17:10, 23 Лип 2012

Підсумки 2-го туру Чемпіонату України

8050_1.jpgВже зараз сформувались групи по 6 команд лідерів та аутсайдерів з максимальними та мінімальними показниками.

Господарі-гості. Поки що нинішній сезон більш ніж безкомпромісний. Цього разу взагалі обійшлося без нічиїх. 2 перемоги святкували власники спортивних арен, а 6 − приїжджі команди. Таким чином, загальний показник з боку господарів виглядає наступним чином: +8 =1 -7.

Великі перемоги. З перевагою у 3 або більше м’ячів завершилось 2 зустрічі, і обидві на користь гостей. Зокрема, «Іллічівець» у Львові переграв «Карпати» - 5:1, а «Дніпро» у Запоріжжі «Металург» - 4:0. Сумарна кількість «великих» перемог сезону − 3 (1-2).

Вольові перемоги. Як і у перший ігровий день, не зафіксовано випадків, коли одна команда поступалась по ходу матчу, а зрештою виграла.

Голи. Жоден з матчів туру (і змагань взагалі) не завершився без жодного голу. Чергові 8 ігор принесли 21 результативний удар, з яких 5 у господарів і 16 − у гостей. Загалом за 2 тури забито у сітку воріт 44 м’ячі (23-21). Середня результативність звітного періоду − 2,63, спільна − 2,75.

Перший тайм − другий тайм. До перерви було забито 10 м’ячів (4:6), після відпочинку − 11 (1:10). З урахуванням першого туру показники набули такого вигляду: 19 (13:6) − 25 (10:15).

Автоголи. Черговий тур обійшовся без результативних ударів по власних воротах. Кількість таких випадків у сезоні незмінна − 1.

Дублі та хет-трики. Ще 2 футболісти стріляли «дуплетами». Обидва вони з «Іллічівця». Таким чином у воротах «Карпат» розписались Костянтин Кравченко та Віталій Федотов. Число гольових «дублів» у змаганнях − 5 і жодного хет-трика.

Попередження. Тур був доволі коректним: 35 жовтих карток, з яких господарям адресувались 19, гостям − 16. Загальний здобуток порушників у цьому відношенні зараз 79 (39-40). Середня кількість «гірчичників» у турі − 4,38, сезонна − 4,94.

Вилучення. Знову два гравці господарів не дограли матч до фінального свистка через червоні картки. Мова про Сергія Сидорчука («Металург» З.) та Артема Старгородського («Арсенал»). Усього число вилучень зросло до 4-х. Але жодного разу така доля не спіткали команди гостей.

Пенальті. Удари з 11-метрової позначки виконували винятково гості. Олександр Алієв («Дніпро») не схибив, а Андрій Ярмоленко («Динамо») програв суперництво Юрію Паньківу («Арсенал»). Загалом пенальті призначались вже 5 разів (3:2), а забивались голи після них − 3 (2:1).

Глядачі. За матчами туру з трибун стадіонів спостерігали 51 157 прихильників футболу. Найбільша аудиторія у турі дісталась поєдинкам на столичному стадіоні «Динамо» ім. Лобановського» - «Арсенал» - «Динамо» (11 617) та на запорізькій «Славутич-Арені» - «Металург» З. − «Дніпро» (11 500). Загалом нинішній Епіцентр Чемпіонат України вже зібрав 215 126 глядачів. Середня відвідуваність туру − 6 395, загальна − 13 445.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):
− Виграшна серія «Шахтаря» сягнула 11-ти матчів.
− «Дніпро» не програє вже 9 зустрічей, забиваючи у кожній з них не менше 2-х м’ячів.
− Загальна безпрограшна серія «Зорі» - 5 матчів, гостьова − 4. При цьому на чужих полях луганці забивають вже 6 зустрічей поспіль, а пропускають − 14.
− «Металіст» перервав серію з 8-ми ігор на виїзді з пропущеними голами. Для цього трапився підходящий суперник − «Таврія» вдома не забиває харків’янам 598 хвилин.
− «Динамо» не забиває більше одного голу останні 5 ігор.
− «Кривбас» перервав серію з 6-ти поразок на своєму полі, а також вперше не пропустили за цей же період (криворіжці за попередні 540 хвилин вдома витягли із власних воріт 16 м’ячів).
− «Волинь» до матчу з «Ворсклою» вдома не перемагала 9 разів до ряду.
− «Іллічівець» перервав 6-матчеву безвиграшну серію на виїзді. При цьому маріупольці не забивали у гостях 5 м’ячів ще ніколи. Вперше це трапилось зараз, під час 208-го матчу в еліті.
− «Карпати» тримались вдома без 5-ти пропущених голів значно менше − лише 6 зустрічей (після 27 листопада минулого року − «Карпати» - «Шахтар» - 0:5).
− Донецький «Металург» програв 4 матчі поспіль.
− «Говерла» не виграє в еліті вже 11-у гру до ряду.
− Безвиграшна серія «Таврії» складає 6 поєдинків.
− Запорізький «Металург» обходиться без нічиїх на рівні Прем’єр-ліги 8 попередніх матчів.
− Перервалась 6-матчева безпрограшна серія «Арсенала» на своєму полі.

Ювілеї:
− Олександр Горяінов («Металіст») зіграв 350 матчів у Чемпіонатах України.
− Володимир Польовий («Арсенал») має 200 зустрічей у вітчизняній футбольній еліті.
− Іван Мілошевіч («Карпати») провів 100 поєдинків у Прем’єр-лізі.
− Хуанде Рамос, наставник «Дніпра», у матчах Чемпіонатів України керує командою 50 матчів.

15 Металіст 1925 Металіст 1925 25 19
    16 Минай Минай 25 16