19:56, 03 Вер 2012

Підсумки 8-го туру Чемпіонату України

Лідерство «Шахтаря» стає беззаперечним, «Дніпро» випереджає «Динамо», «Арсенал» наздоганяє «Металіст».

Господарі-гості. Другий тур поспіль перевага власних стін стає суттєвою допомогою: вдома команди виграли 5 матчів, ще один звели внічию і двічі тріумфували гості. Загальна статистика у цьому компоненті з боку господарів набула такого вигляду: +30 =11 -23.

Великі перемоги. «Арсенал», вигравши вдома у запорізького «Металурга» (3:0), став автором 12-ї перемоги сезону з перевагою у 3 м’ячі або більше. Також кияни зрівняли кількість подібних результатів між господарями та гостями - по 6.

Вольові перемоги. Якщо за 7 попередніх турів було лише 2 матчі, коли сторона, що програвала, здобувала максимальний результат, то зараз цей показник збільшився удвічі. «Чорноморець» та «Волинь» переграли за таким сценарієм відповідно «Зорю» та «Металіст» з однаковим рахунком 2:1.

Голи. Рівно по 3 голи у середньому за зустріч забивалось в останньому турі, і це новий рекорд поточного Епіцентр Чемпіонату України. З 24-х голів господарі відзначились 15 разів, гості − 9. Загальний показник сезону став таким: 170 (92-78). Середня результативність зросла до 2,66.

Перший тайм − другий тайм. Трохи більше команди забивали по перерві − 13 голів (8 у господарів і 5 − у гостей) проти 11-ти у перших таймах (7-4). За 8 турів дана статистика стала такою: 81 (46:35) − 89 (46:43).

Автоголи. «Мораторій» на голи у власні ворота триває. Досі єдиний подібний випадок є унікальним явищем для турніру, що триває.

Дублі та хет-трики. Олександр Кучер («Шахтар») двічі «розписався» у воротах «Динамо», Це 16-й гольовий «дубль» змагань. Також не забуваємо про хет-трик одноклубника Кучера − Генріха Мхітаряна.

Попередження. Арбітри повторили рекорд поточного сезону з 4-го туру − 46 жовтих карток, з яких тепер господарям дістались 20, гостям − 26. При цьому вперше за 64 матчі один з них («Арсенал» - «Металург» З.) обійшовся без дисциплінарних санкція. До них не було необхідності вдаватись харків’янину Костянтину Труханову. За весь проведений період кількість «гірчичників» зупинилась на числі 319 (156-163). Середня кількість попереджень у турі − 5,75, загальна − 4,98.

Вилучення. Єдина червона картка дісталась одному з господарів матчу «Карпати» - «Металург» Д., а саме Олександру Кас’яну. Це 12-е вилучення для господарів (у гостей − 7), а всього 19-е у турнірі.

Пенальті. Судді жодного разу не вказали на 11-метрову позначку, і це перший подібний випадок сезону. Як і раніше, число пенальті з початку Чемпіонату − 17 (9-8), з яких було реалізовано 11 (5-6). Відсоток ефективності − 64,7.

Глядачі. За черговим туром зі стадіонів клубів Прем’єр-ліги спостерігали 101 352 глядача. Більше половини з них − свідки зустрічі «Шахтаря» та «Динамо» на «Донбас Арені» у Донецьку (53 423). Нинішній сезон поступово наближається до позначки в один мільйон глядачів − 880 769. Середня відвідуваність туру − 12 669, змагань − 13 762.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):
− «Шахтар» виграв 17-й раз поспіль, і вп’яте в останніх матчах забиває щонайменше 3 голи.
− «Дніпро» не програє вже 15 поєдинків. Також дніпропетровці мають серію з 3-х нічиїх у гостях.
− «Динамо» перервало безпрограшну серію з 11-ти зустрічей і вперше за 38 ігор пропустило 3 м’ячі.
− «Металіст» припинив 6-матчеву серію без програшів у гостях.
− Безпрограшна серія «Арсенала» - 6 турів, і за цим показником «каноніри» сьогодні поступаються лише «Шахтарю» та «Дніпру».
− «Іллічівець» обходиться без нічиїх 9 матчів, і за безкомпромісністю команд Прем’єр-ліги поступаються тільки «Шахтарю» та «Говерлі».
− Безвиграшна серія «Зорі» - 4 зустрічі, запорізького «Металурга» - 8.
− Донецький «Металург» втретє поспіль виграв у гостях.
− «Волинь» перервала серію без перемог, яка тривала 4 тури, але продовжила до 5-ти іншу − з пропущеними м’ячами.
− «Кривбас» 19 ігор до ряду не забиває більше одного м’яча.
− «Карпати» з-поміж команд Прем’єр-ліги довше всіх не забивають − 218 хвилин.
− «Говерла» перервала серії: без набраних очок (12 матчів), без перемог (16), без забитих м’ячів (229 хвилин).

Ювілеї:
− Запорізький «Металург» зіграв 600 матчів у Чемпіонатах України.
− У іншого «Металурга» − донецького − трохи менший ювілей на тому ж рівні: 450 поєдинків.
− «Зоря» в еліті українського футболу пропустила 550-й м’яч. Це був перший гол від «Чорноморця» (автор − Анатолій Діденко).
− «Говерла» на найвищому рівні отримала 250-у «пробоїну» (гол від Максима Калініченка з «Таврії»).
− Цей забитий м’яч Калініченка став для нього 30-м у Чемпіонатах України.
− Павло Худзік («Зоря») відсвяткував менший ювілей − 10 влучних пострілів у ворота кращих команд країни.
− Олександр Ковпак («Арсенал») та Арменд Даллку («Ворскла») зіграли у вітчизняних Чемпіонатах по 200 поєдинків.
− У Віталія Постранського («Зоря») 150 зустрічей на тому ж рівні.
− Андрій Ярмоленко («Динамо») провів 100-й матч у Прем’єр-лізі.

15 Металіст 1925 Металіст 1925 24 18
    16 Минай Минай 24 15