НОВИНИ
18:54, 04 Лист 2013

Прем'єр-ліга, підсумки 15-го туру: перші шісткь команд не перемогли

Одночасна втрата очок першою шісткою команд не дозволила побачити переміщення у верхній частині турнірної таблиці.

Господарі-гості. Останній тур першого кола знову складався на разі з 7-ми поєдинків. Переваги у ньому власні стіни не дали: по 2 перемоги у тих, хто грав вдома та приїхав у гості, а у 3-х випадках сильнішого виявлено не було. Загальне співвідношення у даному питанні з боку господарів зараз таке: +57 =27 -33.

Великі перемоги. Жодного разу команда, що виграла, не досягла переваги хоча б у 3 м’ячі. Таким чином після першого кола «великих» перемог було 14: 10 здобули господарі і 4 − гості.

Вольові перемоги. Не додалось випадків, коли виграла команда, яка поступалась за ходом матчу. Їхня кількість без змін − 9.

Голи. За взяттями воріт у звітному турі мінімально лідирують господарі − 9 м’ячів, 7 − у гостей. Загалом 16 голів. За 117 зіграних у турнірі матчів забито 304 голи (181-123). Середня результативність ігрового дня − 2,29, загальна − 2,6.

Перший тайм − другий тайм. До та після перерви футболісти забили однакову кількість голів. Тільки у перших таймах господарі та гості вдало завершили по 4 атаки, а у других − відповідно 5 та 3. Таким чином, на сьогодні співвідношення результативності двох 45-хвилинок досягло наступного вигляду: 139 (79:60) − 165 (102:63).

Автоголи. У свої ворота цього разу ніхто з гравців м’яч за протоколом не спрямував. Тому число автоголів після половини турнірної дистанції залишилось тим же − 10.

Дублі та хет-трики. Єдиним футболістом, який у турі забив двічі, став Редван Мемешев («Волинь»). Він вражав ворота «Шахтаря». Це 33-й гольовий «дубль» турніру. Було у ньому також 4 хет-трики.

Попередження. Жовті картки цього разу частіше адресувались господарям. З 31-ї вони побачили 19, тоді як гості лише 12. Загальне число «гірчичників» у поточному сезоні − 514 (235-279). Середня кількість попереджень за матч у турі − 4,43, зведене − 4,39.

Вилучення. Лише одна червона картка була витягнута за 7 зустрічей з кишені арбітрів, щоб покарати Романа Зозулю («Дніпро»), чия команда грала на виїзді. Це 26-е вилучення у змаганнях. І між господарями та гостями вони розподіляються навпіл − по 13.

Пенальті. У черговому турі команди заробили один раз на право пробиття 11-метрового удару. Його виконали господарі, а саме Віталій Буяльський («Говерла»). Він зумів переграти голкіпера «Севастополя». Це був 26-й пенальті сезону (19-7). З них голами завершились 22 (16-6). Відсоток ефективності подібних покарань − 84,6.

Глядачі. Останній тур першого кола став поки що найменш популярним у нинішньому Чемпіонаті ПЛ. На трибуни прийшли 48 130 прихильників футболу. Рекорд ігрового дня (13 170) належить луганському «Авангарду», на якому зустрічались «Зоря» та «Динамо».

Загалом у нинішньому сезоні за іграми найсильніших команд України безпосередньо спостерігали 1 461 262 глядачів. У середньому кожен з останніх 7-ми матчів зібрав по 6 876, а у сезоні − 12 489 відвідувачів.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):

− «Металіст» довів безпрограшну серію до 30-ти поєдинків.

− «Шахтар» перервав 2 серії: 5-матчеву безпрограшну та 28-матчеву із забитими м’ячами.

− «Дніпро» не програє 11 турів, забиває − у 18-ти.

− «Чорноморець» перервав гостьову серію без своїх голів, яка тривала 321 хвилину. Зумів це зробити Анатолій Діденко.

− «Динамо» не змогло продовжити 6-матчеві серії без поразок та із забитими м’ячами.

− «Ворскла» не знає поразок та забиває у 5-ти останніх зустрічах. Загалом полтавчани забили хоча б раз у 14-ти з 15-ти турів, а вдома засмучують подібним чином гостей у 8-ми випадках.

− «Зоря» вперше за 20 років виграла у «Динамо», вперше забила цій команді двічі за матч. Окрім того, луганці у рідних стінах не пропускають вже 402 хвилини.

− «Севастополь» поклав край без виграшній серії у гостях, яка тривала 19 зустрічей. Але кримчани не можуть зіграти «насухо» протягом 7-ми турів.

− Донецький «Металург» вдома не знає поразок протягом 15-ти ігор, а обов’язково забиває − 12.

− «Карпати» після 8-ми безкомпромісних зустрічей зіграли внічию.

− «Іллічівець» програв по 3 останні матчі загалом та вдома. Маріупольці не завершують свої зустрічі миром вже 11 поєдинків до ряду.

− «Волинь» до перемоги над «Шахтарем» не вигравала у Чемпіонатах України з різницею, як мінімум, у 2 м’ячі більше року: з 6 жовтня 2012 р. («Металург» З. − «Волинь» - 0:3). Вдома ж подібного успіху лучани не знали ще довше: з 14 серпня 2011 р. («Волинь» - «Олександрія» - 3:1).

− «Говерла» вперше у Чемпіонатах України зіграла з «Севастополем».

− «Таврія» перервала 8-матчеву програшну та 11-матчеву безвиграшну серії на виїзді.

Ювілеї:

− В’ячеслав Чечер («Металург» Д.) забив у матчах Чемпіонатів України 30 голів.

− Анатолій Діденко («Чорноморець») відсвяткував дещо менший ювілей − 20 забитих м’ячів.

− Костянтин Ярошенко («Севастополь») провів 200 матчів проти найсильніших українських команд

− Сергій Сидорчук («Динамо») має 50 ігор у Прем’єр-лізі.

КАДР ДНЯ

Вчора збірна України дала бій нідерландцям, але поступилась. Повідомляє сайт Футбол Україна.

15 Металіст 1925 Металіст 1925 27 22
    16 Минай Минай 27 19