16:36, 30 Жов 2012

Підсумки 13 туру УПЛ

Багато боротьби, мало голів, відсутність гучних перемог.

Господарі-гості. Між власниками арен та приїжджими командами цього разу було встановлено паритет: по 2 перемоги з кожного боку, а 4 поєдинки не виявили сильнішого. Загальна статистика сезону у цьому питанні з боку господарів виглядає наступним чином: +51 =23

Великі перемоги. Жодного успіху, який вимірювався б 3-ма м’ячами або більше, не зафіксовано. У турнірі «великих» перемог відбулось, як і раніше, 19: з них 11 у господарів та 8 у гостей.

Вольові перемоги. Не змінилось і число випадків, коли одна зі сторін програє по ходу зустрічі, а потім здобуває максимальний результат. Їх на разі 6.

Голи. Набагато було перекрито рекорд сезону найменшої кількості голів у турі у поточних змаганнях. Досі найменш скупими на голи були 4-й та 10-й тури (по 18 голів). Зараз гравці спромоглись лише на 10 результативних ударів (6 у господарів та 4 - у гостей). Додамо, що востаннє так мало забивали у 26-му турі сезону 2009/2010 рр. − тоді було 9 голів. Загальна кількість влучань у сітку поточного Чемпіонату 267 (156-111). Середня результативність туру − 1,25, сезонна знизилась до 2,57.

Перший тайм − другий тайм. Традиційно команди більше забивали після перерви − 6 разів (4 господарі та 2 гості), тоді як у першій половині зустрічі 4 (2-2). У вже проведеній частині турніру дане співвідношення набуло такого вигляду: 115 (65:50) − 152 (91:61).
Дублі та хет-трики. Цього разу ніхто з футболістів не відзначався більше одного разу. Число гольових «дублів» та хет-триків не зазнало змін − відповідно 23 та 2.

Попередження.[/b] Доволі коректна гра команд вилилась у звітному турі тільки у 36 жовтих карток, якими було покарано 16 господарів та 20 гостей. Кількість «гірчичників» сезону перевалила за півтисячі − 527 (256-271). Середня кількість попереджень у турі 4,5 за гру, зведена − 5,07.

Вилучення. Вперше у нинішньому турнірі тур обійшовся без жодної червоної картки. Відповідно, їхня статистика не змінилась: 30 (по 15 у господарів та гостей).

Пенальті. До 11-метрової позначки в останніх 8-ми матчах підходив тільки представник господарів у матчі «Дніпро» - «Карпати» Євген Селезньов і реалізував свою спробу. Це був 32-й пенальті змагань (18-14). Успішними з них були 22 удари (12-10). Відсоток ефективності − 68,8.

Глядачі. Черговий тур виявився у порівнянні з багатьма іншими ігровими днями був не надто популярним − 77 819 відвідувачів стадіонів. Майже половина від цієї аудиторії спостерігала за грою «Металіста» та «Зорі» у Харкові (31 779). Загальне число вболівальників впевнено наближається до півторамільйонної позначки − 1 442 628. Середня відвідуваність туру становить 9 727, Епіцентр Чемпіонату України − 13 871.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):
− 22 друга перемога «Шахтаря» поспіль, 17-й успіх без переривань у гостях, а також 32-й матч до ряду із голами у ворота суперників − все це рекордні досягнення українського футболу.
− «Дніпро» 8 останніх домашніх матчів не втрачає очок.
− «Динамо» продовжує безвиграшні серії: загальну до 3-х матчів, гостьову − до 4-х. А от низка безкомпромісних матчів перервана з 13-ї спроби.
− «Арсенал» має 5-матчеву домашню безпрограшну серію.
− Донецький «Металург» також не програє на власному полі 5 останніх зустрічей, але при цьому перервав серію з 9-ти поєдинків із забитими м’ячами.
− «Іллічівець» вперше у історії не пропустив від «Динамо». Це трапилось у 29-му з'ясуванні стосунків.
− «Зоря» у гостях не забиває 241 хвилину.
− «Чорноморець» не пропускає 204 хвилини, і це разі друга у Прем’єр-лізі чинна серія «на нуль».
− А лідирує за цим показником «Ворскла», яка поліпшує власну серію 360 хвилин − 4-у гру поспіль. Стільки полтавчани не програють. При цьому команда досі не вигравала у гостях, а це вже 6 поєдинків зі старту турніру.
− «Кривбас» перервав 7-матчеву безнічийну серію у гостях.
− «Таврія» не забиває суперникам 355 хвилин, і за цим показником кримчани у Прем’єр-лізі поступаються лише запорізькому «Металургу» (387 хвилин без голу).
− Безвиграшна серія запоріжців − 13 ігор, «Карпат» - 7. Протягом цих поєдинків обидві команди набрали тільки по 2 очки.
− Львів’яни пропускають хоча б по голу за зустріч 9 поєдинків поспіль, запорізький «Металург» - 13, «Говерла» - 21.

15 Металіст 1925 Металіст 1925 25 19
    16 Минай Минай 25 16