НОВИНИ
21:30, 21 Тра 2012

УПЛ. Сезон 2011/2012 рр. мовою цифр

Підбиваємо статистичні підсумки Епіцентр Чемпіонату України.

Матчі. Зіграно 240 поєдинків. Перемогою господарів завершились 98 зустрічей (40,8% від проведеної кількості), гостей − 81 (33,8%). У 61 випадку сильнішого не було виявлено (25,4% нічийних ігор).

Перемоги. З мінімальною перевагою однієї зі сторін завершився 82 поєдинки, 60 разів одна з команд була сильнішою на 2 м’ячі, а у 37-ти зустрічах рахунок був «великим» (перемога у 3 або більше м’ячів).

Великі перемоги. Найчастіше так вигравали «Шахтар» (10 разів), «Динамо» (6), «Дніпро», «Арсенал» (по 5) та «Металург» (3). Найбільшими були перемоги у матчах «Динамо» - «Зоря» - 6:1, «Карпати» - «Шахтар» - 0:5, «Шахтар» - «Арсенал» - 5:0.

Вольові перемоги. Поступаючись за ходом зустрічі, одна з команд все ж здобувала 3 очки у 24-ти випадках за сезон. Таких успіхів досягли 13 команд, а найбільше − «Таврія» - 4, «Дніпро» - 3. Команд, які вигравали, але зрештою поступились, менше − 9. І тут двоє сумнівних лідерів: «Олександрія» - 6 та «Зоря» - 5 поразок, де волю до перемоги демонстрував суперник.

Нічиї. З 61 випадку мирного завершення поєдинків 24 разів команди взагалі не забивали, 24 рази рахунок був 1:1, 10 − 2:2 і 3 − 3:3.

Голи. 16 команд спільними зусиллями забили 611 м’ячів, з яких на рахунку господарів 326 влучних ударів, у гостей − 285. Середня результативність сезону − 2,55 (1,36-1,19). Найбільш результативною командою є «Шахтар», який забивав по 2,67 рази за гру − 80 влучних ударів є рекордом змагань для команд Прем’єр-ліги. Рідше за інших відзначалась «Оболонь» - 17 разів (у середньому 0,57 гола). Найнадійніший захист у «Динамо», голкіпери якого пропускали тільки 12 разів (0,4 за матч). Більше за всіх пропускала «Зоря» та «Олександрія» - по 58 голів (по 1,93 у середньому). Найрезультативніший матч Епіцентр Чемпіонату України − «Металург» - «Ворскла» - 6:3.

Автоголи. 24 рази футболісти забивали голи у власні ворота.

Дублі та хет-трики. 55 разів гравці забивали по 2 голи за матч. Лише двічі за сезон фіксувались по 3 забиті м’ячі за поєдинок одним гравцем. Такі досягнення на рахунку Дениса Олійника («Дніпро»), який у першому колі подібним чином засмутив «Оболонь», а також у Микити Каменюки («Зоря»), який посприяв у першому весняному турі перемозі луганців над «Карпатами».

Попередження. Арбітри показували жовті картки 1318 рази (у середньому по 5,49 за гру). Найчастіше карались гравці «Кривбаса» - 97 «гірчичників», та «Арсенала» (92). Індивідуально найбільш некоректними були Крістіан Вільягра («Металіст») - 12 попереджень. По 10 санкцій отримували Рінар Валєєв («Кривбас»), Руслан Ротань та Сергій Кравченко (обидва − «Дніпро»), Едмар («Металіст»), Олександр Грицай («Арсенал»/«Зоря»), Даріо Срна («Шахтар»). Найменше «гірчичників» було виписано футболістам «Шахтаря» (62), «Металурга» (65), «Чорноморця» (67).

Вилучення. 85 разів футболісти вилучались з поля, причому 12 футболістів побачили червону картку двічі за сезон. Це Рінар Валєєв, Віталій Лисицький (обидва − «Кривбас»), Майкон («Волинь»), Даніель Аддо («Зоря»), Сергій Симоненко («Арсенал»), Папа Гуйе («Металіст»), Михайло Кополовець («Карпати»), Ванче Шиков («Волинь»), Руслан Фомін («Іллічівець»), Денис Гармаш («Динамо»), Андрій Гітченко («Олександрія»), Віталій Мандзюк («Дніпро»). А одноклубник останнього Іван Стрініч встановив майже унікальний рекорд − 3 «червоних світла» за 24 проведені зустрічі. Найбільш брутальними були дії «Дніпра» (11 вилучень), «Волині» (10) та «Металіста» (9). Лише одна червона картка у пасиві «Металурга», по 2 у «Шахтаря» та «Таврії».

Пенальті. Судді вказували на 11-метрову позначку 66 разів, реалізовано з них 51 удар. Відсоток ефективності 77,3. Для господарів ці показники складають: 25 з 35-ти − 71,4%; для гостей − 31 з 36-ти − 83,9%. Найчастіше пенальті пробивали гравці «Ворскли», «Чорноморця» та «Шахтаря» - по 7. Всі команди хоча б раз заробляли право на подібний удар (найменше «Олександрія» - 1 раз). Менше половини таких ударів реалізувала тільки «Оболонь» (один з 3-х). Більше за інших пенальті виконували у бік воріт «Зорі» - 11 разів. Щоправда, голкіпери луганців ліквідували 5 з цих спроб. Жодного пенальті не призначено у ворота двох команд − «Динамо» та «Шахтаря».

Глядачі. 240 матчів зібрали на трибунах стадіонів команд Прем’єр-ліги 2 711 144 вболівальники, що пересічно за гру становить 11 296. Найбільш популярною командою залишається «Шахтар» (у середньому кожен матч «гірників» дивиться 25 990 відвідувачів). Найменша ця цифра у «Металурга» - (5 324).

Серії (без урахування попереднього Чемпіонату):
Переможні − 10: «Динамо» (16-25 тури), 9: «Шахтар» (22-30 тури)*
Програшна − 7: «Зоря» (14-20 тури)
Нічийна − 4: «Таврія» (2-5 тури), «Чорноморець» (5-8 тури), «Металіст» (25-28 тури)
Безпрограшна − 25: «Динамо» (1-25 тури)
Безвиграшна − 16: «Оболонь» (1-16 тури)
Безнічийна − 13: «Дніпро» (8-20 тури), «Динамо» (16-28 тури)
Із забитими м’ячами − 19: «Шахтар» (12-30 тури)*, 17: «Металіст» (10-26 тури)
З пропущеними м’ячами − 12: «Іллічівець» (3-14 тури), «Ворскла» (14-25 тури)
Без забитих м’ячів − 488 хвилин: «Оболонь» (8-13 тури)
Без пропущених м’ячів − 807 хвилин («Динамо», 16-26 тури), 646 хвилин («Динамо», 2-9 тури), 535 хвилин («Арсенал», 8-14 тури), 532 хвилини («Шахтар», 15-21 тури), 516 хвилин («Металіст», 8-14 тури)

КАДР ДНЯ

Вчора збірна України дала бій нідерландцям, але поступилась. Повідомляє сайт Футбол Україна.

15 Металіст 1925 Металіст 1925 21 16
    16 Минай Минай 20 13