23:52, 11 Кві 2012

Два кроки до трофею. Захід проти Донбасу

7917_2.jpgКвартет півфіналістів Датагруп Кубка України склали дві донецькі команди, лучани та львів’яни. На пари вони будуть поділені жеребкуванням вже 12 квітня.

«Металург» З. - «Шахтар» - 0:1 (відео матчу)

Мірча Луческу лише кілька змін зробив по відношенню до звичного складу, тоді як запоріжці вийшли у найкращому сполученні виконавців. Поєдинок розпочався з атак «Шахтаря». Але вони були настільки академічними, що представник Першої ліги легко пристосувався до дій опонента і невдовзі почав сам створювати гольові нагоди. Якщо Сергій Сидорчук двічі за матч просто перевіряв надійність Андрія Пятова, то в інших моментах небезпека була справжньою. Жуніор, отримавши пас від Івана Матяжа, бив по воротах без голкіпера, але партнера підстрахував Олександр Чижов. Євген Опанасенко заробив лише кутовий після виходу сам на сам. І все одно у діях донеччан відчувалась впевненість, яка не підвела гостей ближче до завершення основного часу. На пас Фернандіньо за межами штрафного майданчика відгукнувся Генріх Мхітарян, якого щільно ніхто не опікав. Тому вірменський легіонер не мав перешкод для удару і направив м’яч у праву від себе «дев’ятку» - 0:1. Надалі «Шахтар» вже не дав виникнути новій інтризі.

«Арсенал» - «Волинь» - 0:1 (д.ч.) (відео матчу)

Попри те що суперники не могли розпечатати ворота один одного понад 100 хвилин, гра зовсім не була блідою. До перерви «Арсенал» набагато перевершив за створеними моментами гостей, однак використати їх так і не зміг. Ближче до перерви «Волинь» почала вирівнювати співвідношення сил на полі, а у другому таймі зовсім ні у чому не поступалась. Ключовим моментом могла стати 62-а хвилина, коли у штрафному майданчику лучан зійшлись два бразильці з однаковим прізвищем Леандро. Захисник гостей штовхнув атакуючого гравця столичної команди, і Дмитро Жуков призначив пенальті. Максим Шацьких першу спробу реалізував, але арбітр попросив повторити удар через порушення когось з партнерів «каноніра», і тепер ветеран надіслав м’яч поруч зі стійкою. Розв’язка сталась вже у першій додатковій 15-хвилинці, коли втрата м’яча «Арсеналом» у центрі поля призвела до швидкого пасу на Майкона, який використав свій шанс. Черговий прохід Майкона двома хвилинами пізніше ціною фолу останньої надії Майкла Одібе був перерваний, а кияни у меншості відігратись не змогли.

«Зоря» - «Металург» Д. - 0:1 (д.ч.) (відео матчу)

Лише один удар в отвір воріт нанесли суперники на двох за перший тайм. Найбільш яскравим моментом за 45 хвилин став гол, забитий гостями, однак відмашка асистента арбітра відмінила взяття воріт. Друга половина основного часу пройшла під диктовку «Зорі», а донеччани сумлінно і дисципліновано вели боротьбу, наче знаючи, що Фортуна їм посміхнеться в овертаймі. Так і сталось, причому долю поєдинку вирішив автогол Лакі Ідахора. Він головою переривав подачу зі штрафного Миколи Морозюка і зрізав м’яч за спину Віталія Постранського. Тепер «Зоря» зосередиться на збереженні прописки у Прем’єр-лізі, а «Металург» збільшує шанси на потрапляння до Ліги Європи УЄФА.

«Карпати» - «Чорноморець» - 2:1 (відео матчу)

Найбільш результативний та багатий на події поєдинок даного ігрового дня пройшов у Львові. «Карпати» досить швидко зуміли повести у рахунку, коли Олександр Гладкий перестрибнув двох захисників гостей і скористався пасом з лівого флангу від Михайла Кополовця. Загалом перевага у першому таймі була за галичанами, і цифри на табло стадіону «Україна» цілком відповідають перебігу подій. Після перерви друге попередження отримав Павло Кутас і залишив «Чорноморець» у меншості. Тоді «Карпати» забили вдруге. Гольова атака прийшла з того ж флангу, що й перша, тільки тепер Ігор Худоб’як асистував Даніло Авелару. Зовсім критичним стало становище одеситів після прямого вилучення за грубу гру Сергія Політила. Втім, гості не розгубились і навіть удев’ятьох забили гол престижу. Він був організований Сіто Рієрою та Елісом Бакаєм − албанець вперше відзначився у офіційних матчах «Чорноморця». Однак кубковим шляхом далі крокує аутсайдер Прем’єр-ліги.

15 Металіст 1925 Металіст 1925 24 18
    16 Минай Минай 24 15