НОВИНИ
23:00, 16 Вер 2013

Чемпіонат України, Прем'єр-ліга. Підсумки 9-го туру

«Металіст» зміцнює лідерство, «Шахтар» випадає з першої трійки, а «Динамо» очолює велику групу команд-середняків.

Господарі-гості. Цього разу рідні стіни ставали ледь не запорукою успіху. Вдома команди перемагали 6 разів. По одному винятку було зафіксовано у Запоріжжі (3 очки на рахунку гостей) та Полтаві (нічия). Загальний баланс у цій суперечці з боку господарів виглядає наступним чином: +34 =17 -21.

Великі перемоги. Лише одного разу суперник був битий з різницею у 3 або більше м’ячів. Так у Харкові «Металіст» здолав «Динамо» - 3:0. З 7-ми «великих» перемог поточного сезону 6 за господарями і одна у гостей.

Вольові перемоги. Програючи за ходом зустрічі, «Арсенал» зумів зламати неприємний хід подій у грі з «Волинню» - 2:1. Це лише третій подібний вияв волі до перемоги за проведений віддрізок змагань.

Голи. У доволі результативному турі (24 забиті м’ячі) вдвічі частіше відзначались господарі − 16 успішних атак проти 8-ми у гостей. Всього у нинішньому Чемпіонаті ПЛ зафіксовано 177 голів (102-75). Середня результативність звітних матчів − рівно 3 взяття воріт за гру, загальна − 2,46.

Перший тайм − другий тайм. Команди в однаковій кількості радували успішними завершеннями атак в обох половинах гри − по 12. До перерви господарі забивали 7 разів, гості − 5, після відпочинку − 9 та 3 відповідно. Зараз співвідношення результативності двох таймів у нинішньому турнірі набуло такого вигляду: 82 (42:40) − 95 (60:35).

Автоголи. Знову голи проводились лише у ворота суперників, а кількість автоголів за 9 турів залишилась незмінною − 2.

Дублі та хет-трики. Двічі 2-ма голами в одному матчі гравці посприяли перемогам своїх команд. Так Младен Бартуловіч («Карпати») зробив вагомий внесок у 3 очки проти «Шахтаря»), а Нікіта Бєзліхотнов («Металург» Д.) допоміг новим партнерам виграти у «Говерли». Таким чином, у цьому сезоні проведено вже 17 гольових «дублів» та один хет-трик.

Попередження. З 35-ти жовтих карток арбітри виписали 14 господарям, а гостям − 21. Всього з початку змагань «гірчичники» застосовувались 317 разів (136-181). Середня кількість попереджень за матч у турі − 4,38, загалом практично та ж − 4,4.

Вилучення. Лише одна червона картка була пред'явлена за 8 ігор. Її побачив перед собою Богдан Бутко («Іллічівець») у домашній грі проти «Зорі». Тепер число подібних покарань зросло до 15-ти (10-5).

Пенальті. Єдиний 11-метровий удар туру виконував представник господарів Младен Бартуловіч («Карпати») і зробив це у ворота «Шахтаря» успішно. Це був 15-й пенальті змагань (11-4), з яких реалізовано 14 (11-3), що складає 93,3% ефективності подібного вироку.

Глядачі. Свідками чергових футбольних баталій на стадіонах команд Прем’єр-ліги стали 82 885 уболівальників. Найбільше їх прийшло на центральний поєдинок у Харкові за участю «Металіста» та «Динамо» (39 853). Число глядачів сезону зросло до 961 974. Середня відвідуваність туру − 10 361, загальна − 13 361.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):

− «Металіст» не програє 25 матчів поспіль, вдома тільки виграє − 14. Це чергові нові клубні рекорди харків’ян.

− Безпрограшна серія «Дніпра» - 6 турів, забивна − 13.

− «Чорноморець» виграв 6 останніх поєдинків.

− «Шахтар» не виграє 3 матчі поспіль, набравши у них лише 1 очко. Востаннє такий показник у донеччан був майже 10 років тому (19-21-й тури сезону 2003/2004 рр.)

− «Ворскла» зуміла збільшити свої серії: безпрограшну до 6-ти зустрічей, із забитими м’ячами − до 11-ти.

− «Динамо» вперше в історії Чемпіонатів України зазнало поразки з «великим» рахунком.

− Донецький «Металург» втретє до ряду перемагає вдома з незмінною різницею у 2 м’ячі.

− «Зоря» не забиває на виїзді 282 хвилини.

− «Карпати» не забивали 3 м’ячі за гру до звітного туру з 4 листопада минулого року («Карпати» - «Кривбас» - 6:0).

− «Севастополь» продовжив безвиграшну гостьову серію до 16-ти зустрічей, «Волинь» - до 11-ти.

− «Арсенал» перервав 5-матчеву безвиграшну серію і вперше у сезоні здобув 3 очки у рідних стінах.

− Запорізький «Металург» не виграє 6 останніх турів, тільки програє − 4. Показники «Говерли» майже ідентичні − відповідно 6 та 5.

− «Таврія» у гостях не знає перемог 9 ігор, не забиває 671 хвилину.

Ювілеї:

− «Говерла» пропустила 300-й гол за час виступів у Чемпіонатах України. Це був перший м’яч, забитий донецьким «Металургом» (автор − Грегорі Нельсон).

− Олег Гусєв («Динамо») у попередньому турі зіграв 250-й поєдинок з кращими вітчизняними командами.

− Майкон («Іллічівець») та Себастьян Бланко («Металіст») провели по 50 матчів у Прем’єр-лізі.

КАДР ДНЯ

Вчора збірна України дала бій нідерландцям, але поступилась. Повідомляє сайт Футбол Україна.

14 Верес Верес 28 24
    15 Минай Минай 28 22