НОВИНИ
01:00, 23 Жов 2013

Прем'єр-ліга, підсумки 13-го туру: інтрига загострилася

Втрата очок «Металістом» призвела до чергового загострення на вершині турнірної таблиці.

Господарі-гості. У доволі безкомпромісному турі приїжджі команди виявились сильніші. Роль гостей принесла 4 перемоги при 3-х поразках та одній нічиїй. Загальна суперечка у даній номінації з боку господарів виглядає таким чином: +50 =22 -31.

Великі перемоги. Двічі перевага однієї з команд над іншою вимірювалась 3-ма або більше м’ячами. По разу відчутно перемагали господарі («Зоря» здолала опір «Севастополя» - 3:0) та гості («Дніпро» у Львові не залишив шансів «Карпатам» - 4:0). Кількість «великих» виграшів у змаганнях становить 13 (10-3).

Вольові перемоги. «Шахтар», програючи по ходу зустрічі у Маріуполі, все ж здолав «Іллічівець» із загальним рахунком 3:1. Це лише був 7-й подібний випадок поточного турніру.

Голи. З 20-ти влучних ударів туру лише 8 на рахунку господарів і 12 − у гостей. Загалом у нинішньому Чемпіонаті ПЛ забито вже 270 голів (159-111). Середня результативність ігрового дня − 2,5, загальна − 2,62.

Перший тайм − другий тайм. Забиті м’ячі майже порівну розділились між двома 45-хвилинками. До перерви гравці забили 9 разів (4 − господарі та 5 гості), після відпочинку − 11 (4-7). Загальне співвідношення результативності двох таймів зараз набуло такого вигляду: 120 (66:54) − 150 (93:57).

Автоголи. Значно зросла кількість голів у власні ворота і становить вже 9 за 13 зіграних турів. Таким чином минулого уїк-енду засмутили своїх партнерів по команді Тарас Степаненко («Шахтар») у грі проти «Іллічівця», Андрій Сахневич («Металург» З.) у поєдинку в «Ворсклою» та Віталій Віценець («Севастополь»), чия команда сперечалась із «Зорею».

Дублі та хет-трики. Тричі ворота суперників один і той самий футболіст вражав двічі за гру. У подібний спосіб посприяли перемогам своїх команд Даріо Срна («Шахтар», у грі з «Іллічівцем»), Бруно Гама («Дніпро», у зустрічі з «Карпатами») та Джуніор Мораєс («Металург» Д.), який забивав «Таврії». Кількість гольових «дублів» зросла до 31-го з початку турніру. Також мали місце вже 4 хет-трики.

Попередження. Лише 29 жовтих карток було пред’явлено на всіх арбітрами. 14 разів таке покарання понесли господарі, 15 − гості. Всього «гірчичників» з початку змагань виписано вже 447 (204-243). Середня кількість попереджень за матч у турі − 3,63, загалом − 4,34.

Вилучення. Єдина червона картка пред’явлена Сергієві Симоненку («Севастополь»), чия команда грала у гостях. Це було 22-е вилучення сезону, які порівну (по 11) розподіляються між господарями та гостями.

Пенальті. З 3-х призначених 11-метрових удари господарі били один, і вийшло це невдало: Джуніор Мораєс («Металург» Д.) влучив у стійку воріт «Таврії» (їх захищав Дамір Кахріман).

А от за гостей двічі бездоганно пробив Даріо Срна («Шахтар»), кожного разу переграючи Рустама Худжамова («Іллічівець»). Число пенальті у турнірі тепер становить 23 (16-7), з яких реалізовано 19 (13-6). Відсоток ефективності таких ударів − 82,6.

Глядачі. За іграми звітного туру з трибун стадіонів клубів Прем’єр-ліги спостерігали 74 885 вболівальників. Найбільша аудиторія (35 244) зібралась у Харкові, де грали «Металіст» та «Чорноморець». Загалом Чемпіонат ПЛ побачили безпосередньо вже 1 289 222 глядача. Середня відвідуваність останніх 8-ми зустрічей − 9 361, загальна − 12 517.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):

− Безпрограшна серія «Металіста» триває 28 поєдинків. А от вдома харків’яни перервали переможну та забивну серії, які зупинились на цифрі 15.

− «Шахтар» забиває у ворота суперників протягом 27-ми останніх зустрічей.

− «Дніпро» не програє 9 турів, тільки виграє − 4, не пропускає 225 хвилин. Дніпропетровці не вигравали на чужому полі з різницею у 4 м’ячі після 22 липня 2012 р. («Металург» З. − «Дніпро» - 0:4).

− «Чорноморець» не може забити вже 305 хвилин, «Волинь» - 347. З іншого боку, лучани перервали «суху» домашню серію, яка тривала 267 хвилин.

− «Динамо» перервало 7-матчеву серію у гостях з пропущеними м’ячами. У гостьових іграх із земляками з «Арсенала» кияни не пропускають більше 10-ти годин, а саме 935 хвилин.

− «Ворскла» вдома забиває увосьме поспіль. У поточному сезоні полтавчани пішли з поля без власного голу лише раз за 13 турів.

− «Суха» серія воротарів «Зорі» - 305 хвилин. Вдома луганці не пропускають трохи довше − 312 хвилин.

− Донецький «Металург» забиває гостям 11 матчів до ряду, не програє їм − 14 зустрічей.

− «Іллічівець» не знає нічиїх у 9-ти останніх іграх.

− «Карпати» вдома не вигравали з різницею у 4 м’ячі після 21 липня минулого року («Карпати» - «Іллічівець» - 1:5).

− «Говерла» не програє 4 зустрічі і не пропускає рекордний для себе час − 381 хвилину.

− «Севастополь» тричі поспіль програв, не забиває суперникам 237 хвилин. На чужих полях кримчани не виграють 19 поєдинків.

− «Арсенал» перервав домашню 8-матчеву забивну серію.

− Запорізький «Металург» програє останні 8 турів, не виграє − 10.

− «Таврія» програє 5 поєдинків до ряду, у гостях не здобуває очок у 8-ми випадках поспіль, не виграє на чужих полях 11 ігор.

Ювілеї:

− Перший гол Джуніора Мораєса у ворота «Таврії» став для донецького «Металурга» 600-м у Чемпіонатах України.

− «Волинь» пропустила 200-й домашній гол за час виступів у національній футбольній еліті. Автором ювілейного м’яча став колишній лучанин, а нині гравець «Говерли» Душан Савіч.

− Йован Маркоскі («Ворскла») зіграв 200 матчів у Чемпіонатах України.

− Його одноклубник Ахмед Янузі та Павло Кутас («Чорноморець») провели на тому ж рівні по 150 поєдинків.

− Дмитро Безотосний («Чорноморець») вже 100 разів захищав ворота команд найсильнішої вітчизняної ліги.

− Нікола Калініч («Дніпро») зіграв 50 зустрічей у Прем’єр-лізі.

Подiлитись посиланням:

Новини по темі:
  • 27.04.24 Рух - Верес - 3:1 (ВІДЕО)
  • 27.04.24 Динамо дотиснуло Дніпро-1, Шахтар розбив ЛНЗ, успіх Руху
  • 27.04.24 Дніпро-1 - Динамо - 1:2 (ВІДЕО)
  • 27.04.24 ЛНЗ - Шахтар - 0:3 (ВІДЕО)

• НОВИНИ

НОВИНИ КЛУБІВ

КАДР ДНЯ

Вчора збірна України дала бій нідерландцям, але поступилась. Повідомляє сайт Футбол Україна.

15 Металіст 1925 Металіст 1925 25 19
    16 Минай Минай 26 19