22:00, 01 Жов 2013

Прем'єр-ліга, підсумки 11-го туру: лідери пішли у відрив

"Металіст" з "Дніпром" скористались втратами своїх переслідувачів у 11-му турі Прем'єр-ліги і пішли у відрив напередодні особистої зустрічі.

Господарі-гості. Рідні стіни допомогли здобути по 3 очки 5-ти командам, тоді як з гостей виграш привіз один колектив. Ще у 2-х випадках зафіксовані нічиї. Суперечка сезону у цьому питанні з боку господарів виглядає так: +45 =19 -24.

Голи. У другому поспіль турі команди на всіх забивають 25 м’ячів. І розподіляються вони між господарями та гостями знову аналогічно: 16-9. Турнір тепер подарував глядачам вже 227 результативних ударів (134-93). Середня результативність ігрового дня − 3,13, загальна − 2,58.

Автоголи. Якщо за перші 10 турів гравці лише двічі забивали у власні ворота, то звітний ігровий день додав ще 3 подібні випадки. Причому 2 прийшлись на один поєдинок "Карпати" - "Таврія". У господарів за кримчан зіграв Ігор Пластун, у гостей за львів'ян − Аніс Буссаїді. Також Ярослав Ракіцький ("Шахтар") таким чином допоміг донецькому "Металургу".

Дублі та хет-трики. Вдруге з початку сезону один гравець у матчі відзначився тричі − цього разу це Марко Девіч ("Металіст") забезпечив перемогу над запорізьким "Металургом".

Ще у 3-х випадках атакуючі виконавці "стріляли дуплетами", причому запоріжець Юрій Штурко зробив це у тому ж матчі. Ще подібні досягнення на рахунку Янніка Болі ("Зоря") у грі з "Волинню", а також Артема Кравця ("Арсенал"), який забивав у ворота "Севастополя". Гольових "дублів" всього вже назбиралось 24.

Попередження. У доволі грубому турі з 43-х жовтих карток 24 дістались господарям, 19- гостям. У турнірі тепер сумарна кількість "гірчичників" - 392 (179-213). Середня кількість попереджень в останніх 8-ми іграх − 5,38, загальна − 4,45.

Вилучення. Всі 3 червоні картки адресувались цього разу гостям. Олексій Антонов ("Чорноморець") залишив свою команду у меншості у Дніпропетровську, Саша Баліч ("Металург" З.) − у Харкові, а Браун Ідейе ("Динамо") − у Полтаві. Кількість вилучень сезону − 20 (11-9).

Пенальті. Тричі арбітри вказували на 11-метрову позначку, і завжди це призводило до голів. Двічі такою нагодою користались господарі: Сергій Зеньов ("Карпати") забив "Таврії", Артем Громов ("Ворскла") − динамівцям, а от Маріуш Левандовські ("Севастополь") у гостях реалізував пенальті у ворота "Арсенала".

Загалом вже "удари без захисту" виконувались 20 разів (15-5), були реалізовані 17 з них (13-4). Відсоток ефективності − 85.

Глядачі. Чергові поєдинки на трибунах стадіонів клубів Прем’єр-ліги зібрали 77 218 вболівальників. Найбільша аудиторія спостерігала за матчем у Харкові "Металіст" - "Металург" З. − 26 254. Загалом нинішній турнір відвідали 1 145 366 прихильників футболу. Середній показник окремого матчу у турі − 9 652, у Чемпіонаті ПЛ − 13 016.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):
− "Металіст" збільшив безпрограшну серію до 27-ми матчів, а вдома тільки виграє 15 разів до ряду.

− Безпрограшна серія "Дніпра" - 8 поєдинків, із забитими м’ячами − 15.

− "Шахтар" тричі поспіль не виграє у гостях, набравши за цей період лише одно очко, а пропустивши у власні ворота 8 м’ячів.

− "Чорноморець" перервав 7-матчеві переможну та забивну серії.

− "Динамо" під час гостьових зустрічей пропускає у 7-ми матчах поспіль, вигравши у даному відрізку 2 матчі, програвши 4 та один звівши до нічиєї.

− "Ворскла" не йде з поля вдома без забитого м’яча у 6-ти останніх випадках.

− "Зоря" у Луганську не пропускає 222 хвилини.

− Донецький "Металург" забиває в усіх 5-ти домашніх зустрічах, а в останніх 4-х з них − не менше 2-х голів.

− "Іллічівець" не забиває 263 хвилини.

− "Карпати" вдома тричі поспіль перемагають.

− "Севастополь" забиває у нинішньому сезоні в 10-ти з 11-ти зустрічей, у тому числі, у 8-ми останніх.

- "Волинь" перервала 5-матчеву серію із забитими м’ячами, а у гостях лучани не виграють 12 раз поспіль.

- "Говерла" перервала серію з 8-ми ігор на виїзді, коли ужгородці обов’язково пропускали.

- "Арсенал" не може зберегти власні ворота "сухими" 8 зустрічей до ряду.
Запорізький "Металург" програв в останніх 6-ти турах.

- "Таврія" у гостях не знає перемог 10 поєдинків, проте кримчани перервали завдяки автоголу Ігоря Пластуна ("Карпати") безгольову виїзну серію, яка тривала 717 хвилин.

Ювілеї:
− "Зоря" здобула 100-у перемогу у Чемпіонатах України.

− Максим Старцев ("Металург" З.) зіграв у 150-ти поєдинках проти найсильніших українських команд.

− Грегор Балажіц ("Карпати") має 50 ігор у Прем’єр-лізі.

15 Металіст 1925 Металіст 1925 25 19
    16 Минай Минай 26 19