14:30, 02 Кві 2013

Підсумки 22-го туру Чемпіонату України

Черговий ігровий день відзначався непоступливістю суперників, несподіваними результатами та рекордом за кількістю вилучень.

Господарі-гості. Одразу 5 поєдинків не визначили переможця, власні стіни стали запорукою успіху лише для однієї команди, ще двічі вигравали гості. Загальна статистика сезону з боку господарів у цьому питанні набула такого вигляду: +87 =37 -52.

Великі перемоги. Найбільшою перевагою однієї зі сторін над іншою став рахунок 2:0, який засвідчив силу донецького «Металурга» у поєдинку проти запорізьких одноклубників. Кількість перемог у 3 м’яча або більше з початку змагань не змінилась − 31 (21 у господарів, 10 − у гостей).

Вольові перемоги. Колишньою залишається і цифра виграшів команди, яка поступалась по ходу зустрічі − 12 за 22 зіграні тури.

Голи. Впертий характер ігор не приніс великого числа голів. Їх було 15, яким 7 разів раділи господарі, а ще 8 − гості. З їхнім урахуванням у поточному змаганні забито 443 м’ячі (262-181). Середня результативність туру − 1,88, загальна − 2,52.

Перший тайм − другий тайм. У другому турі поспіль до перерви гра була результативнішою. За перші 45 хвилин команди спільними зусиллями забили 8 голів (по 4 господарі та гості), після відпочинку − 7 (3-4). Співвідношення результативності двох таймів сьогодні набуло такого вигляду: 196 (117:79) − 247 (145:102).

Автоголи. Жоден з футболістів не засмутив партнерів голом у власні ворота. Число таких випадків турніру незмінне − 8.

Дублі та хет-трики. Не зафіксовано випадків, коли один гравець відзначався більше, ніж одним забитим м’ячем. Число гольових «дублів», як і раніше, 38, а по тричі за матч досі відзначилось лише 3 голеадори.

Попередження. З 37-ми карток жовтого кольору господарі були покарані 19 разів, гості − 18. Сумарне число «гірчичників» Чемпіонату України досягло 890-та (427-463). Середня кількість попереджень за матч у турі − 4,63, сезонна − 5,06.

Вилучення. За числом червоних карток звітний тур встановив абсолютний рекорд вітчизняних змагань у найсильнішій лізі України − 8, з яких по 5 дісталось господарям: Володимир Лисенко («Говерла»), Микола Жовтюк, Мутраз Даушвілі (обидва − «Карпати»), Сілвіу Ізворану та Ванче Шиков (обидва − «Волинь»), а також 3 гостям: Микола Іщенко («Іллічівець»), Алекс Тейшейра («Шахтар») та Дуглас («Дніпро»). Кількість вилучень сезону досягла 59-ти (29-30).

Пенальті. Обидва 11-метрові удари туру виконували господарі, зробивши це влучно. Забивали після подібних вироків Андрій Богданов («Арсенал») та Ерік Бікфалві («Волинь»). Число призначених пенальті у нинішніх змаганнях − 45 (28-17), реалізованих − 32 (19-13), що складає 71,1% ефективності.

Глядачі. Останній зіграний тур зібрав на трибунах стадіонів команд Прем’єр-ліги 77 809 прихильників футболу. Найбільше з них завітало на одеський «Чорноморець», де змагався місцевий клуб та «Динамо» (34 164). На разі число глядачів з початку Чемпіонату України становить 2 180 535. Середня відвідуваність звітного ігрового дня 9 726, турніру у цілому − 12 389.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):

− Переможна серія «Шахтаря» триває 6 турів, безнічийна − 31.

− «Динамо» не знає поразок 6 поєдинків, не пропускає вже 288 хвилин.

− «Металіст» перервав 7-матчеву серію з самих виграшів та 11-матчеву без мирних підсумків. Проте харків’яни не програють 8 зустрічей.

− «Дніпро» вперше за сезон не виграв у двох іграх поспіль. Востаннє безвиграшна серія дніпропетровців була у 21-23-му турах минулого Чемпіонату Украини.

− «Чорноморець» не зміг продовжити домашню безпрограшну серію із 6-ти поєдинків. Одесити не забивають 199 хвилин.

− «Іллічівець» та «Кривбас» навесні не програють − вже 4 тури поспіль. Але у гостях маріупольці не можуть здобути 3 очки вже 6 останніх виїздів.

− Донецький «Металург» виграв після 4 непереможних зустрічей до ряду. При цьому вдома підопічні Юрія Максимова грають «на нуль» 360 хвилин.

− «Таврія» досягла нічиєї після 10-ти поспіль безкомпромісних ігор.

− Усі програшні серії перервались. Для «Волині» на цифрі «4», для «Арсенала» та «Говерли» - «5», «Ворскли» - «6», однак всі вони і далі не можуть перемогти. Безвиграшна ситуація для названих команд триває відповідно − 5, 7, 12 та 8 поєдинків.

− Полтавчани не можуть забити бодай один гол 573 хвилини.

− Ужгородці обов’язково пропускають в останніх 32-х іграх. Безгольова серія «Говерли» тривала між двома забитими м’ячами Володимира Лисенка тривала 306 хвилин.

− «Карпати» не йдуть з поля без голу вже 5 турів.

− Запорізький «Металург» не виграє 22 матчі, а у гостях не відзначається у чужих воротах 653 хвилини.

Ювілеї:

− «Шахтар» забив 550-й гостьовий гол у Чемпіонатах України − перший м’яч у ворота «Карпат», який на рахунку Алекса Тейшейри.

− «Дніпро» за час виступів в елітній національній лізі тепер пропустив 600 м’ячів. Автором ювілейного пострілу став Ерік Бікфалві з «Волині».

− «Говерла» вдома на тому ж рівні пропустила 100 голів.

− Максим Шацьких («Чорноморець») провів 300 ігор на рівні Чемпіонату України.

− Нинішні одноклубники з «Арсенала» Мілан Обрадовіч та Володимир Аржанов, а також Михайло Кополовець («Карпати») провели у найсильнішій лізі нашої країни по 150 ігор.

− Джонатан Крістальдо («Металіст») та Сергій Погорілий («Таврія») зіграли по 50 матчів у Прем’єр-лізі.

14 Верес Верес 26 20
    15 Минай Минай 26 19