НОВИНИ
21:00, 28 Жов 2013

Прем'єр-ліга, підсумки 14-го туру: чергова очкова втрата лідера і перша неявка

У неповному турі через неявку «Арсенала» до Сімферополя головною подією стала втрата очок «Дніпром», який позбувся другого місця.

Господарі-гості. У 7-ми зустрічах, що були зіграні, гості не здобули жодної перемоги. Ті команди, які виступали вдома, виграли 5 разів, а ще 2 зустрічі зведені до нічиїх. Загальне становище у даній суперечці з початку сезону з боку господарів виглядає так: +55 =24 -31.

Великі перемоги. Лише в одному матчі перевага одного колективу над іншим вимірювалось 3-ма м’ячами або більше. Так, у Донецьку «Шахтар» переграв «Зорю» (4:0). Загалом у змаганнях «великі» перемоги трапились вже 14 разів (10-4).

Вольові перемоги. Двічі ситуація, коли команда поступалась у рахунку, не ставала їй на заваді святкувати успіх після фінального свистка. З однаковим рахунком 2:1 з ідентичним внутрішнім сценарієм у Севастополі однойменний клуб здолав «Волинь», а в Одесі «Чорноморець» виявився сильнішим за «Говерлу». Тепер у турнірі зафіксовано 9 подібних випадків.

Голи. На всіх було забито 18 м’ячів, з яких в активі господарів 13, а на рахунку гостей − лише 5. Загалом за вже 110 зіграних зустрічей проведено 288 результативних атак (172-116). Середня результативність звітного ігрового дня − 2,57 , загальна − 2,62.

Перший тайм − другий тайм. Цього разу значно ефективніше атакували ворота один одного гравці у перших 45-хвилинках: 11 разів (9 голів провели господарі, 2 − гості). Після перерви це вдалось лише у 7-ми випадках (4-3). Загальне співвідношення результативності двох таймів зараз виглядає наступним чином: 131 (75:56) − 157 (97:60).

Автоголи. Ювілейний 10-й м’яч сезону у свої ворота провів Онджей Мазух («Дніпро»), який таким чином допоміг «Ворсклі» досягти нічийного результату на виїзді.

Дублі та хет-трики. Лише один гравець у турі зумів відзначитись 2-ма голами. Це Факундо Феррейра («Шахтар») так розписався у воротах «Зорі». Тепер зафіксовано за зіграний період змагань 32 гольових «дубля» і ще 4 хет-трики.

Попередження. Рівно удвічі частіше жовті картки були адресовані гостям − 24, господарям 12 (загалом − 36). За 14 зіграних турів «гірчичники» виписувались 483 рази (216-267). Середня кількість попереджень в останніх іграх − 5,14, у сезоні − 4,39.

Вилучення. Арбітри застосували «найвищу міру покарання» тричі. Двічі у меншості залишались господарі через порушення Дениса Причиненка («Севастополь», у грі з «Волинню») та Андрія Ярмоленка («Динамо», у поєдинку проти «Іллічівця»).

Гостей удесятьох залишив Младен Бартуловіч, чиї «Карпати» зустрічались з «Металістом». Загалом у змаганнях вже використано 25 червоних карток (13-12).

Пенальті. Обидва 11-метрові удари виконували господарі і зробили це успішно. Маріуш Левандовські («Севастополь») вразив ворота «Волині», а Олег Гусєв («Динамо») забив «Іллічівцю». Число призначених пенальті також 25 (18-7), з яких реалізовано 21 (15-6), що складає 84% ефективності.

Глядачі. Черговий ігровий день виявився популярним серед охочих завітати на стадіони клубів Прем’єр-ліги. Їх виявилось 123 910. Найбільша аудиторія (38 173) була присутня у Донецьку на зустрічі «Шахтаря» із «Зорею».

Сумарно кількість відвідувачів матчів Чемпіонату ПЛ сьогодні складає вже 1 413 132. Середнє число глядачів на матчі у турі − 17 701, загалом − 12 847.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):

− Безпрограшна серія «Металіста» налічує 29 поєдинків.

− «Шахтар» одержав 3 «великі» перемоги вдома із загальним рахунком 14:0. Донеччани на «Донбас Арені» не пропускають 283 хвилини.

− «Дніпро» не програє 10 останніх турів. Вдома дніпропетровці не йдуть з поля без забитого м’яча вже у 28-ми матчах.

− «Чорноморець» перервав серію без забитих м’ячів, яка тривала 336 хвилин. Зробив це Франк Джедже.

− «Динамо» не пропускає 230 хвилин − це на разі найкращий показник киян у сезоні.

− «Ворскла» не програє у 4-х останніх зустрічах і вже 5 останніх ігор не поступається «Дніпру».

− «Суха» серія «Зорі» зупинилась на показнику у 318 хвилин. Допоміг у цьому Тарас Степаненко («Шахтар»).

− Донецький «Металург» перервав програшну гостьову серію з 5-ти зустрічей, але продовжує на виїзді не вигравати. Також донеччани вперше після 6-ти ігор відіграли «на нуль» у захисті.

− «Іллічівець» обходиться без нічиїх у 10-ти останніх турах.

− «Карпати» вже 7 матчів не зберігають власні ворота у недоторканості. Аналогічна ж серія львів’ян у гостьових поєдинках − 12.

− «Севастополь» припинив гольову мовчанку (Маріуш Левандовські), яка продовжувалась 294 хвилини.

− «Говерла» не змогла не програти уп’яте поспіль, а рекордну для себе серію без пропущених м’ячів зупинила після 412 «сухих» хвилин.

− «Волинь» на виїзді не перемагає 14 матчів.

− Запорізький «Металург» поклав край серії з 8-ми поразок, але продовжив до 11-ти зустрічей безвиграшну.

Ювілеї:

− «Металіст» здобув 150-у домашню перемогу у Чемпіонатах України.

− «Ворскла» забила у вищому світі українського футболу 550 м’ячів. Ювілейний гол на рахунку представника іншої команди − Онджея Махуха («Дніпро»), який вразив ворота своєї команди.

− «Іллічівець» зазнав 200-ї поразки на елітному вітчизняному рівні.

− «Волинь» пропустила 550-й м’яч у зустрічах проти найкращих команд країни. Ювілейний м’яч лучанам провів Артур Карноза («Севастополь»).

− Олексій Антонов («Чорноморець») забив 40 м’ячів в іграх з найсильнішими українськими командами.

− Володимир Єзерський («Говерла») досяг гросмейстерської позначки у 300 матчів у Чемпіонатах України.

− Андрій Ткачук («Карпати») має 150 матчів на тому ж рівні.

− Грегорі Нельсон («Металург» Д.), Іван Бобко («Чорноморець») та Тоні Шуніч («Зоря») зіграли по 50 поєдинків у Прем’єр-лізі.

КАДР ДНЯ

Вчора збірна України дала бій нідерландцям, але поступилась. Повідомляє сайт Футбол Україна.

14 Верес Верес 26 20
    15 Минай Минай 26 19