16:00, 24 Кві 2013

Ярмоленко провів, Срна забив, Матеус зіграв: підсумки 25-го туру Чемпіонату України

Минулого уїк-енду гравці та тренери відзначили багато ювілеїв в індивідуальних досягненнях на футбольних полях.

Господарі-гості. Цього разу рідні стіни були вагомим аргументом. Вони стали запорукою успіху у 6-ти випадках, тоді як гості виграли в одному поєдинку. Ще один раз переможця визначити не вдалось. Загальна картина цієї суперництва на сьогоднішній день така: +98 =40 -62.

Великі перемоги. Тричі перевага однієї команди над іншою вимірювалась 3-ма м’ячами або більше. Так вдома «Таврія» була сильніша за «Волинь» (3:0), «Арсенал» виграв у «Карпат» (4:1), а «Динамо» на чужому полі не залишило шансів для «Зорі» (5:0). У нинішньому Чемпіонаті України відбулось вже 37 матчів з подібними рахунками (25-12).

Вольові перемоги. Двічі поточний рахунок 0:1 не завадив підсумковим перемогам донецького «Металурга» та «Металіста» у протистояннях з «Говерлою» та «Чорноморцем» відповідно. Аналогічна воля до перемоги була втілена у життя з початку турніру вже 16 разів.

Голи. У ворота команд у звітному турі влетіло 25 м’ячів, з яких 16 на рахунку господарів, 9 − в активі гостей. Цей ігровий день став найбільш щедрим на голи навесні, а також другим у сезоні (більше було тільки у 17-му турі − 26). Загалом за 200 зіграних поєдинків взяття воріт фіксувалось 504 рази (295-209). Середня результативність останнього ігрового дня − 3,13, загальна − 2,52.

Перший тайм − другий тайм. Знову трохи більше влучних ударів припало на час після перерви − 14 (9 з боку господарів, 5 − гостей) проти 11-ти до відпочинку (7-4). Співвідношення двох таймів за кількістю голів на сьогодні таке: 226 (133:93) − 278 (162:116).

Автоголи. Число «10» у цій номінації залишилось без змін, оскільки всі голи цього туру забивались тільки у ворота суперників.

Дублі та хет-трики. По 2 рази у воротах суперників «розписувались» Сергій Рудика («Металург» З. у грі з «Кривбасом»), Браун Ідейе («Динамо» у грі із «Зорею»), а також Хавьєр («Металіст» у грі проти «Чорноморця»). Число гольових «дублів» турніру збільшилось до 44-х, а хет-триків залишилось 3.

Попередження. З 37-ми жовтих карток господарі були покарані 13 разів, тоді як гості ледь не вдвічі більше − 24. Загальна кількість «гірчичників» поточних змагань впритул наблизилась до 1000 − їх зараз 997 (476-521). У середньому попередження виносились у турі по 4,63 рази за матч, загалом − по 4,99.

Вилучення. Єдина червона картка дісталась Едмару, чий «Металіст» виступав у ролі господаря. Це 66-е вилучення у Чемпіонаті України (32-34).

Пенальті. З 4-х 11-метрових туру, які розподілились між господарями та гостями порівну (по 2), 3 досягло мети. На виїзді влучними були Олег Гусєв («Динамо»), який забив «Зорі», та Даріо Срна («Шахтар»), який вразив ворота «Дніпра».

Вдома також не схибив Володимир Аржанов («Арсенал») у грі проти «Карпат», а от Олександр Воловик («Металург» Д.) програв дуель голкіперу «Говерли» Дмитру Бабенку. У турнірі число призначених пенальті − 51 (32-19), реалізованих − 36 (21-15). Відсоток ефективності − 70,6.

Глядачі. За черговими 8-ма матчами з трибун стадіонів команд Прем’єр-ліги спостерігало 99 096 вболівальників. Найбільше з них (32 860) стали у Харкові свідками протистояння «Металіста» та «Чорноморця». Сумарна кількість відвідувачів за всі проведені 25 турів досягла показника у 2 527 132 глядачів. Середня заповнюваність трибун в останній ігровий день − 12 387, загальна − 12 636.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):

− «Шахтар» перервав дві серії: 8-матчеву переможну, а також 33-матчеву безнічийну.

− «Металіст» не програє і забиває останні 11 поєдинків. Вдома харків’яни останні 7 зустрічей не втрачають очок.

− «Динамо» на чужих полях перемагає вже 5 ігор поспіль і не пропускає від господарів 378 хвилин.

− «Дніпро» на домашньому стадіоні вперше зіграв внічию після 13-ти безкомпромісних поєдинків. Господарі «Дніпро-Арени» не виграють у 3-х останніх випадках.

− Донецький «Металург» виграв 4-й раз поспіль, але перервав «суху» серію, яка нараховувала 291 хвилину.

− Безвиграшна серія «Чорноморця» - 5 зустрічей. Хоча б один гол одесити пропускають ушосте поспіль.

− «Кривбас» не зумів продовжити 6-матчеву безпрограшну серію. Остання серія криворіжців без пропущених м’ячів тривала 297 хвилин.

− «Таврія» святкувала першу «велику» перемогу після 25 березня 2012 року («Кривбас» - «Таврія» - 0:3).

− «Зоря» не виграє вже 4 тури. Вдома луганці не пропускали 5 м’ячів з 16 квітня 2012 року («Зоря» - «Шахтар» - 1:5). А от поразка на своєму полі з різницею у 5 м’ячів у Чемпіонатах України для них лише друга. Перша трапилась у далекому сезоні 1994/1995 рр. Тоді з тим же рахунком (0:5) «Зоря» також поступилась «Динамо».

− «Арсенал» перервав 8-матчеву безвиграшну серію. Востаннє «каноніри» забивали 4 голи за одну зустріч 6 квітня 2012 року («Арсенал» - «Оболонь» - 4:1).

− Безвиграшна серія «Волині» зросла до 8-ми ігор. За цей час лучани набрали тільки одне очко та провели лише 3 голи. Не забивають суперникам підопічні Анатолія Дем’яненка вже 338 хвилин.

− Майже ідентична негативна серія у «Карпат»: один турнірний бал за 6 останніх поєдинків, 4 голи і відсутність власних забитих м’ячів до результативного удару Левана Кенії цілих 302 хвилини.

− «Говерла» тримала власні ворота на замку рекордні для себе 305 хвилин.

− Запорізький «Металург» перервав безвиграшну серію з 24-х матчів. Це антирекорд за час існування Прем’єр-ліги. Попередній належав «Оболоні» (19 зустрічей).

Ювілеї:

− Андрій Ярмоленко («Динамо») провів 40-й гол в елітній вітчизняній лізі.

− Хавьєр («Металіст») 30 разів відзначався голами у Прем’єр-лізі.

− Даріо Срна («Шахтар») забив 20 м’ячів у Чемпіонаті України.

− Мирон Маркевич («Металіст») виводив команди на матчі найсильнішої ліги країни 550 разів.

− Анатолій Дем’яненко («Волинь») у тій же ролі провів 100 поєдинків.

− Папа Гуйе («Металіст») виходив на поле у 200-х зустрічах Чемпіонату України.

− У Максима Фещука («Таврія») 150 ігор на тому ж рівні.

− Велізар Дімітров («Металург» Д.) та Євген Боровик («Кривбас») відзначили свої 100-матчеві ювілеї на найвищому рівні в Україні.

− Матеус («Дніпро»), Дамір Кахріман («Таврія») та Валерій Куценко («Ворскла») зіграли по 50 ігор у Прем’єр-лізі.

• 27.04.24 Рух - Верес - 3:1 (ВІДЕО)
  • 27.04.24 Динамо дотиснуло Дніпро-1, Шахтар розбив ЛНЗ, успіх Руху
  • 27.04.24 Дніпро-1 - Динамо - 1:2 (ВІДЕО)

15 Металіст 1925 Металіст 1925 25 19
    16 Минай Минай 26 19