10:00, 24 Лип 2013

Чемпіонат України. Підсумки 2-го туру

Число учасників змагань з максимальним здобутком скоротилось удвічі − тепер їх троє. Стільки ж команд ще не набирало очок.

Господарі-гості. Домашні стіни стали запорукою успіху лише в одному матчі, тоді як приїжджі колективи вигравали 4 рази. Ще 3 поєдинки не виявили сильнішого. Загальний показник сезону у цій суперечці з боку господарів виглядає так: +4 =5 -7.

Великі перемоги. З перевагою у 3 м’ячі або більше ніхто цього разу не виграв. З початку турніру подібний випадок стався лише 1.

Вольові перемоги. Поступаючись по ходу зустрічі, «Металіст» зумів перемогти у Києві «Арсенал». Це дебютний вияв волі у поточних змаганнях.

Голи. Спільними зусиллями команди провели 17 голів, з яких на частку господарів припадає 6, у гостей − 11. Сумарно за 2 тури результативно завершилось 32 атаки (14-18). У середньому за матч забивається у турі − по 2,13 м’яча, всього − рівно по 2.

Перший тайм − другий тайм. Господарі в обох таймах забивали по 3 голи, а гості визначили на разі як більш ефективний період після відпочинку − 7 проти 4-х у перших 45 хвилинках. Загальні цифри Чемпіонату ПЛ між 2-ма половинами гри ідентичні: 16 (7:9) − 16 (7:9).

Автоголи. Поки що у новому сезоні футболісти забивають винятково у ворота суперників.

Дублі та хет-трики. У звітному турі двічі вразив ворота суперників з «Говерли» Д’ємерсі Мбокані («Динамо»). Це другий гольовий «дубль» за 2 ігрових дні. По 3 м’ячі у матчі поки ніхто не забивав.

Попередження. Більш невихованими цього разу були представники господарів. Вони побачили з 32-х жовтих карток 18, тоді як гості − 14. Загальне число «гірчичників» 59 (27-32). Середня кількість попереджень за гру у турі − рівно 4, у змаганнях − 3,69.

Вилучення. Один виконавець награв на червону картку. Це Олег Герасимюк, чий «Арсенал» грав вдома проти «Металіста». Всього «найвища міра покарання» у турнірі застосовувалась 2 рази (1-1).

Пенальті. Єдиний 11-метровий удар туру пробивав гравець «Говерли», яка вдома грала проти «Динамо». Віталій Балашов зробив це влучно. З початку сезону пенальті пробивались 2 рази (1-1), і їхня ефективність є 100-відсотковою.

Глядачі. На чергові 8 поєдинків подивитись футбол з трибун стадіонів прийшли 56 120 відвідувачів. Рекорд туру зафіксований в Одесі, де «Чорноморець» з «Ворсклою» грали у присутності 12 753-х уболівальників. Нинішній Чемпіонат ПЛ зібрав 185 902 глядача. Середній показник на матчах туру − 7 015, загальний − 11 619.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):

− «Дніпро» виграє 3 матчі поспіль і не пропускає 293 хвилини. Нападник команди Євген Селезньов відзначається голами у 6-ти останніх поєдинках.

− Безпрограшна серія «Шахтаря» − 16 турів.

− «Металіст» не програє і забиває 18 зустрічей.

− «Ворскла» перервала 9-матчеву безнічийну серію на виїзді.

− «Зоря» не програє 4 тури, залишаючи власні ворота у недоторканості 291 хвилину.

− «Динамо» на чужих полях не визнає компромісів останні 10 візитів.

− «Волинь» поклала край без виграшній серії, яка тривала 13 зустрічей.

− «Іллічівець» тричі поспіль не виграє на своєму стадіоні.

− «Чорноморець» вдома 4 зустрічі до ряду розходиться миром зі своїми опонентами, загалом не виграючи в Одесі 6 ігор.

− Донецький «Металург» не зміг продовжити 5-матчеву виграшну серію на своєму полі, при цьому не програючи нікому тут вже 9 останніх протистоянь.

− Запорізький «Металург» та «Карпати» мають серії з 6-ти ігор без виграшів.

− «Говерла» не йде вдома з поля без забитого голу вже у 6-ти зустрічах.

− «Таврія» не виграє на чужих полях 6 матчів і не забиває господарям 274 хвилини.

− «Арсенал» не грає у захисті «на нуль» вдома 8 разів поспіль.

Ювілеї:

− Перший гол «Металіста» у ворота «Арсенала» став для харків’ян 650-м за часи виступів у Чемпіонатах України. Його забив Хосе Соса.

− «Севастополь» пропустив 50-й м’яч у вищому світі українського футболу − перший гол, забитий «Шахтарем». Його автор − Фред.

− Іван Кривошеєнко (»Іллічівець») зіграв 250 поєдинків у Чемпіонатах України.

− Олег Голодюк («Карпати») провів 100 ігор в елітному вітчизняному дивізіоні.

15 Металіст 1925 Металіст 1925 25 19
    16 Минай Минай 25 16