19:36, 03 Гру 2012

Підсумки 18-го туру Чемпіонату України

На зимові канікули команди йдуть з максимальною щільністю у медальній зоні, середині таблиці і великим відставанням двох аутсайдерів.

Господарі-гості. З відчутним запасом почували себе цього разу приїжджі команди. На їхньому рахунку 5 перемог, вдома було виграно 2 матчі і в одному випадку зафіксована нічия. Загальне співвідношення з боку господарів тепер виглядає так: +73 =29 -42.

Великі перемоги. У жодному з поєдинків виграшів з різницею у 3 або більше м’ячів не відбулось. Таким чином, кількість «великих» перемог не змінилась − 27 (17 у господарів, 10 − у гостей).

Вольові перемоги. «Динамо» в Ужгороді зуміло виграти, програючи «Говерлі» по ходу зустрічі. Це лише 9-й подібний вияв спортивної волі у поточному сезоні.

Голи. З 18-ти влучних ударів 6 влітало у сітку візитерів, а 12 разів м’ячі витягали господарі. Загальне число результативних «пострілів» перед паузою − 368 (219-149). Середня результативність туру − 2,25, змагань − 2,56.

Перший тайм − другий тайм. У звітному турі більше голів футболісти забивали до перерви − 10 (4 рази це зробили господарі, 6 − гості). У других половинах зустрічі проведено 8 результативних атак (2-6). Проміжна ситуація із результативністю двох 45-хвилинок турніру така: 161 (95:66) − 207 (124:83).

Автоголи. У власні ворота ніхто з гравців м’ячі не спрямовував, і після 18-го туру кількість автоголів не змінилась − 4.

Дублі та хет-трики. Усі автори влучних ударів в останній ігровий день року робили це лише по одному разу. Тому на даний момент у турнірі зафіксовано 32 гольові «дублі» і 3 хет-трики.

Попередження. 42 жовті картки поділились між господарями та гостями навпіл − по 21-й. З їхнім додаванням число «гірчичників» сягнуло 723-х (349-374). Середнє число попереджень за матч у турі − 5,25, у турнірі − 5,02.

Вилучення. Червоні картки також порівну діставались командам, що грають вдома та на виїзді. Причому показувались вони лише у 2-х поєдинках. В Ужгороді не дограли до кінця Андрій Богданов («Динамо») та Сотіріос Балафас («Говерла»), а у Кривому Розі − Фернандіньо («Шахтар») та Олексій Антонов («Кривбас»). За 18 турів до найвищої індивідуальної міри покарань судді вдавалась 45 разів (21-24).

Пенальті. Лише раз було вказано на 11-метрову позначку, з якої представник гостей Сантана («Чорноморець») не схибив, пробиваючи у ворота «Волині». Число пенальті сезону на сьогодні − 38 (22-16), з яких реалізовано 26 (14-12), і це становить 68,4% ефективності під час пробиття таких ударів.

Глядачі. Останній тур став наймеш популярним − 37 150 вболівальників. І найбільше з них стали свідками поєдинку у Львові між «Карпатами» та «Ворсклою» - 9 200. Загальне число прихильників футболу, що у поточному сезоні дивились матчі з трибун стадіонів Прем’єр-ліги − 1 822 789. Середня відвідуваність останніх 8-ми ігор − 4 644, зведена − 12 658.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):
− «Шахтар» 27 турів не знає нічиїх, «Таврія» - 7.
− Безпрограшна серія «Дніпра» - 6 матчів.
− До гри «Динамо» в Ужгороді їхні поєдинки востаннє завершувались щонайменше 6-ма взяттями воріт 23 жовтня минулого року («Динамо» - «Зоря» - 6:1). А у гостях таке траплялось набагато раніше − у сезоні 2008/2009 рр. («Іллічівець» - «Динамо» - 3:4).
− «Металіст» виграв 4 останні зустрічі.
− «Чорноморець» не програє вже 7 ігор, 6 з яких були переможними.
− «Арсенал» та «Іллічівець» з останніх 7-ми зустрічей виграли тільки по разу, причому «каноніри» це зробили у зустрічі проти «Шахтаря».
− «Зоря» перервала одразу кілька неприємних серій. Вперше в історії вигравши в «Арсенала» на виїзді, вона поклала край 5-матчевій загальній безвиграшній серії, 6-матчевій − у гостях. Також гол луганця Олександра Грицая став першим на виїзді за 493 хвилини.
− «Кривбас» припинив 4-матчеву домашню безпрограшну серію
− «Ворскла» у гостях не перемагає вже 9 разів до ряду.
− «Карпати» на своєму полі не програють вже 5 останніх поєдинків, тільки виграють − 3, а не пропускають від суперників 315 хвилин.
− Безвиграшна серія «Говерли» - 8 матчів, запорізького «Металурга» - 18. При цьому ужгородці забивають опонентам у 7-ми зустрічах поспіль, а пропускають від них − у 26-ти.
− Запоріжці перевали безгольову серію, яка нараховувала 780 хвилин.

Ювілеї:
− «Карпати» забили 650-й м’яч за час виступів у Чемпіонатах України. Це був перший гол у ворота «Ворскли», автором якого став Ігор Худоб’як.
− «Ворскла» зазнала 200-ї поразки на елітному вітчизняному рівні.
− Олександр Гладкий («Карпати») святкував 50-й гол у зустрічах Чемпіонатів України.
− Алекс Тейшейра («Шахтар») забив 20-й гол у Прем’єр-лізі.
− Андрій Березовчук («Металіст») 10-й раз відзначився забитим м’ячем у зустрічах з найсильнішими вітчизняними командами.
− Олександр Грицай («Зоря») увійшов у число тих гравців, які провели у Чемпіонатах країни 300 зустрічей.
− У минулому турі Рубен Гомес («Таврія») зіграв 150 матчів в елітній лізі України, а у нинішньому такої ж позначки досяг Микита Каменюка («Зоря»).
− Гра проти «Таврії» стала для Олександра Чижова («Іллічівець») 100-ю на тому ж рівні.

• 27.04.24 Рух - Верес - 3:1 (ВІДЕО)
  • 27.04.24 Динамо дотиснуло Дніпро-1, Шахтар розбив ЛНЗ, успіх Руху
  • 27.04.24 Дніпро-1 - Динамо - 1:2 (ВІДЕО)

15 Металіст 1925 Металіст 1925 25 19
    16 Минай Минай 26 19