01:37, 05 Бер 2012

"Металіст", "Шахтар" і "Динамо" увійшли у весну по-різному

"Динамо" відкрило для себе НСК "Олімпійський" перемогою над "Арсеналом", до трьох очок збільшивши відрив від "Шахтаря", котрий вдовольнився нічиєю з "Дніпром".

У 21-му турі, який відкрив весняну програму поточної першості, лідер турніру київське "Динамо" збільшило відрив від донецького "Шахтаря" до трьох очок. Біло-блакитні, які в неділю вперше приймали суперників на оновленому НСК "Олімпійський", перемогли земляків із "Арсеналу" (1:0), тоді як гірники вдома не змогли здолати дніпропетровський "Дніпро" (1:1).

Другий офіційний поєдинок на столичній арені, котра за чотири місяці прийме фінал ЄВРО-2012, зібрав більш ніж 51 тисячу глядачів. Звісно, це стало зайвим стимулом для підопічних Юрія Сьоміна, котрі бодай що прагнули в'їхати в нову домівку на білому коні.

Мабуть, зайве хвилювання завадило динамівцям забити ще до перерви - із вбивчих позицій схибив Браун Ідейє й не влучив по м'ячу досвідчений Олег Гусєв. Те, що не вдалося партнерам, у ефектному стилі зробив на 65-й хвилині Олександр Алієв. Щойно вийшовши на заміну, півзахисник зарядив свою гармату метрів із 23-25-ти, заставши зненацька голкіпера Євгена Боровика.

Цього господарям цілком вистачило для перемоги й для зміцнення позицій на горі таблиці. "Гадаю, своїми діями й досягнутим результатом ми не розчарували наших фанів. Сподіваюся, на наступному домашньому матчі "Динамо" їх буде не менше", - зазначив після фінального свистка наставник біло-синіх.

"Шахтар" виграв шість попередніх поєдинків чемпіонату, а в п'яти попередніх взагалі не пропускав. Обидві ці серії в неділю дніпряни перервали, водночас зумівши продовжити свою: вони ще жодного разу не поступалися на "Донбас-Арені". Два попередні побачення суперників у Донецьку завершилися нульовими нічиїми, була підписана мирна угода й цього вікенду.

Діями гірників керував Мірча Луческу, який вже відновився після січневої автомобільної аварії. До перерви господарі створили кілька чудових можливостей для взяття воріт, проте ані Алекс Тейшейра, ані Фернандіньо, ані Дуглас Коста, ані Олексій Гай, який пробивав метрів із трьох, своїми шансами скористатися не змогли. Посміхнулася вдача лише Генріху Мхітаряну, котрий на 42-й хвилині замкнув гарний простріл Резвана Раца.

Втім, цим голом вірменський хавбек лише відновив рівновагу, бо наприкінці півгодини гри в рахунку повів "Дніпро". Стрімка контратака за участю Сергія Кравченка та Євгена Коноплянки завершилася навісом у виконанні Матеуса з лівого флангу. Бразильцю відверто пощастило: м'яч після рикошету від ноги Даріо Срни здійнявся вгору за неймовірною траєкторію та опустився за комірець Андрію П'ятову.

Друга половина матчу пройшла за переваги господарів, яких гнали вперед 39 тисяч уболівальників. Однак підопічні Хуанде Рамоса встояли, хоча й провели останні кілька хвилин без вилученого за друге попередження Віталія Мандзюка.

Тим часом "Ворскла" у Полтаві виявилася сильнішою за "Кривбас" (2:1) завдяки голам Павла Ребенка та Ахмеда Янузі з пенальті, на які криворіжани під завісу гри відповіли влучним ударом Сергія Самодіна. Ця поразка могла б змусити гостей опуститися з шостої на сьому позицію, однак очна зустріч переслідувачів команди Юрія Максимова - "Таврії" та донецького "Металурга" - була відмінена через поганий стан симферопольського газону.

15 Металіст 1925 Металіст 1925 25 19
    16 Минай Минай 25 16