19:00, 05 Гру 2013

Прем'єр-ліга, підсумки 18-го туру: чергові осічки фаворитів

З числа лідерів нікому легко не було, але «Динамо» та «Шахтар» при цьому втрат не зазнали.

Господарі-гості. У чергових зустрічах команди на своєму полі перемагали удвічі частіше: 4 виграші проти 2-х для приїжджих колективів. Ще одна зустріч завершилась внічию. Загальне становище у даній суперечці з боку господарів набуло такого вигляду: +67 =34 -38.

Великі перемоги. З перевагою у 3 (або більше) м’яча завершились 2 гри. В обох випадках переконливо вигравали господарі: донецький «Металург» негостинно поставився до «Ворскли» (4:1), а «Зоря» розбила «Дніпро» (3:0). Отже, за 18 турів відбулось 20 «великих» перемог (15-5).

Вольові перемоги. Перемога донецького «Металурга» виявилась не лише «великою». Команда Сєргєя Ташуєва досягла успіху, хоча програвала по ходу зустрічі (0:1 − 4:1). Це був 10-й випадок реалізованої спортивної волі.

Голи. З 19-ти результативних атак 13 разів їх завершували гравці команд-господарок, 6 − футболісти гостей. Загальне число голів у поточному сезоні − 369 (222-147). Середня результативність ігрового дня − 2,71, зведена − 2,65.

Перший тайм − другий тайм. Взяття воріт між 2-ма половинами гри розподілились майже порівну. До перерви забито 9 голів (6 господарями та 3 − гостями), після відпочинку − 10 (7-3). Співвідношення результативності двох таймів у нинішньому турнірі виглядає наступним чином: 177 (105:72) − 192 (117:75).

Автоголи. Жоден з м’ячів за останні матчі не було проведено у власні ворота. Кількість подібних невдач у змаганнях, що тривають, не змінилось − 12.

Дублі та хет-трики. Звітний тур став багатим на індивідуальні досягнення. Зафіксовано 5-й хет-трик сезону, який на рахунку Джуніора Мораєса («Металург» Д., у зустрічі з «Ворсклою»). Також двоє гравців «стріляли дуплетами».

Отже, двічі за матч відзначились Маріус Нікулае («Говерла», у ворота «Таврії»), а також Даніло («Зоря», у протистоянні з «Дніпром»). З урахуванням цього всього гольових «дублів» вже відбулось 37.

Попередження. Більше санкцій у вигляді «гірчичників» заслужили господарі: із 33-х вони побачили їх 18 разів, а гості − 15. У сумі за 139 зіграних поєдинків жовті карки пред’являлись 610 разів (286-324). Середня число попереджень за матч − 4,71, у турнірі − 4,39.

Вилучення. До «червоного світла» догрались двоє футболістів: Сергій Пшеничних («Металіст», у зустрічі проти «Іллічівця»), а також Євгеній Чеберячко («Дніпро», у грі проти «Зорі»). Обидва ці гравці представляли команди гостей. Загалом трапилось вже 33 вилучення (15-18).

Пенальті. Було призначено 4 удари з 11-метрової позначки. За господарів вправно із цим завданням впорався Джуніор Мораєс («Металург» Д., зустрічаючись з «Ворсклою»), у гостей так само відзначився Аніс Буссаіді («Таврія», в Ужгороді). А ще двічі (в обох випадках гості) пенальті не завершились голами.

Зокрема, Артем Громов («Ворскла») влучив у поперечину воріт донецького «Металурга», які захищав Олександр Бандура, а Євген Селезньов («Дніпро») програв дуель голкіперу «Зорі» Кршевану Сантіні.

Кількість вилучень та пенальті зрівнялось − по 33. «Удари без захисту» господарі виконували 21 раз, гості 12. Реалізовано було 24 спроби (17-7), що складає 72,7% ефективності.

Глядачі. За черговими іграми Чемпіонату ПЛ спостерігало з трибун 44 490 любителів футболу. Рекорд туру (24 150) належить Одесі, де грали «Чорноморець» та «Шахтар». Загалом на вже проведені матчі прийшло 1 663 315 глядачів. Середня відвідуваність ігрового дня − 6 356, турніру − 11 966.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):

− «Шахтар» йде у відпустку із «сухою» серією, яка триває 291 хвилину.

− «Динамо» утретє поспіль перемогло, але так само тричі поспіль у гостях не грає «на нуль».

− «Металіст» пропускає 4-й поєдинок до ряду, не виграє − 3.

− «Чорноморець» перервав 6-матчеву загальну та 11-матчеву домашню безпрограшні серії.

− «Дніпро» не зміг продовжити кілька приємних серії. Ця команда вперше після 19-ти ігор не забила, після 12-ти − програла, у гостях поступившись супернику у поточному сезоні з 9-ї спроби. Також дніпропетровці не програвали (на футбольному полі) з «великим» рахунком після 28 серпня 2011 року («Дніпро» - «Динамо» - 0:4).

− Безпрограшна серія «Зорі» - 4 зустрічі. Вдома луганці не пропускають 582 хвилини.

− «Ворскла» завершила осінню частину змагань 5-матчевою безвиграшною серією.

− «Металург» має поточну серію без поразок з 6-ти поєдинків, а вдома донеччани не знають подібного смутку 17 разів поспіль.

− «Іллічівець» у 6-ти останніх турах пропускає, у 4-х − забиває. Також маріупольці перервали 13-матчеву безнічийну серію.

− «Волинь» має особистий кращий показник у сезоні в атаці − 5 матчів поспіль із забитими м’ячами.

− «Севастополь» найдовше на разі з усіх команд Прем’єр-ліги не визнає компромісів − 9 турів. Також кримчани пропускають в останніх 10-ти зустрічах. При цьому команда забила вперше у ворота «Динамо».

− «Говерла» поклала край 4-матчевій серії з поразок.

− Запорізький «Металург» не може виграти вже 15 поєдинків поспіль.

− «Таврія» програла останні 4 протистояння з «Говерлою».

Ювілеї:

− «Таврія» пропустила 500-й гостьовий гол у Чемпіонатах України. Це переможний м’яч Маріуса Нікулае з «Говерли».

− У дограному матчі 12-го туру Марко Девіч («Металіст») провів свій 90-й гол у ворота найсильніших вітчизняних суперників.

− Одразу троє гравців досягли позначки у 20 забитих м’ячів на тому ж рівні. У вже згаданому матчі 12-го туру це зробив Роман Зозуля («Дніпро»). Окрім нього, стільки ж мають в активі Джуніор Мораєс («Металург» Д., ювілейним для нього виявився других з 3-х м’ячів у ворота «Ворскли»), а також Майкон («Іллічівець»), який засмутив «Металіст».

− Ще двоє нападників досягли першого ювілею у 10 м’ячів за команду Прем’єр-ліги. Показово, що обидва вони виступають за «Зорю». Це Даніло (у нього «круглою» цифра стала після другого м’яча з «Дніпром»), а також Яннік Болі.

− Олексій Полянський («Іллічівець») та Ігор Дуляй («Севастополь») зіграли по 150 матчів у Чемпіонатах України.

14 Верес Верес 28 24
    15 Минай Минай 28 22