07:45, 14 Сер 2012

Тур дублів. Підсумки 5-го туру Епіцентр Чемпіонату України

0tyut.jpgТріо лідерів виграли свої матчі з великою перевагою. Інші команди значно відстали і у звітному турі більше одного м’яча не забивали.

Господарі-гості. Хоча перша п’ятірка рейтингу тижневої давнини грала на своєму полі, вдома команди досягли мінімальної переваги: 4 перемоги, одна нічия та 3 поразки. Загальний показник поточного сезону з боку господарів сьогодні виглядає так: +17 =5 -18.

Великі перемоги. Одразу 3 поєдинки завершились різницею у рахунку у 3 м’ячі. "Дніпро", "Шахтар" та "Динамо" (всі вдома) з однаковими підсумковими цифрами (4:1) перемогли відповідно "Говерлу", "Ворсклу" та "Волинь". Число "великих" перемог сезону зросло до 8-ми (4-4).

Вольові перемоги. Знову поточний програш у матчі був гарантією того, що ця команда не зможе здобути 3 очки. Загалом зараз зафіксований лише один подібний випадок.

Голи. На всіх команди забили 21 гол, але господарі відзначались вдвічі частіше: 14 проти 7-ми. З початку змагань взяття воріт ставало можливим 103 рази (53-50). Середня результативність туру − 2,63, загальна − 2,58.

Перший тайм − другий тайм. Трохи більше гравці забивали до перерви 11 разів (6 господарі і 5 − гості), після відпочинку − 10 (8-2). За 5 турів дане співвідношення виглядає наступним чином: 51 (26:25) − 52 (27:25).

Автоголи. Один попередній результативний удар по власних воротах залишився вкотре без аналогічних випадків за останній уїк-енд.

Дублі та хет-трики. Знову не обійшлось без "дуплетів". По 2 рази за поєдинок відзначались у чужих воротах знайомі гравці: Роман Зозуля ("Дніпро"), Ніко Краньчар та Браун Ідейе (обидва − "Динамо"), а також Генріх Мхітарян ("Шахтар"). Число гольових "дублів" зросло вже до 14-ти. Проте всі ми знаходимось в очікуванні першого хет-трику.

Попередження. 34 жовті картки − свідчення доволі коректної поведінки футболістів. 15 разів так карались представники господарів, 19 − гості. З початку Епіцентр Чемпіонату України "гірчичники" виписувались 196 разів (97-99). Середнє число попереджень за матч у турі − 4,25, спільне за 5 турів − 4,9.

Вилучення. Єдина червона картка була показана Павлу Щедракову із "Говерли", яка грала у гостях. Загальне число найсуворіших вироків − 12 (9-3).

Пенальті. Лише двічі судді вказували на 11-метрову позначку, і кожного разу це приносило успіх команді, яка захищається. Джаба Ліпартія ("Зоря") вдома не влучив у ворота "Кривбаса", а Джуніор Мораєс ("Металург" Д.) у Маріуполі програв дуель Рустаму Худжамову. Кількість пенальті зараз становить 11 (5-6), а реалізовано з них трохи більше половини − 6 (2-4).

Глядачі. Втретє у Чемпіонаті кількість глядачів на трибунах перевищила 150 тисяч. Тепер показник − 151 118, з яких найбільше прийшло на донецьку "Донбас Арену" і матч "Шахтар" - "Ворскла" (39 075). З початку змагань число відвідувачів зросло до 563 880. Середня відвідуваність туру − 18 890, загальна − 14 097.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):
− "Шахтар" виграв 14-й матч поспіль. Остання "суха" серія "гірників" тривала 222 хвилини.
− Переможна серія "Динамо" - 5 поєдинків. Кияни не забивали до звітного туру 4 м’ячі 17 ігор − після 20 листопада минулого року ("Динамо" - "Олександрія" - 4:0).
− "Дніпро" вдома перемагає вже 4 зустрічі до ряду, не програє та забиває − 9.
− "Кривбас" вже 16 матчів не може забити більше одного голу.
− "Металіст" перервав 7-матчеву серію із забитими м’ячами.
− "Волинь" вдруге поспіль програла з "великим" рахунком.
− 4 зустрічі поспіль за участі "Іллічівця" завершуються перемогами гостей.
− "Таврія" перервала 3-матчеву домашню безвиграшну серію.
− "Карпати" у гостях не виграють та пропускають 11 останніх поєдинків.
− Донецький "Металург" припинив 7-матчеву безвиграшну серію.
− "Ворскла" до поразки від "Шахтаря" не пропускала більше 3-х м’ячів за гру у 16-ти зустрічах − до речі, також після візиту у Донецьк 25 листопада минулого року ("Металург" Д. − "Ворскла" - 6:3).
− У "Говерли" програшна серія 10 матчів, безвиграшна - 14. При цьому ужгородці у гостях забивають вчетверте поспіль.

Ювілеї:
− "Дніпро" забив 900-й гол у Чемпіонатах України (перше взяття воріт "Говерли" Романом Зозулею).
− Також дніпропетровці у цьому матчі здобули 200-у домашню перемогу.
− "Кривбас" відзначився 600 разів в еліті. І останній ювілейний м’яч на рахунку Младена Бартуловіча.
− Едмар ("Металіст") провів 250 матчів у Чемпіонатах України.
− В Олександра Бандури ("Металург" Д.) та Сергія Сімініна ("Волинь") по 50 ігор у Прем’єр-лізі.

15 Металіст 1925 Металіст 1925 25 19
    16 Минай Минай 25 16