14:00, 01 Жов 2012

Підсумки 10-го туру Чемпіонату України

По завершенню першої третини сезону значних переміщень у рейтингу команд, порівняно із попередніми змаганнями, не спостерігається.

Господарі-гості. Після тривалої рівності у цій суперечці ось вже третій тур поспіль фактор власного поля стає дуже важливим: воно допомогло виграти 5 матчів, ще двічі сильнішого не було виявлено і раз перемогли гості. Загальне співвідношення з боку господарів сьогодні таке: +40 =15 -25.

Великі перемоги. Єдиний розгром туру відбувся у Кривому Розі, де «Кривбас» не залишив шансів запорізькому «Металургу» (5:0). З початку сезону це 16 випадок, коли одна команда долає іншу з різницею у 3 або більше м’ячів. З них 9 у господарів і 7 − у гостей.

Вольові перемоги. Вп’яте у поточних змаганнях, поступаючись за ходом зустрічі, команда здобуває 3 очки. Це відбулось у Донецьку, де «Шахтар» зумів за допомогою вольових якостей здолати «Дніпро».

Голи. Звітний тур був не дуже багатим на взяття воріт. З 18-ти голів господарі провели 13, а гості − 5. Кількість результативних ударів за 10 турів: 209 (121-88). Середня результативність ігрового дня − 2,25, загальна − 2,61.

Перший тайм − другий тайм. Суперники до перерви були менш результативні та більш вперті: 4 голи господарів та 3 − гостей. На фоні 7 забитих м’ячів у першому таймі, другі половини поєдинків принесли 11 голів (9-2). У зіграний період з початку Чемпіонату співвідношення таймів стало таким: 95 (55:40) − 114 (66:48).

Автоголи. Знову не зафіксовано випадків, коли футболіст забиває у власні ворота. Такий гол з початку турніру був лише один.

Дублі та хет-трики. Лише Сергій Самодін зумів відзначитись 2-ма влучними ударами, що допомогло його «Кривбасу» «розбити» запорізький «Металург». Тепер гольових «дублів» у сезоні стало 21, а хет-трик залишається єдиним.

Попередження. Арбітри повторили рекорд, встановлений у 21-му турі попереднього сезону і про дубльований у наступному, 22-му, за кількістю показаних жовтих карток − 54. З них господарям було адресовано 30, гостям − 24. Статистика «гірчичників» у змаганнях досягла такого вигляду: 411 (202-209). Середня кількість попереджень у турі − 6,75, загальна − 5,14.

Вилучення. З 3-х червоних карток двічі не дограли у повному складі господарі, раз − гості. Кожен з гравців (Євгеній Чеберячко з «Дніпра», Тарас Степаненко з «Шахтаря» та Леонардо з «Чорноморця») вилучались після 2-х попереджень. Число застосування «вищої міри покарання» сягнуло 27 (14-13).

Пенальті. Судді вказували на 11-метрову позначку 4 рази, і у кожному з них до м’яча підходили господарі. Тільки з різною успішністю: гравці «Шахтаря» Фернандіньо та Луіс Адріано влучали у каркас воріт «Дніпра», а Сантана («Чорноморець») та Давід Одонкор («Говерла») переграли голкіперів відповідно «Металіста» та донецького «Металурга». Тепер з 23-х (14-9) пенальті реалізовано 15 (8-7), і це становить 65,2% ефективності.

Глядачі. Черговий тур зібрав на трибунах 129 301 прихильника футболу. Найширша аудиторія спостерігала на «Донбас Арені» за поєдинком «Шахтаря» та «Дніпра» (47 487). З урахуванням звітного показника перша третина змагань дала можливість зі стадіонів подивитись ігри 1 131 542 відвідувачам. Середня відвідуваність туру − 16 163, Епіцентр Чемпіонату України − 14 144.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):
− «Шахтар» перемагає 19-й матч поспіль і забиває м’ячі у ворота суперників вже 29 ігор до ряду.
− Переможна серія «Динамо» вдома − 6 зустрічей, забивна також на своєму полі − 15.
− Перервалась 16-матчева серія без поразок у «Дніпра».
− «Металіст» забиває у ворота суперників-господарів 18 останніх виїздів.
− Перервалась низка ігор без поразок у донецького «Металурга», який поступився у вперше за 7 матчів.
− «Таврія» у Прем’єр-лізі на разі довше за всіх не пропускає − 234 хвилини.
− Найдовше не забивали «Зоря» - 241 хвилину, «Волинь» - 233 та «Іллічівець» - 220.
− «Кривбас» не забивав до зустрічі із запорізьким «Металургом» 5 голів за матч після сезону 2000/2001 рр. («Кривбас» - «Карпати» - 5:2). Але криворіжці вперше у своїй історії виступів у Чемпіонатах України здолали суперника із різницею у 5 м’ячів.
− Безвиграшна серія «Зорі» - 6 зустрічей, запорізького «Металурга» - 10.
− «Чорноморець» та «Карпати» не можуть вберегти власні ворота вже 6 останніх турів, а загалом одесити та львів’яни у нинішньому сезоні пропускали у 9-ти матчах з 10-ти.
− «Говерла» не знає поразок вже у 3-х останніх зустрічах, але пропускає від суперників останні 19 поєдинків в елітній лізі.
− Запорізький «Металург» не пропускав 5 голів за матч з сезону 2006/2007 рр., коли вдома поступився «Динамо» (0:5), а у гостях − «Таврії» (1:5).

Ювілеї:
− Запорізький «Металург» пропустив у гостьових матчах Чемпіонатів України 450-й гол. Це був 4-й м’яч від «Кривбаса», автором якого став Рінар Валєєв.
− «Іллічівець» пропустив 600-й гол в українській футбольній еліті. Автор − колишній гравець команди Іван Кривошеєнко, який зараз захищає кольори «Ворскли».
− У Максима Калініченко («Таврія») зіграно 150 матчів у Чемпіонатах України.
− Бетао («Динамо») зіграв 100 поєдинків у Прем’єр-лізі.
− Сергій Політило («Чорноморець») виходив на поле у 50-ти зустрічах на тому ж рівні.

15 Металіст 1925 Металіст 1925 25 19
    16 Минай Минай 25 16