19:15, 07 Сер 2012

Підсумки 4-го туру Чемпіонату України

8050_1.jpgНа чолі турнірної таблиці залишились дві звичні команди, які йдуть без втрат. Жодного очка немає лише у «Говерли».

Господарі-гості. Вже вдруге за 4 тури значну перевагу мали приїжджі команди: 5 перемог проти однієї домашньої. Ще 2 зустрічі не виявили переможця. Більш того, у загальному заліку з боку господарів встановилась рідкісна картина, коли вони вигравали менше: +13 =4 -15.

Великі перемоги. Двічі команди (кожного разу у гостях) вимірювали свою перевагу 3-ма або більше м’ячами. Так «Іллічівець» виграв у Запоріжжі, а «Шахтар» у Луцьку. Тепер великих перемог у сезоні − 5 (1-4).

Вольові перемоги. Оскільки кожен з 6-ти безкомпромісних матчів вигравався «на нуль», то мова про виявлення волі до перемоги не йде. За зіграний період змагань подібний випадок був лише один − у виконанні господарів.

Голи. Звітний тур поки що є найменш результативний з початку Чемпіонату України. 18 голів розподілилися таким чином: 5 у господарів і 13 − у гостей. З урахуванням попередніх ігор взяття воріт фіксувалось вже 82 рази (39-43). Середня результативність туру − 2,25, загальна − 2,56.

Перший тайм − другий тайм. Стартова 45-хвилинка принесла 8 голів (1 з боку господарів, 7 − від гостей), у других таймах було 10 влучних ударів (4-6). За 4 тури співвідношення таке: 40 (20:20) − 42 (19:23).

Автоголи. Знову кількість результативних ударів по своїх воротах не збільшилось − досі стався один такий випадок у поточному турнірі.

Дублі та хет-трики. Хавьєр з «Металіста» та Генріх Мхітарян з «Шахтаря» забивали по 2 рази у ворота своїх суперників. Для «гірника» це другий подібний результат за 4 тури. Загалом гольових «дублів» за цей період сталось 10, але при цьому жодного хет-трика.

Попередження. Із 46-ти жовтих карток 27 дісталось гравцям команд-господарок, а 19- гостям. З початку змагань виписано вже 162 попередження (82-80). Середня кількість «гірчичників» у турі − 5,75, загальна − 5,06. До речі, поєдинок 4-го туру «Карпати» - Таврія», який судив донеччанин Дмитро Жуков, став на сьогодні найбільш брутальним з 32-х проведених: 10 жовтих карток і 2 червоні.

Вилучення. Цього разу арбітри не дали дограти 4-м футболістам, причому кожен з них був представником господарів. Таке покарання дісталось Муртазу Даушвілі та Івану Мілошевічу (обидва − «Карпати»), Адольфу Тейку («Металург» З.) та Артему Громову («Ворскла»). Тепер за поточний сезон кількість червоних карток − 11 (9-2).

Пенальті. Лише 2 рази пробивались удари без захисту з 11-ти метрів. Кожного разу це робили гості, причому влучно: Джаба Ліпартія («Зоря») в Ужгороді та Матеус («Дніпро») на полі «Арсенала». Таким чином, пенальті призначались вже 9 разів (4-5), з яких було реалізовано 6 з них (2-4).

Глядачі. 48 820 вболівальників з трибун стадіонів подивились останні 8 матчів. І найбільша аудиторія зібралась у Луцьку на матчі «Волині» та «Шахтаря» (10 000). З урахуванням усіх проведених зустрічей число глядачів зросло до 412 762. Середній показник туру − 6 103, змагань − 12 930.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):
− У «Шахтаря» 13 поспіль перемог.
− «Динамо» у гостях не пропускає 369 хвилин.
− «Дніпро» має безпрограшну серію з 11-ти матчів.
− «Зоря» продовжила безпрограшну серію на чужих полях до 5-ти поєдинків.
− «Металіст» на виїзді забиває 15 ігор до ряду.
− До поразки від «Шахтаря» «Волинь» не пропускала вдома 4 м’ячі за матч протягом 18-ти зустрічей.
− «Іллічівець» не вигравав у гостях з великим рахунком 21 поєдинок − також після гри із запорізьким «Металургом».
− Безнічийна серія «Чорноморця» на виїзді − 14 матчів.
− «Карпати» перервали 4-матчеву серію без перемог.
− «Ворскла» пропускає вже 14-й поєдинок поспіль на своєму стадіоні.
− Безвиграшна серія донецького «Металурга» складає 7 ігор.
− Запорізький «Металург» вдома програє вдруге поспіль із великим рахунком, а також не забиває 241 хвилину.
− «Говерла» в еліті програє 9-й матч поспіль, не виграє − 13-й. При цьому ужгородці перервали серію з 4-х зустрічей із забитими м’ячами.

Ювілеї:
− «Дніпро» 100-й раз зіграв внічию у виїзних поєдинках Чемпіонатів України.
− Запорізький «Металург» програв 250 разів на найвищому вітчизняному рівні.
− Також запоріжці пропустили за цей період 750-й гол. Ним став другий м’яч «Іллічівця» (автор − Костянтин Кравченко).
− Для «Говерли» матч проти «Зорі» став 150-м під час виступів у найсильнішій лізі України.
Мірча Луческу («Шахтар») виводив свою команду на ігри Чемпіонатів України 250 разів.
− Генріх Мхітарян («Шахтар») після гольового «дубля» у ворота «Волині» досяг позначки у 30 забитих м’ячів в елітному дивізіоні.
− Півзахисник «Зорі» Ілля Галюза зіграв 150 матчів у вітчизняних чемпіонатах.
− У зіграному турі троє гравців дістались до першої півсотні матчів у Прем’єр-лізі. Мова йде про Дениса Гармаша («Динамо»), Крістіана Вільягру («Металіст») та Віталія Віценця («Іллічівець»).

15 Металіст 1925 Металіст 1925 25 19
    16 Минай Минай 25 16