14:32, 27 Лист 2012

Підсумки 17 туру УПЛ

Висока результативність пояснюється відповідними показниками квартету лідерів, доробок яких - 17 влучних ударів з 26-ти.

Господарі-гості. Безкомпромісність суперників засвідчує відсутність нічиїх: 6 разів команди перемагали вдома, ще у 2-х випадках − на виїзді. Загальна статистика з боку господарів набула такого вигляду: +71 =28 -37.

Великі перемоги. Кожна з команд «великої четвірки» вигравала з перевагою у 3 м’ячі або більше. Всі вони грали вдома. Тож загальне число незаперечних перемог досягло цифри 27 (17 разів вигравали команди-господарі, 10 − гості).

Вольові перемоги. Зафіксовано 8-й випадок змагань, коли виграє та команда, яка поступалась за ходом зустрічі. Так донецький «Металург» виграв у Луганську у місцевої «Зорі» - 2:1.

Голи. Звітний тур став найрезультативнішим на разі у поточному Епіцентр Чемпіонаті України. З 26-ти голів команди, що грали за підтримки своїх трибун, відзначились 22 рази, а приїжджі − тільки 4. З урахуванням цього число влучних ударів сезону сягнуло 350-ти (213-137). Середня результативність туру − 3,25, загальна − 2,57.

Перший тайм − другий тайм. Цього разу трохи більше голів глядачі побачили після перерв − 15 (12 разів забивали господарі, 3 − гості). У той же час стартова 45-хвилинка призвела до 11 влучних ударів (10-1). Загальна картина турніру у співвідношенні таймів виглядає тепер таким чином: 151 (91:60) − 199 (122:77).

Автоголи. Враження власних воріт Ніколи Ігнатьєвича («Зоря») стало 4-м подібним випадком для всіх команд Прем’єр-ліги, а також носило фатальне значення для луганчан у суперечці з донецьким «Металургом».

Дублі та хет-трики. Тричі футболісти по 2 рази за матч забивали суперникам. Так відзначились Браун Ідейе (його «Динамо» грало з «Арсеналом»), Сергій Кравченко («Дніпро» здолав запорізький «Металург») та Себастьян Бланко, який долучився до розгрому «Металістом» «Таврії». Тепер гольових «дублів» з початку турніру зафіксовано 32, а хет-триків − 3.

Попередження. Найвища результативність − не єдине досягнення туру. Він також з усіх проведених − найкоректніший. Зокрема, вдруге один з матчів обійшовся взагалі без штрафних санкцій. Мова йде про поєдинок «Дніпра» та запорізького «Металурга», який проводив Андрій Кузьмін з Миколаєва. Всього 28 жовтих карток розподілились між господарями та візитерами як 11 до 17-ти. Сумарна кількість «гірчичників» за 17 турів − 681 (328-353). Середнє число попереджень у турі - 3,5, загальне − 5,01.

Вилучення. Будучи послідовними, арбітри не показали жодної червоної картки, залишивши їхню кількість без змін − 41 (19-22).

Пенальті. На 11-метрову позначку судді також не вказували. Нагадуємо статистику пенальті поточних змагань. Всього: 37 (22-15), реалізованих − 25 (14-11). Відсоток ефективності − 67,6.

Глядачі. За досить прохолодної погоди чергові 8 матчів зібрали на трибунах стадіонів команд ПЛ 122 892 відвідувача. Найбільше з них (35 238) стали свідками зустрічі «Шахтаря» та «Говерли» на «Донбас Арені». Таким чином, з початку турніру на ігри, що вже відбулись, завітали 1 785 639 прихильників футболу. Середня відвідуваність туру − 15 362, загальна − 13 130.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):
− «Шахтар» продовжує 13-матчеву виграшну серію на власному полі.
− «Дніпро» одержав 10-у поспіль перемогу на власному полі, не пропускаючи при цьому перед рідними трибунами 270 хвилин.
− Вже у 5-ти останніх зустрічах за участю «Динамо» хоча б одна команда йде з поля без забитого м’яча.
− «Металіст» не забивав 5 м’ячів за матч рік після зустрічі у гостях із «Зорею» (20 листопада 2011 р. харків’яни у гостях виграли 5:1), вдома такого досягнення не було 3 роки («Металіст» «Чорноморець» - 5:1, сезон 2009/2010 рр.), а перемог з різницею у 5 або більше м’ячів не була після поєдинку сезону 1992/1993 рр. («Металіст» - «Зоря-МАЛС» - 6:0).
− «Чорноморець» вдома не програє 5 поєдинків до ряду, тільки перемагає − 3, та не пропускає голів 272 хвилини. Загальна безпрограшна серія одеситів − 6 ігор.
− Донецький «Металург» виграв на чужому полі після 3-х невдалих спроб зробити це.
− «Арсенал» та «Кривбас» на виїзді мають 6-матчеві безвиграшні серії.
− «Іллічівець» припинив низку з 5-ти зустрічей без перемог. Прицьому вдома маріупольці перервали безгольову серію, яка тривала 312 хвилин.
− «Ворскла» до гри з «Волинню» не програвала на своєму полі 5 разів поспіль, а до голу від лучанина Душана Савича не пропускала тут 381 хвилину.
− «Зоря» не виграє вже 5 поєдинків, а в останніх 8-ми домашніх − обов’язково пропускає.
− «Таврія» востаннє забивала на чужому полі 355 ігрових хвилин тому, після чого програла 3 матчі поспіль. До цього кримчани пропускали 5 голів у позаминулому сезоні («Зоря» - «Таврія» - 5:3), а от таких відчутних поразок сімферопольці не знали на рік довше − з сезону 2009/2010 рр. («Динамо» - «Таврія» - 6:0).
− «Карпати» не перемагають у гостях вже 18 виїздів поспіль і виключно програють у 6-ти останніх випадках.
− «Говерла» не може виграти вже 7 турів, а залишити свої ворота на замку вже 25 зустрічей.
− Запорізький «Металург» не виграє 17 матчів і не забиває супротивникам 747 хвилин.

Ювілеї:
− Останній гол «Шахтаря» у ворота «Говерли» став для донеччан 750-м домашнім за час виступів у Чемпіонатах України.
− Його автор − Марко Девіч − забив 70-й персональний гол у цих змаганнях.
− Ще один представник «Шахтаря» − Вілліан − досяг позначки у 20 забитих м’ячів.
− Другий гол «Дніпра» у ворота запорізького «Металурга» став для команди 550-м домашнім за 22-й сезон на найвищому рівні. Авторство цього м’яча належить Сергію Кравченку.
− «Таврія» пропустила 800-й гол в елітних змаганнях України. Це був третій м’яч у виконанні «Металіста», який забив Джонатан Крістальдо.
− «Чорноморець» відзначився 400-м домашнім голом на рівні Чемпіонатів України (перше взяття воріт «Кривбаса», яке належить Іванові Бобку.
− «Іллічівець» відсвяткував вдома інший ювілей − 300-й гол (перший м’яч у грі проти «Карпат», який забив Руслан Фомін).
− «Арсенал» (враховуючи виступи під назвою ЦСКА) пропустив 600-й гол у найсильнішій лізі нашої країни. Це був перший м’яч від «Динамо», який забив Євген Хачеріді.
− В Олега Гусєва («Динамо») 40 влучних «пострілів» на найвищому вітчизняному рівні.
− Джордже Лазіч («Металург» Д.) зіграв 100 матчів у Прем’єр-лізі.
− Лукас («Карпати») має 50 зустрічей на тому ж рівні.

15 Металіст 1925 Металіст 1925 25 19
    16 Минай Минай 25 16