21:00, 17 Лип 2013

Підсумки 1-го туру Чемпіонату України

Стартові зустрічі у новому сезоні дали багато приводів для роздумів, однак час для перших висновків настане пізніше.

Господарі-гості. Проведені 8 ігор на даний момент засвідчили рівновагу у даній суперечці: по 3 перемоги як на рахунку тих, хто грав на своєму полі, так і в активі приїжджих колективів. Ще 2 зустрічі завершились внічию.

Великі перемоги. Єдиний, хто зумів переконливо (у 3 м’ячі або більше) здолати свого опонента, - «Дніпро». Він вдома переміг «Арсенал» - 3:0.

Вольові перемоги. Жодного випадку, коли виграє та команда, яка поступалась по ходу поєдинку, у новому сезоні ще не відбулось.

Голи. З 15-ти голів 8 провели господарі стадіонів, ще 7 − візитери. Середня результативність туру − 1,88 м’яча за гру.

Перший тайм − другий тайм. До перерви футболісти були більш влучними. За перші 45 хвилин вони спільними зусиллями провели 9 голів (4 − господарі, 5 − гості). Після відпочинку команди створили 6 результативних комбінацій (4-2).

Автоголи. Ніхто з футболістів поки що не вражав ворота своїх партнерів.

Дублі та хет-трики. Першим гравцем нового турніру, хто забив двічі в одному матчі, став Дмитро Хомченовський («Зоря», у зустрічі проти «Таврії»). До хет-триків справа не дійшла.

Попередження. На старті сезону арбітри виписали порушникам 27 жовтих карток, з яких 9 було адресовано господарям, а ще 18 − гостям. Середня кількість «гірчичників» у кожному матчі − 3,38. Відзначимо, що настільки коректного туру у минулому сезону не було. Тоді найменше попереджень було винесено у 17-му турі − 28.

Вилучення. Першим у змаганнях картку червоного кольору побачив дебютант «Волині» - Редван Мемешев. Його команда грала у гостях проти «Динамо».

Пенальті. Дебютний 11-метровий удар було призначено у Севастополі. У ворота господарів його реалізував Еліс Бакай («Чорноморець»).

Глядачі. Початок нового Чемпіонату України викликав великий інтерес у тих уболівальників, які мають змогу та бажання спостерігати за матчами з трибун стадіонів. На разі за турніром вже спостерігали 129 782 глядача (середній показник − 16 223). Найбільше відвідувачів стали свідками зустрічі «Шахтаря» та «Говерли» у Донецьку на «Донбас Арені» (36 301).

Серії (з урахуванням попереднього сезону):

− «Дніпро» 22 домашніх матчі поспіль забиває у ворота гостей. Останні дві зустрічі завершились з «великим» рахунком на користь дніпропетровців.

− «Шахтар» вдома не програє 23 гри, забиває − 31, не пропускаючи у власні ворота 321 хвилину.

− «Зоря» виграла у рамках Чемпіонату України втретє до ряду.

− «Ворскла» тримає на замку свої ворота 208 хвилин.

− Безпрограшна серія «Металіста» - 17 матчів, домашня виграшна − 10.

− «Іллічівець» на початку нового сезону перервав серію без виграшів з 5-ти зустрічей.

− «Севастополь» не міг забити 263 хвилини, а тривала ця серія з 8 травня 2011 року.

− «Чорноморець» не виграє 4 матчі поспіль.

− «Динамо» перервало 11-матчеву безнічийну серію і «суху» домашню з 286-ти хвилин.

− «Волинь» не може ні у кого виграти на футбольному полі 13 офіційних поєдинків, запорізький «Металург» - у 6-ти.

− «Карпати» перервали серію з 6-ти матчів, в яких львів’яни неодмінно забивали супротивникам.

− «Говерла» у гостях не забиває опонентам вже 353 хвилини.

− «Таврія» не йде з поля, зігравши у захисті «на нуль» 5 останніх ігор.

− «Арсенал» не зумів продовжити 6-матчеву безпрограшну серію.

Ювілеї:

− «Карпати» пропустили 250-й м’яч на своєму полі за час виступів у Чемпіонатах України. Це другий гол, проведений «Ворсклою». Його автор − Ахмед Янузі.

− «Іллічівець» відзначився 500-м забитим м’ячем в еліті вітчизняного футболу. Його провів у ворота запорізького «Металурга» Руслан Фомін.

− Євген Селезньов («Дніпро») досяг позначки у 80 забитих м’ячів у Чемпіонатах України.

− Олександр Ковпак («Севастополь») на тому ж рівні наніс 60 результативних ударів.

− Олександр Гладкий («Карпати») та Маріуш Левандовські («Севастополь») мають у своєму послужному списку по 200 ігор у найсильнішій українській лізі.

− Кирило Ковальчук («Чорноморець») та Ванче Шиков («Волинь») провели по 50 ігор у Прем’єр-лізі.

14 Верес Верес 26 20
    15 Минай Минай 26 19