16:03, 17 Вер 2012

Підсумки 9-го туру Чемпіонату України

Турнірні переміщення відбулись лише у середині турнірної таблиці − у групі команд, що посідають місця з 5-го по 12-е.

Господарі-гості. Рідні стіни все більше розпочинають допомагати: 5 перемог господарів, 2 нічиїх та лише одна поразка. Загальна перевага власників поля також продовжує збільшуватись: +35 =13 -24.

Великі перемоги. Одразу у 3-х поєдинках перевага однієї зі сторін вимірювалась 3-ма або більше м’ячами. Двічі так вигравали господарі: «Металіст» у «Ворскли» (4:0) та донецький «Металург» у в «Арсенала» (5:0), а також «Шахтар», який у гостях здолав «Зорю» (3:0). З початку змагань «великих» перемог відбулось 15 (8-7).

Вольові перемоги. У турі не зафіксовано випадків, коли одна з команд програвала по ходу гри, а у підсумку святкувала успіх. У сезоні таких матчів було 4.

Голи. З 21-го голу чергового ігрового дня 16 на рахунку господарів і лише 5 − у гостей. З їх урахуванням загалом у турнірі проведено 191 результативний удар (108-83). Середня результативність туру та загальна приблизно однакові − 2,63 та 2,65 відповідно.

Перший тайм − другий тайм. Команди після перерви удвічі перевершили гольову активність першого тайму − 14 (11 голів господарів і 3 − від гостей) порівняно з першою половиною гри − 7 (5-2). За 9 турів показники таймів стали ще більше відрізнятись: 88 (51:37) − 103 (57:46).

Автоголи. Футболісти продовжують уникати голів у власні ворота − лише один такий удар за 9 турів з початку Епіцентр Чемпіонату України.

Дублі та хет-трики. Якщо хет-трик Генріха Мхітаряна досі залишається єдиним за проведений відрізок змагань, то гольових «дублів» щойно побільшало на 4 і стало 20. Дуплетами «стріляли» Ніко Краньчар («Динамо» у грі з «Карпатами»), Хавьєр («Металіст», у ворота «Ворскли») та двоє гравців донецького «Металурга», зустрічаючись з «Арсеналом» - Джуніор Мораєс та Драман Траоре.

Попередження. Вдруге у сезоні пройшов матч без будь-яких карток: так Віталій Годулян у Києві відсудив протистояння «Динамо» та «Карпат». З іншого боку, Юрій Мосейчук повторив рекорд сезону − 12 карток (11 жовтих та одна червона) у суперечці запорізького «Металурга» та «Говерли». Загалом з 38 попереджень господарям дістались 16, гостям − 22. Загальне число «гірчичників» складає 357 (172-185). Середня кількість таких покарань у турі − 4,75 за поєдинок, у турнірі трохи вища − 4,96.

Вилучення. На фоні «традиційної» кількості жовтих карток червоних було одразу 5 (повторення максимуму з 6-го туру поточних змагань). Так були покарані арбітрами двоє представників «Арсенала» - Євген Шахов та Георге Флореску, а також Денис Барвінко з «Металіста», Йован Маркоскі з «Ворскли» та Мірко Райчевіч з «Говерли». З цього квінтету лише харків’янин грав вдома. Тепер «вища міра покарань» застосовувалась 24 рази (13-11).

Пенальті. По разу господарі (Джуніор Мораєс з донецького «Металурга») та гості (Лукас з «Карпат») пробивали пенальті і робили це влучно. Число 11-метрових у сезоні зросло до 19-ти (10-9), реалізовано з них 13 (6-7), що становить 68,4% ефективності.

Глядачі. На чергові 8 поєдинків з трибун стадіонів прийшли подивитись 121 472 глядача. Найбільша аудиторія туру зібралась у Харкові на матчі «Металіста» та «Ворскли» (37 890). Тепер число безпосередніх свідків Епіцентр Чемпіонату України перетнуло перший мільйон − 1 002 241. Якщо брати за часом початку зустрічі, то ювілейний вболівальник був присутнім у Сімферополі, де грали «Таврія» та «Кривбас». Середня відвідуваність туру − 15 184, загальна − 13 920.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):

− «Шахтар» виграв 18-й матч поспіль, і половина з цих перемог (9) − з «великими» рахунками.

− Безпрограшна серія «Дніпра» − 16 ігор, переможна вдома − 6.

− «Динамо» з початку сезону вдома не втрачає очок − 5 виграшів.

− «Металіст» не забивав вдома 4 голи і не виграв з різницею у 4 м’ячі до матчу з «Ворсклою» 25 поєдинків − після 13 листопада 2010 року («Металіст» - «Севастополь» - 4:0).

− Безпрограшна серія донецького «Металурга» - 6 зустрічей. Ця команда забила 5 м’ячів вперше за 21 матч після зустрічі 25 листопада минулого року («Металург» Д. − «Ворскла» - 6:3). А от виграшів донеччан з різницею у 5 м’ячів не було 68 ігор − після 9 травня 2010 р. («Металург» Д. − «Оболонь» - 5:0).

− «Арсенал» перервав 6-матчеву безпрограшну серію.

− «Іллічівець» припинив серію з 9-ти поєдинків на власному полі, коли обходився без нічиїх.

− Ще довше − 15 ігор − «Волинь» не знала компромісів на виїзді.

− «Зоря» має 5-матчеву безвиграшну серію, а вдома не виграє 4 рази поспіль.

− «Кривбас» не виграє останні 4 тури, запорізький «Металург» − 9.

− «Ворскла» перед візитом до Харкова не програвала з різницею у 4 м’ячі 70 матчів − після 30 квітня 2010 р. («Ворскла» - «Арсенал» - 1:5). У гостях це з полтавчанами не траплялось набагато довше − з 13 березня 2005 р. («Таврія» - «Ворскла» - 4:0).

− «Карпати» голом Лукаса перервали 290 хвилин без влучних ударів.

− «Говерла» пропускає голи 19 поєдинків до ряду.

Ювілеї:

− Запорізький «Металург» досягнув 150-ї нічиєї у Чемпіонатах України.

− Донецький «Металург» відзначився 550-м голом в українській футбольній еліті. Ювілейним став четвертий м’яч у ворота «Арсенала» - другий у матчі гол Джуніора Мораєса.

− Браун Ідейе («Динамо») та Хавьєр («Металіст») забили у Прем’єр-лізі по 20 голів. Для представника харківської команди ювілейним став перший м’яч у ворота «Ворскли».

− У Лукаса («Карпати») тепер в активі 10 голів в українському Чемпіонаті.

− Олександр Алієв («Дніпро») та Микола Морозюк («Металург» Д.) провели по 100 ігор на рівні найсильніших вітчизняних команд

− Максим Коваль («Динамо») зіграв 50 матчів у Прем’єр-лізі.

Український нападник забив Ліверпулю (ВІДЕО)

15 Металіст 1925 Металіст 1925 25 19
    16 Минай Минай 25 16