23:00, 25 Лист 2013

Прем'єр-ліга, підсумки 17-го туру: "Чорноморець" продовжив дивувати

Пропуском туру «Металіста» скористалися всі четверо його конкурентів, утворивши щільну групу переслідувачів «Шахтаря».

Господарі-гості. Перевага рідних стін не завжди приносила успіх, але у цілому відчувалась. Адже вдома команди виграли у 3-х поєдинках, програли в одному, а ще тричі сильнішого виявити не вдалось. Загальна статистика у цій суперечці з боку господарів набула такого вигляду: +63 =32 -36.

Великі перемоги. У 2-х матчах різниця м’ячів становила 3 або більше. Саме так переконливо «Шахтар» вдома виграв у «Севастополя» (4:0), а «Динамо» так само на своєму полі було сильніше за «Говерлу» (3:0). Загалом з початку сезону зафіксовано 18 «великих» перемог (13-5).

Вольові перемоги. Не додалось ігор, в яких виграла команда, яка поступалась у цій зустрічі. Їх, як і раніше, 9, але тепер за 17 турів.

Голи. Набагато більш ефективними при завершенні атак були гравці команд, які виступали вдома. З 22-х голів на їхню частку припадає 15, у гостей − лише 7. Сумарне число забитих м’ячів у турнірі на сьогодні − 346 (207-139). Середня результативність звітного туру − 3,14, загальна − 2,64.

Перший тайм − другий тайм. У другому турі поспіль футболісти виявляють бомбардирські якості значно краще до перерви: 13 голів, з яких на рахунку господарів 9, гостей − 4. Після відпочинку проведено 9 успішних атак (6-3). Співвідношення результативності двох таймів у сезоні виглядає так: 165 (97:68) − 181 (110:71).

Автоголи. Ніхто з футболістів в останніх 7-ми поєдинках ворота партнерів по команді не вражав. Кількість автоголів у змагання залишилась тією ж − 12.

Дублі та хет-трики. Лише Олександр Гладкий з «Карпат» забив у ворота донецького «Металурга» 2 м’ячі в одній зустрічі. Це був 35-й гольовий «дубль» у Чемпіонаті ПЛ, окрім яких відбулось також 4 хет-трики.

Попередження. З 30-ти жовтих карток таким чином були покарані 14 гравців команд-господарок і 16 приїжджих футболістів. Число «гірчичників» нинішнього сезону тепер 571 (264-307). Середня кількість попереджень за матч у турі − 4,29, загалом − 4,36.

Вилучення. Червоні картки між господарями та гостями були розподілені порівну (по 2), а всього їх було 4. Серед гравців, що грали вдома, раніше запланованого з цієї причини пішли з поля двоє представників «Таврії» − Марін Любічіч та Станіслав Причиненко. З числа гостей − це Тоні Шуніч («Зоря») та Темур Парцванія («Волинь»). Зараз кількість вилучень сезону становить 31 (15-16).

Пенальті. Обидва 11-метрові удари були призначені в одному поєдинку, обидва на користь гостей з «Волині» у грі проти «Таврії». І в обох випадках спроби були невдалими: Ерік Бікфалві не переграв голкіпера суперника Даміра Кахрімана, а Флорентін Матей не влучив у рамку воріт.

З урахуванням цих пенальті всього їх було призначено за 131 поєдинок 29 (19-10), реалізовано 22 (16-6), а відсоток ефективності впав до 75,9.

Глядачі. На чергові зустрічі з трибун стадіонів клубів Прем’єр-ліги прийшов подивитись 80 821 прихильник футболу. Найбільше за всіх зібрала «Донбас Арена», а також «Шахтар» з «Севастополем», які там грали − 36 960. На даний момент усі проведені поєдинки сумарно завітали 1 591 086 людей. Середня відвідуваність туру − 11 546, Чемпіонату ПЛ − 12 146.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):

− Безпрограшна домашня серія «Шахтаря» - 31 поєдинок.

− «Чорноморець» не знає поразок 6 останніх турів.

− Безпрограшна серія «Дніпра» складає 12 ігор. А от не йдуть з поля без забитого м’яча дніпропетровці вже 19 разів поспіль.

− «Динамо» вдома не пропускає 230 хвилин.

− «Ворскла» не зуміла продовжити 9-матчеву домашню серію із забитими м’ячами.

− «Зоря» та донецький «Металург» у гостях не перемагають вже по 7 ігор до ряду, однак луганці перервали гольову мовчанку на чужих полях, яка тривала 267 хвилин.

− «Іллічівець» не визнає нічиїх останні 13 зустрічей.

− «Карпати» тричі поспіль поділили очки зі своїми суперниками, 5 останніх матчів львів’яни не виграють і вже 10 поєдинків не можуть зіграти «на нуль» у захисті.

− «Севастополь» не забиває 202 хвилини. Кримчани не програвали з «великим» рахунком і не пропускали 4 м’ячі за гру перед поїздкою до Донецька 23 тури (після поразки від «Ворскли» 3 квітня 2011 р. також 0:4).

− Безвиграшна серії «Волині» на виїзді − 15 матчів.

− «Говерла» програє 4 рази поспіль.

− Запорізький «Металург» не може виграти 13 турів до ряду.

− «Таврія» перервала 19-матчеву домашню безнічийну серію.

Ювілеї:

− «Динамо» забило 1450-й гол у Чемпіонатах України (другий влучний удар у ворота «Говерли», який на рахунку Джермейна Ленса).

− «Зоря» пропустила 600-й гол в елітних вітчизняних змаганнях. Його автор − Юрій Штурко («Металург» З.).

− Григорій Ярмаш («Зоря») зіграв 200 матчів у найсильнішій лізі України.

− Володимир Лисенко («Говерла») та Ігор Коротецький («Металург» З.) мають по 100 поєдинків на рівні Чемпіонату України.

− Минулого туру Денис Дедечко («Ворскла») провів 50-й поєдинок у Прем’єр-лізі.

− Нині такого ж ювілею досяг Ян Масло («Волинь»).

• 06.05.24 Іващенко: Нам не можна розслаблятися
  • 06.05.24 Дулуб: Завдання ЛНЗ - сьоме місце в УПЛ
  • 05.05.24 Скрипник - про перемогу над Ворсклою
  • 05.05.24 Шахтар - Чорноморець - 3:0 (ВІДЕО)

14 Верес Верес 26 20
    15 Минай Минай 26 19