17:51, 08 Жов 2013

Прем'єр-ліга, підсумки 12-го туру: "Шахтар" повернувся до боротьби

Статистичні дані наводимо за фактом 7-ми проведених поєдинків, без урахування гри «Дніпро» - «Металіст», продовження якої відбудеться пізніше.

Господарі-гості. Поки що команди, які грали на своєму полі, виграли лише 2 матчі, стільки ж звели внічию, а у 3-х програли. Загальна суперечка у цьому контексті з боку господарів виглядає наступним чином: +47 =21 -27.

Великі перемоги. Одразу у 2-х поєдинках перевага однієї команди над іншою вимірювалась 3-ма або більше м’ячами (у нашому випадку результати були далекі від ординарних). Так, вдома «Шахтар» подолав «Арсенал» (7:0), а «Динамо» - донецький «Металург» (9:1). Всього з початку змагань зафіксовано 11 розгромних рахунків (9-2).

Вольові перемоги. Число 6 у даному параграфі не змінилось. Саме стільки, як і раніше, матчів відбулось у поточному сезоні, коли одна сторона вигравала поєдинок, хоча програвала за його ходом.

Голи. З 23-х результативних атак господарі провели 17, тоді як гості лише 6. У нинішньому турнірі забито вже рівно 250 голів (151-99). Середня результативність ігрового дня − 3,29, а загальна − 2,63 м’ячі за матч.

Перший тайм − другий тайм. Набагато більш успішний для атакуючих гравців був період в останніх іграх після перерви, коли вони спільними зусиллями провели 16 голів (12 − господарі та 4 − гості). Водночас у стартових 45-хвилинках забито лише 7 м’ячів (5-2). Загальне співвідношення результативності двох таймів сьогодні таке: 111 (62:49) − 139 (89:50).

Автоголи. У свої ворота спрямував м’яч захисник «Таврії» Олександр Аксьонов у зустрічі проти «Ворскли». Це 6-й випадок автоголу у Чемпіонаті ПЛ.

Дублі та хет-трики. Другий тур поспіль приносить хет-трики, причому зараз одразу 2 (у сезоні вони 3-й та 4-й відповідно). Такого успіху досяг Юнес Беланда («Динамо») у грі з донецьким «Металургом», а Факундо Ферейра («Шахтар») тричі забивав у ворота «Арсенала».

Одноклубники тріумфаторів − донеччанин Алекс Тейшейра та кияни Джермейн Ленс та Андрій Ярмоленко забивали по 2 м’ячі у матчі. Аналогічне досягнення і у Сергія Зеньова («Карпати»), якого він досяг у Запоріжжі. Загалом гольових «дублів» з початку розіграшу відбулось 28.

Попередження. Надзвичайно коректно пройшли 7 матчів, якщо брати у цілому. У них показано 26 жовтих карток (11 у пасиві господарів і 15 − для гостей). З урахуванням цієї кількості за всі зіграні тури пред’явлено 418 «гірчичників» (190-228). Середня кількість попереджень за поєдинок у турі − 3,71, загалом − 4,4.

Вилучення. На підтвердження фейр-плей гри була застосована лише одна червона картка. Її побачив перед собою Денис Голайдо («Металург» Д. ), чия команда грала у гостях. Число вилучень збільшилось і складає 21 (11-10).

Пенальті. Рефері не знайшли жодного приводу призначити 11-метровий штрафний удар. Кількість пенальті все та ж: 20 (15-5). Реалізовано з них 17 (13-4). Відсоток ефективності − 85.

Глядачі. За черговими 7-ма зустрічами з трибун спостерігали 68 971 вболівальник. Найбільша кількість зібралась у Донецьку на «Донбас Арені», де були присутні 31 924 прихильники футболу. За всі 95 завершені гри число відвідувачів − 1 214 337. Середня кількість у турі − 9 853, загальна − 12 782.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):

− «Шахтар» не забивав 7 м’ячів за матчів з 15 червня 2001 року («Нива» Тернопіль − «Шахтар» - 0:7), а на своєму полі ще довше − з 17 серпня 2000 р. («Шахтар» - «Металіст» - 8:0).

− «Чорноморець» перервав 4-матчеву домашню переможну серію, але продовжив безпрограшну, яка налічує 9 ігор. Також одесити вперше у поточному сезоні (у 6-й зустрічі) не забивав на своєму полі.

− «Динамо» вдруге у своїй новітній історії забиває 9 м’ячів. Вперше це відбулось не так давно − 31 жовтня 2010 р. («Динамо» - «Іллічівець» - 9:0).

− «Ворскла» перервала 6-матчеву серію з пропущеними м’ячами.

− «Зоря» не може виграти на виїзді 5 матчів поспіль, забивши у них лише 1 м’яч.

− «Карпати» перервали гостьову безвиграшну серію, яка тривала 10 зустрічей. А от пропускати поза межами Львова команда продовжує − 11-й раз до ряду.

− Зустрічі за участю «Іллічівця» вп’яте поспіль завершуються з рахунком 1:0 на користь однієї зі сторін.

− Донецький «Металург» вперше у своїй історії пропустив 9 м’ячів і програв з різницею «мінус 8». Також донеччани мають 5-матчеву серію з поразок у гостях.

− «Севастополь» вперше у сезоні вдома пішов з поля без забитого м’яча у 7-й грі.

− «Волинь» вже у 12-ти поєдинках у гостях не виграє, але лучани вперше за цей відрізок зберегли власні ворота у недоторканості.

− «Говерла» не програє тричі поспіль і не пропускає вже 291 хвилину.

− «Арсенал» вперше у своїй історії пропустив 7 м’ячів і програв з різницею «мінус 7». Також «каноніри» на виїзді не можуть вразити ворота суперника 480 хвилин.

− Запорізький «Металург» 7 разів до ряду програє, у 9-ти останніх іграх не виграючи та не пропускаючи голи.

− «Таврія» не знає нічиїх з 26 квітня, або 16 турів.

Ювілеї:

− «Динамо» забило 800-й домашній гол у Чемпіонатах України. Ним став другий м’яч у ворота донецького «Металурга» (автор − Джермейн Ленс).

− «Таврія» за цей же період, але в усіх зустрічах пропустила 850 м’ячів. І автором його став власний же гравець − Олександр Аксьонов, який вразив сімферопольські ворота.

− Даріо Срна («Шахтар») зіграв 250 матчів у Чемпіонатах України.

− Віталій Неділько («Волинь») провів 50 зустрічей у Прем’єр-лізі.

15 Металіст 1925 Металіст 1925 25 19
    16 Минай Минай 26 19