19:14, 19 Лист 2012

Підсумки 16-го туру Чемпіонату України

На старті другого кола загострилась боротьба за місця призерів, а «Шахтар» зазнав першої очкової втрати.

Господарі-гості. Власні стіни допомагали навіть у зустрічах проти лідерів. Це призвело до 4-х перемог вдома, а ще по 2 зустрічі залишились за гостями та не виявили переможця. Загальний показник сезону з боку господарів набув такого вигляду: +65 =28 -35.

Великі перемоги. Жоден з успіхів туру не вимірювався 3-ма або більше м’ячами на користь однієї зі сторін. Число переконливих перемог у поточному турнірі залишається незмінним − 23 (13 у господарів та 10 − у гостей).

Вольові перемоги. «Дніпро», зумів здобути максимальний результат, програючи по ходу поєдинку у Сімферополі «Таврії» - 2:1. Таким чином, кількість випадків виявлення волі до перемоги зросла до 7-ми.

Голи. З 17-ти результативних ударів у звітному турі 10 було забито господарями, 7 − гостями. З їх урахуванням у нинішніх змаганнях проведено вже 324 голи (191-133). Середня результативність туру − 2,13, загальна − 2,53.

Перший тайм − другий тайм. Після перерви у гравців наче відкривалось друге дихання − 13 голів (7 разів раділи господарі, 6 − гості). У той же час у перших таймах команди спромоглись тільки на 4 результативні завершення атак (3-1). За 16 проведених турів співвідношення результативності у двох половинах ігор стало таким: 140 (81:59) − 184 (110:74).

Автоголи. Ніхто з футболістів не засмучував партнерів по команді голами у власні ворота. Подібних розчарувань у Чемпіонаті на сьогодні всього лише 2.

Дублі та хет-трики. У 2-х випадках нападники відзначались по двічі за матч. Так Джонатан Крістальдо у гостях став ковалем перемоги «Металіста» над «Іллічівцем» (2:0), а Олексій Антонов («Кривбас») долучився до успіху партнерів вдома проти «Ворскли» (3:2). Число гольових «дублів» зросло до 29-ти, а хет-триків залишилось 3.

Попередження. Жовті картки між господарями та гостями цього разу співвідносились як 16 до 21, що у сумі дало 37. Накопичуючи подібні покарання, зараз їх уже нараховано 653 (317-336). Середнє число «гірчичників» у турі − 4,63, у сезоні − 5,1.

Вилучення. Лише одна червона картка за 8 матчів стосувалась представника гостей − Ярослава Ракіцького з «Шахтаря». Це було 41-ше вилучення у змаганнях (19-22).

Пенальті. Вдруге в Епіцентр Чемпіонату України не призначено жодного 11-метрового удару (вперше це трапилось у 8-му турі). Число вже пробитих пенальті не змінилось − 37 (22-15), реалізованих − 25 (14-11). Відсоток ефективності − 67,6.

Глядачі. Антирекорд поточного турніру − 37 500 вболівальників у сумі за 8 останніх матчів. Найбільша аудиторія зібралась на матчі у Львові. Стадіон «Україна» відвідали 12 400 бажаючих подивитись футбольну суперечку «Карпат» та «Волині». Тепер кількість глядачів усіх проведених зустрічей − 1 662 747. Середня відвідуваність туру − 4 688, змагань − 12 990.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):
− «Шахтар» перервав наступні серії: 24-матчеву переможну, 31-матчеву безпрограшну та 34-матчеву із забитими м’ячами.
− «Дніпро» припинив серію без пропущених голів, яка тривала 356 хвилин. Водночас команда Хуанде Рамоса покінчила з 6-матчевою безвиграшною серією на виїзді.
− «Динамо» пропустило вперше після 340 «сухих» хвилин.
− «Металіст» залишив ворота на замку після 4-х ігор у гостях поспіль з пропущеними голами.
− «Чорноморець» перервав 19-матчеву серію без нічиїх на чужих полях (востаннє таке було 14 серпня 2011 року у Маріуполі − 2:2), серію з 440 хвилин без пропущених м’ячів. При цьому безпрограшна серія одеситів триває 5 ігор.
− «Арсенал» та донецький «Металург» дружно поклали кінець серіям без перемог, які нараховували по 4 зустрічі. При цьому команда Юрія Максимова забила після 350-ти хвилин гольової мовчанки.
− «Кривбас» вдома не знає поразок 4 останні матчі, а забиває у ворота гостей − 5.
− «Ворскла» перервала 6-матчеву серію без поразок.
− «Волинь» пропускає у 5-му поєдинку поспіль.
− Безвиграшна серія «Зорі» - 4 гри, «Іллічівця» - 5, «Говерли» - 6, запорізького «Металурга» - 16. Також маріупольці вдома не забивають вже 294 хвилини.
− «Таврія» вперше у сезоні (у 8-й зустрічі) пропустила вдома 2 м’ячі.
− «Карпати» у Львові не програють 4 зустрічі, не пропускають 225 хвилин.
− «Говерла» пропустила у 24-му матчі поспіль, а запорізький «Металург» перервав аналогічну серію на цифрі «15». Головний аутсайдер не вражає ворота супротивників вже 657 хвилин.

Ювілеї:
− Юрій Максимов, наставник донецького «Металурга», провів 100-й поєдинок на посаді головного тренера у Чемпіонатах України.
− Роман Безус («Ворскла») відзначився 20-м голом у змаганнях Прем’єр-ліги.
− Джуліано («Дніпро») у минулому турі проти «Іллічівця» зіграв свій 50-й матч у вітчизняному Чемпіонаті.
− Іржі Єслінек («Кривбас») досяг такої ж позначки у звітному турі у зустрічі проти «Ворскли».

15 Металіст 1925 Металіст 1925 25 19
    16 Минай Минай 25 16