01:00, 28 Сер 2012

Підсумки 7-го туру Епіцентр Чемпіонату України

pl_stat_b.jpgКожен поєдинок чергового ігрового дня приніс результат, який цілком відповідає поточному турнірному становищу команд.

Господарі-гості. Нарешті у великій мірі можна було побачити допомогу власних стін. Вдома команди здобули одразу 5 перемог, двічі звели матчі внічию і у одному випадку виграли гості. Загальна статистика у цьому відношенні з боку господарів змінилась таким чином: +25 =10 -21.

Великі перемоги. "Шахтар" залишився вірним собі і здобув вже 5-у перемогу за 7 турів, яка вимірюється різницею у 3 або більше м’ячів. Тепер донеччани не пожаліли вдома "Карпати". "Гірники" здобули майже половину "великих" перемог. Загалом їх зараз налічується 11: з них 5 у господарів і 6 − у гостей.

Вольові перемоги. Вдруге у змаганнях одна з команд, програючи по ходу зустрічі, зуміла врешті-решт взяти 3 очки. Так "Дніпро" переграв "Волинь".

Голи. З 21-го влучного удару туру 15 в активі гравців команд-господарок (до речі, вони забивали у кожному з матчів), а гості відзначились 6 разів. З початку турніру забито вже 146 голів (77-69). Середня результативність туру − 2,63, загальна − 2,61.

Перший тайм − другий тайм. Взяття воріт цього разу розподілились між таймами приблизно порівну: до перерви забито 10 голів (8 господарями, 2 − гостями), після відпочинку − 11 (7-4). За 7 турів дана статистика набула такого вигляду: 70 (39:21) − 76 (38:38).

Автоголи. Продовжується період ігор без голів у власні ворота: такий випадок за проведену частину сезону, як і раніше, трапився лише один.

Дублі та хет-трики. Звітний тур − перший з початку Епіцентр Чемпіонату України, коли жоден з футболістів не забив більше одного голу. Загальне число гольових "дублів" та хет-триків залишилось без коректив − 15 та 1 відповідно.

Попередження. Футболісти спільно з арбітрами повторили рекорд коректності нинішніх змагань. Як і у 5-му турі, показано тільки 34 жовті картки. З них господарям дістались 12, гостям − 22. З їх урахуванням число "гірчичників" збільшилось до 273-х (136-137). Середнє число попереджень у турі − 4,25, загальне − 4,88.

Вилучення. Не дограв до кінця через "червоне світло" від рефері тільки Константінос Макрідіс − його донецький "Металург" грав у гостях. Це було 18-е вилучення турніру і 7-е для гравців приїжджих команд (у господарів − 11).

Пенальті. Судді вказували на 11-метрову позначку 3 рази і всі на користь команд, що грали вдома. Ілля Галюза ("Зоря") та Хав’єр ("Металіст") переграли голкіперів "Ворскли" та "Кривбаса" відповідно. А Сергій Назаренко не забив у ворота Юрій Паньківа ("Арсенал").

Глядачі. Тур виявився популярним серед любителів дивитись футбол з трибун − їх прийшло 142 356. Найбільша доля припала на "Донбас Арену" та зустріч "Шахтаря" з "Карпатами" (49 504). Зіграні 56 матчів зібрали вже 779 419 вболівальників. Середня відвідуваність даного туру − 17 795, загальний показник − 13 918.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):

− "Шахтар" здобуває 16-у поспіль перемогу, з яких останні 4 з "великим" рахунком.

− Виграшна серія "Динамо" вдома − 4 матчі, не програють кияни на власному полі вже 26 разів до ряду.

− "Дніпро" в якості господарі виграв 5 зустрічей поспіль і радує власних глядачів хоча б одним голом вже 10 останніх ігор.

− "Металіст" на своєму стадіоні пропускає у 3-му поєдинку поспіль.

− "Зоря" має вдома 3-матчеву безвиграшну серію.

− "Арсенал" не програє 5 останніх зустрічей, донецький "Металург" - 4.

− "Кривбас" не пропускав 3 голи до матчу проти "Металіста" 12 разів. А у гостях криворіжці не виймали стільки м’ячів, починаючи з 16 квітня 2011 р. ("Ворскла" - "Кривбас" - 3:0), або 20 матчів.

− "Іллічівець" вдома 9 зустрічей обходиться без нічиїх.

− Безвиграшна серія "Волині" - 4 поєдинки, у кожному з яких лучани пропускають не менше 2-х голів.

− "Карпати" припинили 6-матчеву серію із забитими м’ячами.

− "Чорноморець" не знає компромісів поза межами Одеси вже 15 останніх поїздок.

− Безвиграшні серії запорізького "Металурга" і "Говерли" зросли до 7-ми та 16-ти матчів відповідно. При цьому останні 12 з них в команди з Ужгорода − поразки. Також закарпатці не забивають протягом 216-ти хвилин.

Ювілеї:

− "Кривбас" пропустив 750-й гол за час виступів у Чемпіонатах України (це 3-й м’яч "Металіста", забитий Едмаром).

− Інші 2 голи харків’ян також стали ювілейними, але для "Металіста". Перший влучний у зустрічі удар (автор − Хав’єр) став для команди 350-м домашнім в еліті вітчизняного футболу, а другий, проведений Марлосом, - 600-м у всіх матчах на цьому рівні.

− "Ворскла" у гостях пропустила 350-й м’яч (його автором став футболіст "Зорі" Ілля Галюза).

− Лакі Ідахор ("Зоря") зіграв 200 поєдинків у Чемпіонатах України.

− Кирило Петров ("Кривбас") провів 50 матчів у Прем’єр-лізі.

14 Верес Верес 28 24
    15 Минай Минай 28 22