02:55, 22 Лип 2012

У гостях як вдома

5641_22-02-hu-sd-b.jpgВсі три суботні поєдинки 2-го туру Чемпіонату України принесли доволі переконливі перемоги приїжджим командам.

«Говерла» - «Шахтар» - 1:3 (відео матчу)

Ім’я суперника позначилось на діях донеччан, і до перерви гості мали хіба що територіальну перевагу. А от завдавати неприємностей голкіперу супротивника розпочали саме ужгородці. Так, Андрій Пятов не без труднощів витяг м’ячі, направлені під поперечину спочатку Олександром Косиріним, а потім і Андрієм Гринченком. Лише після цього «Шахтар» почав виправлятись, але Генріх Мхітарян пробив головою повз ціль, Едуардо не використав вихід майже сам на сам, а Луіс Адріано не перехитрив Олександра Надя.

Проте другий тайм «гірники» розпочали у стилі свого матчу проти «Арсенала» тижневої давнини. І шансів у «Говерли» витримати тиск майже не було. Номінальні господарі (поєдинок відбувся на «Арені-Львів») не впорались із двома фланговими проходами Развана Раца та Даріо Срни, які асистували Мхітаряну та Ілсіньо відповідно. Збавляти темп донеччани не збирались, але концентрація на завершальній стадії атак залишала бажати кращого. «Говерла» знову змогла створити кілька нагод для того, аби скоротити відставання. Косирін вкорте примусив попрацювати Пятова. А от навіс зі штрафного від Олега Міщенка дозволив Мірко Райчевічу перестрибнути центральних захисників суперника та загострити ситуацію у матчі − 1:2. Однак далі цього справа на пішла − навпаки, Фернандіньо допоміг відзначитись Євгену Селезньову, якому на полі було відведено менше 20-ти хвилин.

«Карпати» - «Іллічівець» - 1:5 (відео матчу)

Перша перемога «Іллічівця» у Львові за весь час суперництва вийшла надзвичайно ефектною та переконливою. «Карпати», у свою чергу, весь ліміт фарту вичерпали у Луцьку, і тепер у їхні ворота влітало майже все, що летіло. І навіть більше. Але перший та другий голи, автор у яких один і той самий − Костянтин Кравченко, не мають шансів виправдання за рахунок випадковості. Якщо не враховувати помилки Мартіна Богатінова, який не зміг відбити штрафний удар метрів з 30-ти. Подвоєно рахунок було внаслідок швидкої контратаки − далеко не останньої у цьому матчі. У часовий проміжок 7-ми хвилин вмістився і третій успіх маріупольців. Ось тут після удару Віталія Федотова з гострого кута не обійшлось і без рикошету від Ігоря Озарківа, і пропущеного під руками Богатінова м’яча. До перерви невтомний у складі господарів Павло Ксьонз самотужки зробив перехоплення, пройшов кількох супротивників і не залишив шансів Рустаму Худжамову.

Друга 45-хвилинка не внесла зламу у характер гри. Знову краще виглядали приазовці, які зуміли втілити такий стан речей ще у два голи. Багатоходова комбінація гостей настільки заплутала «карпатівців», що Федотов забивав з центру штрафного майданчика, немов на тренуванні. Крапка у матчі була поставлена Богданом Бутком, коли захисникові допоміг рикошет від колеги по амплуа зі стану суперника. Таким чином, «Іллічівець» записав до заліку перші 3 очки сезону і з оптимізмом дивиться у майбутнє. «Карпати» ризикують з такою грою повторити долю минулого Епіцентр Чемпіонату України.

«Таврія» - «Металіст» - 0:1 (відео матчу)

Матч у столиці Криму був типовим для початку сезону. «Металіст» без блиску, але довів свою перевагу за рахунок вищого класу та індивідуальної майстерності окремих футболістів. До того ж сімферопольці не можуть вдома забити цьому супернику вже майже 600 хвилин. У першому таймі на полі довго точилась боротьба за ініціативу. Нехай «Таврія» дуже прагнула цього, ближче до завершення першої півгодини гри стало зрозуміло, що саме харків’яни постійно шукатимуть щастя біля чужих воріт, а їхні суперники можуть розраховувати хіба що на контратаку. При цьому стовідсоткових гольових нагод жодна команда не створила, залишивши це на другу половину.

Після перерви гості доволі швидко знайшли нагоду відзначитись: спрацювала аргентинська зв’язка Крістіан Вільягра − Хосе Соса. Капітан харків’ян відкрив рахунок і у другом поєдинку сезону. Слід зауважити, що атакувальний потенціал «Металіста» був послаблений через відсутність Тайсона. Однак ще раз могли забити саме його партнери: Хавьєр дав пас на хід Себастьяну Бланко, який звільнився від опіки Айоделе Аделейе, але програв двобій Даміру Кахріману. «Таврія» так і не продемонструвала на чужій половині поля вміння створювати гольові нагоди, а заміни Олега Лужного не стали такими, що поліпшили малюнок гри. Як наслідок, друга перемога у сезоні «Металіста», тоді як «Таврія» ще очок не набирала.

15 Металіст 1925 Металіст 1925 21 16
    16 Минай Минай 20 13