16:57, 12 Лист 2012

Підсумки 15-го туру Чемпіонату України

Перше коло, що завершилось, окреслило ключові питання: боротьба за п’єдестальні місця, за «єврозону» та за рятівну 14-у позицію.

Господарі-гості. Чергові матчі були рівними між приймаючими командами та приїжджими − кожна зі сторін одержала по 3 перемоги, а ще двічі поєдинки завершувались миром. Загальна статистика першої половини змагань з боку господарів виглядає наступним чином: +61 =26 -33.

Великі перемоги. Двічі матчі завершувались перевагою однієї зі сторін у 3 або більше м’ячів. Таким чином виявились сильніші «Динамо» та «Шахтар» (обидві команди грали у гостях), які здолали відповідно запорізький та донецький «Металурги» (5:0 та 4:0). За перше коло зафіксовано 23 «великі» перемоги (13-10).

Вольові перемоги. За перші 15 турів було 6 матчів, коли команда вигравала, хоча до того поступалась у рахунку. У звітний ігровий день подібних випадків не трапилось.

Голи. Взяття воріт цього разу сталось 17 разів, з яких тільки у 5-ти випадках святкували господарі, а у 12-ти − гості. За половину турнірної дистанції арбітри вказували на центр 307 разів (181-126). Середня результативність туру − 2,13 голів за матч, першого кола − 2,56.

Перший тайм − другий тайм. Вдруге поспіль різниці у результативності таймів майже немає. 9 разів забивались голи до перерви (тричі − господарі, 6 разів − гості), 8 − після відпочинку (2-6). Перед екватором співвідношеннях влучних ударах у двох половинах поєдинків застигло у такому вигляді: 136 (78:58) − 171 (103:68).

Автоголи. У звітний ігровий день не збільшилось число голів гравців у ворота своєї команди. Їх нині у змаганнях відбулось лише 2.

Дублі та хет-трики. Символічно, що на завершення першого кола «дуплетами» «вистрілили» двоє кращих голеадорів Епіцентр Чемпіонату України − Генріх Мхітарян (гравець «Шахтаря» двічі розписався у воротах донецького «Металурга», своєї колишньої команди), а також Браун Ідейе («Динамо»), граючи у Запоріжжі. Таким же чином відзначився у воротах «Карпат» Джонатан Крістальдо («Металіст»). Тепер гольових «дублів» в активі футболістів вже 27, а хет-триків залишилось 3.

Попередження. З 43-х жовтих карток туру 21 у господарів, 22 − у гостей. Проміжний підсумок гірчичників у сезоні − 616 (301-315). Середня кількість попереджень останнього ігрового дня − 5,38, за 120 проведених зустрічей − 5,13.

Вилучення. Судді одразу 6 разів застосовували «вищу міру покарання». Вона стосувалась 2-х представників команд-господарок (Георге Флореску з «Арсенала») та Сергія Младена Бартуловіча з «Кривбаса») і квартету гравців гостей: Семіра Штіліча («Карпати»), Артема Федецького («Дніпро»), Даніло («Зоря») та Сергія Сімініна («Волинь»). Число червоних карток на половині дистанції − 40 (19-21). У середньому кожен тур містив у собі 2,67 вилучення.

Пенальті. Єдиний пенальті туру був реалізований Романом Безусом із «Ворскли», яка грала у гостях. Число 11-метрових ударів за перше коло − 37 (22-15), що складає по 2,47 на кожні 8 матчів. Реалізовано з них 25 (14-11). Відсоток ефективності загальний − 67,6, для господарів − 63,6, для гостей − 73,3.

Глядачі. Доволі низький показник за кількістю вболівальників показав тур перед екватором турніру − 56 499. Найсолідніша аудиторія (26 742) стала свідком матчу у Харкові за участі «Металіста» та «Карпат». Сумарне число прихильників футболу, які приходили на стадіони у першому колі − 1 625 247. Середня відвідуваність туру − 7 062, половини змагань − 13 544.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):
− «Шахтар» виграв 24-й матч поспіль (у гостях − 17-й), не програв − 31-й, забив у ворота суперника − 34-й. «Суха» серія «гірників» - 323 хвилини.
− Безвиграшна серія «Дніпра» на виїзді складає 6 матчів.
− До гри у Запоріжжі «Динамо» не забивало 5 м’ячів з 23 жовтня минулого року («Динамо» - «Зоря» - 6:1), а у гостях − з сезону 2006/2007 рр. (тоді також у Запоріжжі був зафіксований аналогічний рахунок − 0:5).
− «Чорноморець» має 4 перемоги поспіль, не пропускає голів 384 хвилини. У гостях серія одеситів без нічиїх нараховує 19 поєдинків.
− «Ворскла» продовжила безпрограшну серію до 6-ти матчів і перервала іншу − без пропущених м’ячів на познаці у 455 хвилин.
− «Волинь» не змогла продовжити серію з 4-х зустрічей без поразок.
− «Арсенал» до гри з «Чорноморцем» вдома не поступався суперникам і не йшов з поля без забитого голу 5 ігор поспіль.
− «Іллічівець» не програє вдома вже 5 останніх матчів.
− Донецький «Металург» не перемагає протягом 4-х турів і не забиває 280 хвилин.
− «Зоря» на виїзді зазнає 4-ї поразки поспіль, не святкуючи гол у цих зустрічах вже 331 хвилину.
− «Таврія» та «Кривбас» поклали край серіям з 4-х матчів без виграшів, а кримчани ще і гольовій мовчанці з 474 хвилин.
− «Карпати» мають безвиграшну серію на чужих полях, що складається вже з 17-ти поєдинків.
− «Говерла» не виграє вже 5 турів, запорізький «Металург» - 15, серії ігор з пропущеними м’ячами цих команд тривають відповідно 23 та 15 виходів на поле. Запоріжці не забивають голів 567 хвилин.

Ювілеї:
− Генріх Мхітарян («Шахтар») забив 40 м’ячів у Прем’єр-лізі (його перший гол у ворота донецького «Металурга»).
− Другий результативний удар Джонатана Крістальдо («Металіст») у грі проти «Карпат» став для нього 20-м на тому ж рівні.
− Артем Громов («Ворскла») провів у Чемпіонатах України 50 зустрічей.

15 Металіст 1925 Металіст 1925 25 19
    16 Минай Минай 25 16