18:29, 20 Сер 2012

Підсумки 6-го туру Епіцентр Чемпіонату України

Звітний тур вперше залишив одну команду на вершині турнірної боротьби: "Шахтар" має стовідсотковий показник.

Господарі-гості. Вперше у нинішньому сезоні було зафіксовано одразу 3 нічиїх. Окрім мирних підсумків, команди вдома у 3-х випадках виграли, та у 2-х програли. Загальний показник змагань з боку господарів зараз виглядає так: +20 =8 -20.

Великі перемоги. Обидва успіхи гостей були здобуті з перевагою у 3 або більше м’ячів. Так, "Металіст" здолав "Говерлу" в Ужгороді, а "Шахтар" - "Чорноморець" в Одесі. Кількість переконливих виграшів за 6 турів досягло першого ювілею − 10-ти (4-6).

Вольові перемоги. Вкотре жодна з команд не може здобути 3 очки, якщо по ходу зустрічі вона програвала. За проведену частину сезону подібний випадок був лише один.

Голи. З 22-х влучних ударів туру лише 9 в активі господарів і 13 − на рахунку гостей. З їх урахуванням поточний показник Чемпіонату набув такого вигляду: 125 (62-63). Середня результативність туру − 2,75, загальна − 2,6.

Перший тайм − другий тайм. До перерви гравці показали меншу результативність: 9 голів (5 з боку господарів, 4 - у гостей). Другі 45-хвилинки принесли 13 влучних ударів (4-9). За 6 турів дана статистика виглядає наступним чином: 60 (31:29) − 65 (31:34).

Автоголи. Всі голи туру були забиті футболістами у чужі ворота. Протилежних випадків не додалось: такий зафіксований лише один за проведений відрізок змагань.

Дублі та хет-трики. Перший хет-трик сезону оформив гравець "Шахтаря" Генріх Мхітарян у поєдинку проти "Чорноморця". А 15-й за цей період "постріл дуплетом" додав у статистку Джонатан Крістальдо ("Металіст"), який двічі засмутив "Говерлу".

Попередження. Більш недисциплінованими були господарі. У них із 43-х жовтих карток 27, а у гостей − 16. Кількість "гірчичників" з початку турніру становить 239 (124-115). Середня кількість попереджень за матч у турі − 5,38, загальна − 4,98.

Вилучення. Нинішній тур був найщедрішим у сезоні на вилучення − 5 (2 у господарів: Ванче Шиков з "Волині" та Муртаз Даушвілі з "Карпат"; 3 у гостей: Нікола Ігнатьєвіч ("Зоря"), Сергій Погорілий ("Таврія") та Онджей Мазух ("Дніпро")). Число червоних карток у змаганнях досягло 17-ти (11-6).

Пенальті. Всі 3 удари з 11-метрової позначки були використані гравцями, які їх пробивали. У матчі донецького "Металурга" та "Таврії" суперники обмінялись "уколами": на гол Джуніора Мораєса у гостей відповів Сергій Назаренко. Також господарів засмутив в Ужгороді Джонатан Крістальдо ("Металіст"). За поточний сезон пенальті пробивались 14 разів (6-8), з яких вдалими було 9 спроб (3-6). Відсоток реалізації підвищився до 64,3.

Глядачі. 73 183 прихильника футболу стали свідками матчів 6-го туру Епіцентр Чемпіонату України, прийшовши на трибуни стадіонів. З них найбільше прийшлось на поєдинок в Одесі між "Чорноморцем" та "Шахтарем" (34 028). Нинішні змагання вже відвідали 637 063 глядача. У середньому кожен матч туру зібрав 9 148 відвідувачів, загальний показник − 13 272.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):

− "Шахтар" 15-й раз поспіль виграв, причому 3 останні перемоги з "великим" рахунком.

− "Динамо" перервало 9-матчеву безпрограшну серію.

− "Дніпро" продовжив серію ігор без поразок до 13-ти, однак забивна серія припинилась на відмітці 12 поєдинків.

− "Металіст" перервав 3-матчеву безвиграшну серію, вигравши з "великим" рахунком вперше після 20 листопада минулого року ("Зоря" - "Металіст" - 1:5).

− "Кривбас" не забиває більше одного м’яча вже 18 поєдинків.

− Безпрограшна серія "Арсенала" - 4 зустрічі.

− "Карпати" забивають 6-й матч поспіль.

− "Чорноморець" до гри з "Шахтарем" у Прем’єр-лізі не пропускав 5 м’ячів 44 зустрічі (після 28 березня 2010 р.: "Металіст" - "Чорноморець" - 5:1). Вдома одесити у Чемпіонатах України таку кількість голів пропустили взагалі вперше (за 259 проведених матчів).

− "Іллічівець" не визнає нічиїх протягом 7-ми поєдинків.

− "Ворскла" перервала домашню серію з 14-ти матчів, коли полтавчани пропускали хоча б один м’яч у власні ворота.

− Донецький "Металург" на своєму полі не виграє і пропускає 6 ігор до ряду.

− Запорізький "Металург" не знає перемог 6 матчів, "Говерла" - 15. При цьому останні 11 поєдинків ужгородців завершуються їхніми поразками.

Ювілеї:

− "Динамо" у за час виступів у Чемпіонатах України зазнало 50-ї поразки.

− Запорізький "Металург" 300-й раз в українській футбольній еліті зіграв у гостях.

− "Арсенал" (з урахуванням виступів під назвою ЦСКА) забив 600-й гол. Це був перший результативний удар у матчі проти "Іллічівця". Автор − Максим Шацьких. Цей же м’яч став 350-м домашнім для киян.

− Олександр Кас’ян ("Карпати") забив 10 голів у Прем’єр-лізі.

− Сергій Назаренко ("Таврія") зіграв 300 матчів у Чемпіонатах України.

− Олег Краснопьоров ("Ворскла") провів 250 ігор проти найсильніших вітчизняних команд.

− Віталій Мандзюк ("Дніпро") має 100 поєдинків на тому ж рівні.

15 Металіст 1925 Металіст 1925 25 19
    16 Минай Минай 25 16