01:00, 12 Лист 2013

Прем'єр-ліга, підсумки 16-го туру: фіаско віце-чемпіона

Старт другого кола змагань приніс 2 рокіровки у лідируючій групі, і сьогодні перші 5 команд розділяють лише 5 очок.

Господарі-гості. Невелика перевага власних стін була помітна під час проведення чергових 7-ми матчів. Ті, хто грали вдома, здобули 3 перемоги. Гості − 2, і ще 2 зустрічі принесли нічийні результати. Загальна ситуація у даній суперечці на сьогодні має такий вигляд: +60 =29 -35.

Великі перемоги. Двічі команди вигравали з «великим» рахунком (у 3 м’ячі або більше). Так донецький «Металург» вдома здолав «Металіст», а «Динамо» у гостях − «Волинь». Всього подібних результатів з початку сезону 16 (11-5).

Вольові перемоги. Число ігор, коли перемагає команда, яка до цього поступалась по ходу поєдинку, після чергового туру не змінилось. Їх, як і раніше, 9.

Голи. З 20-ти результативних атак 11 припало на частку господарів, а 9 − в активі гостей. Загальне число забитих м’ячів у турнірі становить 324 (192-132). Середня результативність однієї зустрічі у турі − 2,86, загальна − 2,61.

Перший тайм − другий тайм. Зі свіжими силами гравці цього разу виявили значно вищу ефективність реалізації зусиль під час завершення атак. До перерви вони забили 13 разів (9 - господарі та 4 − гості), після відпочинку − 7 (2-5). Загальне співвідношення голів у двох таймах нині наступне: 152 (88:64) − 172 (104:68).

Автоголи. У 2-х випадках футболісти забивали у власні ворота. Так Євген Опанасенко («Металург» З.) взяв участь у перемозі «Іллічівця», а Сергій Пшеничних («Металіст») допоміг збільшити перевагу донецькому «Металургу». Загалом з початку змагань автоголів зафіксовано 12.

Дублі та хет-трики. Більше одного разу відзначився лише Андрій Ярмоленко («Динамо»), який відправив 2 м’ячі у ворота «Волині». Таким чином, за 16 турів відбулось 34 гольових «дублі» і 4 хет-трики.

Попередження. На всіх арбітри виписали 27 покарань у вигляді жовтих карток. 15 з них адресувались господарям, 12 − гостям. Загальне число «гірчичників» у сезоні тепер зросло до 541-го (250-291). Середня кількість попереджень за гру у турі − 3,86, загалом − 4,36.

Вилучення. Єдина червона картка була показана представнику команди гостей − Володимиру Гоменюку («Металіст»). Це було 27-е вилучення у змаганнях (13-14).

Пенальті. Лише один раз рефері вказав на 11-метрову позначку, з якої Олег Гусєв («Динамо») не зміг влучити у ворота господарів − «Волині». Тепер у турнірі загалом призначено 27 пенальті (19-8), реалізовано − 22 (16-6), а відсоток ефективності на разі − 81,5.

Глядачі. Спостерігати за черговими зустрічами безпосередньо на стадіони клубів Прем’єр-ліги прийшли 49 003 вболівальника. Рекорд туру (12 803) належить одеському стадіону «Чорноморець», де господарі приймали «Севастополь». З урахуванням цієї кількості всього нинішній Чемпіонат ПЛ зібрав 1 510 265 футбольних прихильників. Середня відвідуваність у турі − 7 000, загальна − 12 180.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):

− «Шахтар» до голу Сергія Кривцова у ворота «Говерли» не забивав рекордні для себе у сезоні 182 хвилини.

− «Металіст» перервав 30-матчеву загальну та 14-матчеву гостьову безпрограшні серії. До зустрічі у Донецьку проти «Металурга» харків’яни не пропускали 3 м’ячі за гру з 22 квітня 2012 р. («Чорноморець» - «Металіст» - 3:3), а не програвав з «великим» рахунком після 28 березня 2010 р. («Динамо» - «Металіст» - 3:0).

− «Чорноморець» не програє останні 5 турів, а вдома вже 11 матчів до ряду.

− «Динамо» у гостях не вигравало з «великим» рахунком і не забивало, щонайменше 4 голи за поєдинок, після 20 квітня нинішнього року («Зоря» - «Динамо» - 0:5).

− «Ворскла» має безпрограшну та забивну серії у 6 зустрічей, а вдома обов’язково забиває гостям у 9-ти останніх випадках.

− «Зоря» перервала 4-матчеву виграшну домашню, але продовжила безпрограшну до 5-ти. Водночас луганці на своєму полі не пропускають 492 хвилини.

− Донецький «Металург» на своєму стадіоні не знає поразок 16 поєдинків, а не вигравав з «великим» рахунком до гри проти «Металіста» з 7 квітня поточного року («Металург» Д. − «Карпати» - 4:0).

− «Іллічівець» виграв після 3-матчевої програшної серії у Маріуполі. Команда Миколи Павлова не визнає нічиїх протягом 12-ти останніх турів.

− «Карпати» не виграють вже 4 зустрічі до ряду, пропускають − 9.

− «Волинь» не програвала вдома з «великим» рахунком і не пропускала у Луцьку 4 м’ячі до останнього приїзду «Динамо» рік та 3 місяці − після 4 серпня 2012 р. («Волинь» - «Шахтар» - 0:4).

− «Говерла» тричі поспіль вдома не виграє.

− Запорізький «Металург» має 13-матчеву безвиграшну серію.

− «Таврія» перервала 18-матчеву безнічийну серію та 19-матчеву з пропущеними м’ячами.

Ювілеї:

− «Севастополь» пропустив 50-й гостьовий гол у змаганнях Прем’єр-ліги. Ним став м’яч, забитий Олексієм Антоновим («Чорноморець»).

− Олег Таран («Металург» З.) повернувся на тренерський місток елітних команд України і одразу відсвяткував ювілей у 250 матчів на цьому рівні.

− У минулому турі В’ячеслав Грозний («Говерла») досяг трохи меншого ювілею у 150 матчів в якості головного тренера провідних українських команд.

− Андрій Ярмоленко («Динамо») забив 50-й гол (свій другий м’яч у ворота «Волині») у Чемпіонатах України.

− Джордже Лазіч («Металург» Д.) відзначився 10-м голом у Прем’єр-лізі.

− У попередньому турі Віталій Лисицький («Говерла») зіграв 250-й поєдинок у Чемпіонатах України.

− Олександр Мандзюк («Іллічівець») провів 100 ігор у найсильнішій вітчизняній лізі.

15 Металіст 1925 Металіст 1925 25 19
    16 Минай Минай 25 16