10:00, 10 Кві 2013

Ступар: Ніякої системної змови проти «Дніпра» не існує

Екс-арбітр ФІФА Мирослав Ступар — про минулий тур ПЛ.

«Дніпро» — «Ворскла». Як бачимо, неуважність бокового арбітра може так уплинути на кінцевий результат матчу… Справді, гол Селезньова був чистим, тобто рахунок міг стати 1:1, а там уже хтозна, як усе би вийшло.

Переконаний, що ніякої системної змови проти «Дніпра» не існує, натомість існує низка помилок, зумовлених, як вже неодноразово казав, надто різким омолодженням особового корпусу арбітрів ПЛ.

Тут ще такий момент: боковий арбітр Ярмолинський має київську прописку, тому певні люди вже заговорили про упередженість на користь столиці. Я в це не вірю, проте вважаю, що в Колліни голова таки має боліти, якщо він подібні речі не помічає!..

Там у матчі ще кілька епізодів було, коли я щиро дивувався: як можна не бачити того, що коїться в тебе буквально перед носом! Ось, наприклад, на 54-й хвилині, коли м’яч вилетів у аут після зустрічі з гравцем «Ворскли», однак арбітр свиснув на користь полтавців; а ще до того моменту Селезньов прочавив футболіста-супротивника, тож мала бути зупинка гри — порушення правил…

«Металург» Зп — «Арсенал». Про рівень цього матчу, де команди показали відверто першоліговий футбол, свідчить кількість фолів: 7/14 у співвідношенні господарі/гості.

Тобто нібито для арбітра все мало бути спокійно, проте дебютант ПЛ Головков спромігся грубо помилитися, коли в компенсований час не призначив пенальті у ворота запоріжців після того, як ті збили Гоменюка… І взагалі, 38-річний Головков надто віковий та повільний, як для дебютанта.

«Іллічівець» — «Кривбас»
. Шве­­­цов відсудив на своєму рівні — низькому. Видко, що людина деградувала у фаховому плані, як то кажуть, дограє останній сезон. Показав дві жовті за те, що гравці надто сперечалися з ним, а це багато про що свідчить.

Вилучення Прийомова: з формальної точки зору все правильно, проте… Згодом Лисицький у власному штрафному завалив Мандзюка, проте ні свистка, ні одинадцятиметрового…

«Металіст» — «Волинь». У цілому все нормально, Дердо непогано попрацював. За винятком епізоду з усуненням Хав’єра: він хоч і зіграв ліктями, проте не навмисне: коли йде верхова боротьба за м’яч, хіба може футболіст руками не допомагати своєму тілу?

«Зоря» — «Чорноморець». Зас­луга Вакса в тому, що він був непомітний. Також на його рахунку кілька хороших рішень: на 6-й хвилині не поставив пенальті, бо Сантана не грав рукою навмисне; на 13-й хвилині Ідахор отримав чудовий пас на хід, у штрафному його збили, але Вакс зупинив гру правильно, бо порушення правил було ще перед тим, як Лакі підіграв собі рукою.

Іще би хотів відзначити епізод, коли рефері дав жовту Джа Джедже за гру рукою, причому зробив це «з відстрочкою» — дав командам дограти епізоди, а вже потім попередив винуватця.

«Динамо» — «Шахтар». У цьому надважливому матчі були три особливо складні моменти — майже щоразу Годулян діяв блискуче. По-перше, згідно з правилами, коли футболіст виходить за межі поля, він може повернутися туди лише під час паузи в грі та з дозволу арбітра.

По-друге, Фернандіньо в другому таймі рукою не грав, він просто не встиг забрати її після удару. По-третє, Ракицького можна було не усувати — там, на мою думку, була звичайна силова гра. Браво, Годулян.

14 Верес Верес 25 20
    15 Минай Минай 26 19