чемпіонат України, Прем'єр-ліга. Підсумки 8-го туру

Дві нічиї за участі лідерів не змінили їхньої диспозиції, але покращили становище «Чорноморця» та «Ворскли».

Господарі-гості. Перевага команд, які виступали вдома, була доволі відчутною: 5 перемог при 2 нічиїх та одній поразці. Загальна статистика суперечки між господарями та гостями з боку перших зараз виглядає так: +28 =16 -20.

Великі перемоги. Одного разу різниця м’ячів у поєдинку була вагомою (3 або більше). У Луганську «Зоря» не залишила шансів «Арсеналу» - 4:0. Це 6-а «велика» перемога сезону, з яких 5 на рахунку господарів і лише одна залишилась за гостями.

Вольові перемоги. Знову ніхто не зміг святкувати підсумковий успіх і заробити 3 очки, якщо поступався по ходу зустрічі. Як і раніше, подібних випадків з початку змагань зафіксовано 2.

Голи. Спільними зусиллями за чергові 8 ігор було забито 18 м’ячів, яким 13 разів раділи господарі і 5 − гості. Загалом у Чемпіонаті ПЛ вже проведено 153 результативні атаки (86-67). Середня кількість голів за матч у турі − 2,25, зведена − 2,39.

Перший тайм − другий тайм. Значно менш скромними у своїх здобутках були футболісти атаки до перерви, коли забили у сітку 7 м’ячів (3 − господарі, 4 − гості). Після відпочинку успішно були завершені 11 комбінацій (10-1). На сьогодні співвідношення результативності двох таймів у поточному турнірі набуло такого вигляду: 70 (35:35) − 83 (51:32).

Автоголи. Знову гравці відзначались голами лише у ворота супротивників. Випадків забитих м’ячів своїй команді за 8 турів відбулось 2.

Дублі та хет-трики. Нарешті вболівальники дочекались першого хет-трику, який зумів оформити нападник «Таврії» Максим Фещук у зустрічі проти запорізького «Металурга». Також зафіксований один подвійний «постріл» - Дмитро Хомченовський («Зоря») не зупинився на одному голі у поєдинку проти «Арсенала». Це 15-й гольовий «дубль» сезону.

Попередження. Досить щедрі були арбітри на жовті картки, яких винесли 41 (у пасиві господарів − 22, гостей − 19). Всього у поточних змаганнях «гірчичники» застосовувались 282 рази (122-160). Середня кількість попереджень за матч у турі − 5,13, загальна − 4,41.

Вилучення. Лише Даріо Снра («Шахтар») на своєму полі був удостоєний червоної картки. Кількість подібних покарань досягла 14-ти (9-5).

Пенальті. З призначених 4-х 11-метрових ударів по 2 були спрямовані у бік воріт господарів та гостей. Вдома гравці не помилялись: Максим Фещук («Таврія») не схибив у зустрічі із запорізьким «Металургом», а Даніло («Зоря») забив гол «Арсеналу».

На виїзді Іван Матяж («Металург» З.) відзначився у воротах «Таврії», а от Максим Шацьких («Арсенал») влучив у поперечину за спиною Кршевана Сантіні із «Зорі». До речі це був перший невикористаний пенальті з початку сезону. Всього їх було призначено 14 (10-4), реалізовано 13 (10-3), що складає 92,9% ефективності.

Глядачі. Враховуючи 2 топ-протистояння, цілком логічно, що черговий тур став найбільш популярним серед тих, що відбудись. Цього разу на стадіони їх прийшло 143 776.

Найбільша аудиторія подивилась на матч у Києві, де на НСК «Олімпійський» «Динамо» та «Дніпро» сперечались у присутності 51 378 вболівальників. Загальне число глядачів у нинішньому Чемпіонаті ПЛ на сьогодні − 879 089. Середня відвідуваність ігрового дня − 17 972, загальна − 13 736.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):
− «Металіст» продовжує дві вражаючі серії − безпрограшну та із забитими м’ячами. Вони тривають по 24 матчі.
− «Шахтар» вражає ворота суперників 22 останні зустрічі. Також «гірники» вдома не програють у 27-ми поєдинках.
− Забивна серія «Дніпра» - 12 поєдинків.
− Переможна серія «Чорноморця» продовжується 5 ігор, а «суха» серія одеситів вдома нараховує 270 хвилин.
− «Ворскла» на виїзді має 5-матчеву безпрограшну серію, а загалом забиває у ворота суперника хоча б раз у 10-ти турах поспіль.
− «Динамо» залишає автографи у чужих воротах 11 разів до ряду, «Севастополь» − 5.
− «Зоря» до зустрічі проти «Арсенала» не забивала 4 голи за матч та не вигравала з різницею у 4 м’ячі з 3 березня минулого року («Зоря» − «Карпати» − 5:1).
− «Іллічівець» протягом 7-ми останніх виїздів не визнає нічиїх.
− Донецький «Металург» на чужих полях програв тричі поспіль, не забиваючи господарям вже 311 хвилин.
− «Карпати» не можуть забити більше одного м’яча 9 поєдинків.
− Безвиграшна загальна серія запорізького «Металурга» - 5 турів, а у гостях ця команда не перемагає 18 разів поспіль.
− «Говерла» також не може здолати суперників у 5-ти останніх зустрічах, при цьому в Ужгороді пропускає у свої ворота вже у 7-ми іграх.
− «Арсенал» програє 4 матчі поспіль, не виграє 5, а не забиває у гостях рівно 300 хвилин.
− «Таврія» перервала 8-матчеву серію з поразок.

Ювілеї:
− У минулому турі «Таврія» пропустила 350-й домашній гол у Чемпіонатах України. Його записав на свій рахунок Сергій Самодін («Чорноморець», друге взяття воріт форварда).
− «Чорноморець» здобув 150-у перемогу в еліті вітчизняного футболу.
− «Карпати» провели 600-у гру загалом і 300-у гостьову проти найкращих українських команд.
− «Іллічівець» на тому ж рівні має 450 поєдинків.
− Дмитро Хомченовський («Зоря») після гольового «дублю» у ворота «Арсенала» має в активі 10 м’ячів у Прем’єр-лізі.
− Юрій Вернидуб («Зоря») 50 разів виводив команди на ігри у Чемпіонаті України в якості головного тренера.

• 29.04.24 Журналіст: Оборона Динамо припускалась помилок в грі з Дніпром-1
  • 27.04.24 Рух - Верес - 3:1 (ВІДЕО)
  • 27.04.24 Динамо дотиснуло Дніпро-1, Шахтар розбив ЛНЗ, успіх Руху
  • 27.04.24 Дніпро-1 - Динамо - 1:2 (ВІДЕО)

15 Металіст 1925 Металіст 1925 25 19
    16 Минай Минай 26 19